Monitor Medion

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Monitor Medion Akoya imajo zelo znižan....je to za kaj? se splača kupti? je TFT z LED osvetlitvijo, je kaj slabše napram klasičnim LCD?

pa še slika:

20181026_170049.jpg
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Če prav vidim, stane 70 eur, za ta denar je zelo soliden nakup, pa tudi če je povprečen monitor.

TFT z LED pomeni čisto enako kot LCD - vsi LCDji imajo danes LED osvetlitev.

Poskusi kje na netu najti kak test Medionovoih monitorjev, ni hudič, da jih Švabi niso že kje testirali...
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Če prav vidim, stane 70 eur, za ta denar je zelo soliden nakup, pa tudi če je povprečen monitor.

TFT z LED pomeni čisto enako kot LCD - vsi LCDji imajo danes LED osvetlitev.

Poskusi kje na netu najti kak test Medionovoih monitorjev, ni hudič, da jih Švabi niso že kje testirali...
Nimaš kaj falit, sploh glede na triletno garancijo. Medion je preverjena in čisto ok znamka. Smem vprašati kje se ga dobi?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
jaz mam dva mediona doma. enega 32" in enega 24".
Ne vidim nekih razlik napram ostalim podobno cenjenim monitorjem.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
sem malo poiskal in našel...so sicer nekaj primerjali a ni nekega pravega testa...primerjali so ga s takratno ceno 119€, za 10€ več je bil na voljo že nek LG...no za 70€ je zgleda res dober nakup....je pa to že precej star model, v nemčiji so ga prodajali že leta 2013, ne vem kaj to pomeni s strani tehnike...pa s svojo svetilnostjo 250cd je na spodnji meji po njihovem, jaz se ne spoznam, v navodilih ki sem jih našel sicer piše da ima 300cd.....kaj torej pomeni ta TFT? prednosti slabosti?
ne vem pa kako je s temi napakami pikslov...na njihovi servisni strani piše da do 2 piksla ne gre pod garancijo...ni mi ravno takega zaslona novega za gledat...že pri enem rabljenem ki ga imam za občasno uporabo me moti tista ena svetleča pika...so te napake pikslov bolj domena TFT al so LCD enako podvrženi temu?

medion je hofer znamka, tak da v hoferju ga majo
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Upaj da je cel (oziroma vprasaj ce velja njihova splosna garancija) sodec po unicenih skatlah so ga imeli ze zunaj ali pa precej grdo transportiral
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Upaj da je cel (oziroma vprasaj ce velja njihova splosna garancija) sodec po unicenih skatlah so ga imeli ze zunaj ali pa precej grdo transportiral
To z embalažo sem tudi jaz porajatala. Prav v oči bode.
Garancija vedno velja, za medion se mi zdi da je tri leta. Sem pa jaz nekoč en tehnični izdelek že odprla in pregledala pred njimi v poslovalnici, ker je bila prav tako že prej odprta embalaža.
Sicer pa ga lahko neseš nazaj in vrneš, oni ti pa povrnejo kupnino. Pač poveš, da če bo kaj narobe, ga prineseš nazaj.
Gre za dve leti stare monitorje, bog ve kje vse so že bili. Saj na samem monitorju takoj vidiš v kakšnem stanju je (folije, prstni odtisi...).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
evo, ravnokar pišem na njem....zaekrat je videt vse ok....sicer je bil videti kot da je bil že v rokah a drugače kot nov, na podstavku par risov, a to me niti ne moti ker tega ne vidim ko uporabljam zaslon....je bil razstavni eksponat...škatla je res malo slabša a to me ne zanima, vedno gledam tisto kar je v njej, je pa res da druga škatla je bila še bolj zmaličena, majo še enga na zalogi če je komu padel v oči....so rekli da brez problema prinesem nazaj če ni kaj vredu, tudi garancija je 3 leta....no res nekaj ni blo vredu, napajalni kabel ni bil pravi zraven, samo za to se mi ne da hodit nazaj, jih mam doma na pretek.....aja pa še to, sma s prodajalko kar tam odprla škatlo in pogledala v kakem stanju je

edit:huh, se bom pa mogo navadit zdaj na to širino, mi je kr nenavadno gledat tako široko sliko ko sem do zdaj imel 4:3 :D