Motorna žaga

mihaj999

Pripravnik
7. dec 2019
34
6
8
Sicer videz nima dosti veze, ampak vazno mi je da masina dela vec let in da ni vec na servisu kot v uporabi.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Pol sekunde v kamnu vsako ketno zjebe.
Jaz osebno že na novi ketni takoj malenkost odbrusim omejilce...da držiš žago v "luftu" in ne ležiš na njej kot vidiš modele s skrhano ketno
Zato pa maš različne verige. Take, ki ti malo več odpustijo... :)
800 × 800
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Sicer videz nima dosti veze, ampak vazno mi je da masina dela vec let in da ni vec na servisu kot v uporabi.
Če gledam pri stihlu....obstaja cenik za M-Tronic in pa za navaden model še na frgazar.....potem raje vzami model na frgazar...je bolj bulletproof!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Za 20 kubikov bi bila najboljša 211 ms. Zelo lahka, poceni, zelo priljubljena med gradbeniki, vžiga brez problema. Montiraš lahko tudi pici 1.1 list in ketno in ti žaga kot puter.
Ne pa pozabit da polovica ljudi sploh ne zna nabrusit ketne...to pa odtehta polovico moči motorne žage...
Imam picota na 019. Zvijes ga ko keks. Zato za neko podiranje, kleščenje ga ne priporočam.
Ketno pa tudi hitro zbrusis ker je res picco.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Tudi v pico rangu dobiš trde meče in profi verige. Ponavadi so flesk meči zato ker je z njimi lažje delat, je pa res da ko prideš do česa debelega zna hitro vlečt (se zvijat) po svoje.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
ja, nova 555 je bila dvakrat na servisu preden prvi kubik naredila.
Moja dela dve leti brez da je zakašljala. Potegnem in vžge. Če je mrzlo je treba potegnit dvakrat. Res pa je da ima elektroniko in je dobro upoštevat navodila za hladni vžig (ne jo zalivat, takoj ko zabrunda izklopit čok, pustit pol minute da laufa na prazno ....).

Sem tudi jaz pol življenja delal s poceni žagami. S huso je to čisto drug svet. Lepo leži v rokah, dovolj močno da ni treba tiščat v deblo kot da bi bika držal (roke so zelo hvaležne), je pa res da je veliko odvisno od verige. Če je skrhana tudi husa ne dela čudežev....
Lani spomladi je bila plačana cca 650 eur. XP 555, spodnji rang profesionalk. Nisem hotel plastičnega ohišja na sprednji strani (za zobmi ob meču) ker če jih kje faše jih tam ...

Pa še malenkost filzofiranja o tem da je za 20 kubikov škoda boljše žage; jaz se s tem ne strinjam. Kar je manj kot 2 kW moči je za drvarjenje neuporabno. Lahko sicer uporabljaš, ampak se matraš neprimerno bolj kot z močnejšo in boljšo (tudi z nabrušeno ketno). Tudi če z njo delaš samo deset ur na leto se ti ni treba ravno matrat zraven. Več kot treba. Seveda pa odloča denarnica ....
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Imam picota na 019. Zvijes ga ko keks. Zato za neko podiranje, kleščenje ga ne priporočam.
Ketno pa tudi hitro zbrusis ker je res picco.
Seveda. Ti je hlod stisnil žago potem pa z vso močjo nabijanje na vse strani da si jo dobil ven. Samo to ni zdj žaga kriva...
Ketna je pa itak poceni. 14€
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Seveda sem sam kriv, hočem samo povedat, da je pri 61ff je po 30 letih se original mec, pri 019 pa ga menjam vsakič ko ga grdo pogledam.....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
samo da pa tak drevo pidiraš kot oni v prvem delu videja pa moreš bit malo "nor". Tu pa res nesme it nič narobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

tofsy

Pripravnik
16. feb 2009
86
9
8
Ne, za takšen brusilec mora biti posebna veriga. Klasične verige z tem brusilcem ne nabrusiš.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
ksz

jaz naredim na leto po 40-50 kubikov (so drva debela tudi čez 50cm). Sem imel do sedaj huskvarne itd ampak so vse gotove že.....no...in sem kupil za foro za 80 eurov eno daewoo s 50cm sabljo in dva leta garancije....letos sem jih že naredil teh 50 kubikov in zadeva dela. Je pa tako velika motorka težka (7 kg), če imaš manjše ozirma tanše za rezat je bolje vzet čim lažjo, pač odvisno od potreb ki jih imaš.