Motorno olje za 2 takni scooter

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.363
328
83
Ljubljana
Katero bi bilo najboljše olje za Scooter 2 takni 49 ccm Aprilia SR letnik 2019.

Nikjer ne najdem podatka kaj moram gledati pri nakupu.

Sintetično ali polsistetično?

Večinoma je motor skozi na max obratih, odbite blokade okoli 85 končna.

Vem da je to vprašanje bilo že miljonkrat, ampak nikjer ne najdem odgovora prav za scooterje.

Vnaprej hvala za odgovore
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Motul 710 2t......Shell advance ultra 2T....to maš na mimovrste....

Motornaolja.com.....Mobil1 2t racing...

Toj rang 12-16e/L...čist zadost!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vprasaj

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.363
328
83
Ljubljana
Motul 710 2t......Shell advance ultra 2T....to maš na mimovrste....

Motornaolja.com.....Mobil1 2t racing...

Toj rang 12-16e/L...čist zadost!
Hvala na odgovoru!

Motul imajo v https://www.euroton.si/avtodeli/motul-710-2t-1l-olje-za-motocikle-p-216517.aspx Ga bom vzel kar tam.

Kake oznake pa je treba gledati na teh oljih ki se kupuje? Nekdo mi je govoril da glej vedno full sintetično, ker nudi več zaščite. Pa nikoli dvotaktol v scootterja (to naj bi bilo pravilo) MI lahko daš kak nasvet še tukaj?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Načeloma je že polsintetika zdaj že skoraj vsaka JASO FD (to je najvisji rang)....

Karkol v JASO FC/FD vzameš je ok...sploh če so zadeve standardne.....pač da ni neka huda predelava zadaj (blokade to niso).

Gledaš potem bolj da ima olje čimnižjo točko zgorevanja (tm okol 80-140C so standardna olja)

Če boš v neko nepredelano/neobremenjeno zadevo tlačil high end olja....kot naprimer Motul 800.....pa Castrlol TTS je bil nekoč 20let nazaj si boš samo zabasal avspuh.....ker motorja nikoli tako (toplotno) ne obremeniš da bi olje z točko zgorevanja okoli 250C se pokurlo do konca..in pol maš v avspuhu samo črno malinovo marmelado čez čas....

Zgoraj našteta olja so vrh glave....sintetika/estri....pa nizka točka zgorevanja.... Pogooglaj olje + pdf/PDS pa boš dobil podatke...

Ali pa pejt na...

Pa si tu poglej tech data... ;)

Tukaj pa kaj standardi pomenijo...



 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.363
328
83
Ljubljana
Motul 710 2t
Dobil ugodno v Eurotonu.

hvala za nasvet, ker je odlicen.
Ne trese toliko kot prej, koncna hitrost je visja za 3-5 kmh, vec obratov stisne, ne zavlacuje vec pri hitrem speljevanju.

prej sem uporabljal kar je bilo na petrolu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Hanzi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
To maš že DiTech motor?

Te na "ajnšpric" znajo met bleme ker se v visokotlačni pumpi dela kondenz (vlaga iz zraka) in potem ena olja delajo emulzijo....ena pa ne....
 
Nazadnje urejeno: