Mozoljčki na vratu

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Se takoj po britju mažeš s kakšno kremo?



Fino je, če se pred britjem umiješ z vročo vodo in tako zmehčaš dlake, naneseš gel, nakar se z ohlajeno britvico (malo podržiš pod mrzlo vodo) pobriješ v smeri rasti dlak,...umiješ z mrzlo vodo, ki zoži pore in namažeš z aftershaveom,...to naj bi bil postopek, po katerm nimaš mozoljčkov.



Poizkusi, nimaš kaj izgubiti.
 
Nazadnje urejeno:

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Hmm, nikoli ne uporabljaj tople vode. Če boš jo pred britjem uporabil, ti bo odprlo pore in med britjem boš v pore nanesel ogromno umazanija!

Skratka, z mrzlo vodo namoči dlake, uporabli dober gel (za mene je Wilkinsonov za občutljivo kožo najboljši, po britju pa se splahni z mrzlo vodo. Za po britju pa ne uporabljaj mastnih kremic, man njabolj ustreza Old spice sensitive.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.300
62
48
V brivnici (kjer se šteje, da tam vladajo mojstri britja) ti najprej dajo na brado vročo brisačo, potem te s peno namaže in na koncu obrije.
Zakaj je tako, je že Grisbi razložila...
Če hočeš se kvalitetno brit z britvicami, ti priporočam, da začneš uporabljati žajfo za britje+čopič. Pri čopiču pazi, da je obvezno narejen iz jazbecovih dlak in ne umetnih. Od kar se brijem z žajfo, se zelo fino obrijem in nimam nobenih težav več s kožo...

P.S: sem šel še enkrat skozi to temo......a se mi pogovarjamo o mozoljčkih zaradi britja ali česa drugega?!
grin1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
se brijem na brivnik že lep čas
zadnjič sem se na klinco, mater sem bil ves porezan pa mozoljast:)