MPV, dizel, avtomatik

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Bom odprl podobno temo kot ynos.

Kupuje se malo večji družinski avto z drsnimi vrati. 98% sem bil, da bomo kupili novega Peugeot Rifterja L2 GT line, sedaj pa me je začel premikati še Sharan oz. Alhambra. Stvar, ki me najbolj moti pri Rifterju je ta, da ne morem izbrati xsenon ali LED luči.

Rifter plusi:
- ogromen prtljažnik
- Odličen EAT8 menjalnik
- Android auto
- za 26k eur dobim novega z vsemi asistencami

Rifter minusi:
- ni adaptivnega xsenona ali LED luči
- slaba resolucija na rikverc kameri

Sharan plusi:
- adaptiven xsenon
- električna vrata in prtljažnik
- asistence za katere vem da dobro delujejo

Sharan minusi:
- stara zasnova
- DSG mi ni najbolj všeč, pa samo 6 gang je
- za 26k eur bi dobil kvečjemu kakšno uvoženo zadevo

Je kdo že sprobal oba? Kako se obneseta? Rifterja sem že vozil in mi je načeloma všeč, Sharana še nisem. Bi prosil še vas za kakšno mnenje.

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Niti rifteemrjevi bratci (Opel Toyota, Citroen)nimajo tvojih želja?)
Vozil sem testnega, vendar je bil furgon in tri leta je že tega tako da nisem več referenca. Poleg tega nista bila avtomatika.
Kot vozniku mi je bil.pa bolj všeč kot transit custom, ki je na koncu zmagal zaradi tovornega dela.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Na Toyoto moram jutri poklicat, ampak kolikor gledam kataloge, nikjer ni omenjenih boljših luči.

Transit custom, Traveller in Multivan so bila tudi želja od začetka, ampak sva se z boljšo polovico po premisleku odločila za malo "manjšo" zadevo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Novega sharana dizla ni več, samo bencinar, jih je pa nekaj dizlov še na zalogi, tudi alhambre, za ca 33k. Poleti sem jih šel nekaj gledat in probat, omejitev je bila letnik 2016, 150k, 25k eur. Totalna žalost, sama zmahana jajca, nazadnje sem gledal letnik 2018, 100k na števcu, dsg in 184ps za 25k, avto pa tak kot bi vseh 100k naredil v kamnolomu. In mi je dopizdlo da je 25k za sfookana jajca iz uvoza pač preveč. Porsche je imel (in jih še ima) tri eno leto stare službene alhambre za ca. 28k, ampak nobena nima ksenona. So pa skoraj vsi sharani in alhambre letnik 2020 7 sedežni.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Če je to avto tipa kangoo ima Toyota Proace city na voljo bencinarje (pozor, samo trivaljnike) in dizle z 8-stopenjsko klasično avtomatiko. Kako je z zanesljivostjo ne vem (6-stopenjski so bili top kekz), preveri, če imajo še LED lampe...
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
tony Proace city verso, Opel Combo, Rifter in Berlingo so vsi isti. Jutri pokličem na Toyoto, da vidim kako je z lučmi, ampak dvomim da bo kaj drugače kot pri ostalih treh. Menjalnik je Aisin in za EAT6 lahko rečem da je dober, EAT8 naj bi bil pa še bolj gladek pri menjavah.

jello tole glede sfookanosti tudi mene malo skrbi. Službeni mi ne dišijo najbolj, se je oča nasral z enim das welt auto Tiguanom. Za kater avto si se ti nazadnje odločil?
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Pa še to... Ob nakupu Peugeota s financiranjem, dobiš 2 leti garancije + 3 leta jamstva. Ker mi je njihov lizing malo zgrešen (max polog 40%), bom ostal brez jamstva. Se mi splača dodati 500eur za dodatno 3 letno jamstvo? Sicer moram prodajalce še malo zaslišati kaj to jamstvo sploh pokriva (itak bo rekel, da vse), ampak sprašujem, če ima slučajno kdo od vas kaj izkušenj s tem.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
3 - letno jamstvo se ti po moje splača iz dveh kroničnih napak PSA. 1. pri bencinarju razpada zobati jermen, ki je v motornem olju in posledično zamaši filtre. potrebna veliko predčasna menjava zobatega jermena. 2. posoda za ad blue pri dizlu se zelo rada pokvari no ne posoda ampak črpalka v njej, ki je "vlijana" v plastiko in je ne moreš zamenjati posebej ampak komplet posodo. Strošek cca 1000 eur(800 posoda plus delo, ki ga ni malo). Prodajalce vprašaj, če jamstvo krije te dve površnosti.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
A da je to z adblue posodo tud na Rifterjih aktualno? Se spomnim ko si govoril, da je to hiba na 308. Hvala za informacijo!
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Odkril sem, da bi na Ford grand tourneo connect lahko dodal xsenonke.
Ga je že kdo vozil? Mal me skrbi samo 120 konjev.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Če je to avto tipa kangoo ima Toyota Proace city na voljo bencinarje (pozor, samo trivaljnike) in dizle z 8-stopenjsko klasično avtomatiko. Kako je z zanesljivostjo ne vem (6-stopenjski so bili top kekz), preveri, če imajo še LED lampe...
Preden se gre na Toyoto predlagam, da se preveri stroške servisiranja.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
So Toyota servisi za dostavnike dragi?

OP, poišči test v AM, kjer so običajno za testni avto dobili oceno stroškov servisiranja do 100k km. Manj kot toliko gotovo ne bo :)

Na omembe vredne izredne stroške sicer ne bi računal...
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Evo, naročil Rifterja L2 GT line. Kolebam še, če bi se stegnil dodatnega jurja za Webasto. Doma bo sicer avto v garaži, na terenu bi blo pa fajn, da se avto hitro zagreje.