moj prvi...tukaj

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
just a reminder.....

Večina nickov tukaj je enakih, kot na Suxu. Upam, da niste tolk stupid in se uporabili tudi ista gesla kot tam. I know I didn't.

Sux član 383, me prav zanima kater user ID sem dobil tukaj.

LPM;
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Odvisno od "pokvarjenosti" adminov na starem forumu, ki majo vpogled v DB userjev, uključno s kodami?!
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Vsa gesla so kodirana.Res pa da se jih da dekodirati
grin1.gif


Za branje tvojih PMjev admini ne potrebujejo nobenih gesel in podobno.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Kodiranje gesel. Če bi bil lastnik foruma in s tem DB userjev, bi zatotovo vedel tudi geslo za "dekodiranje". Hotel sem samo povedati, da ima večina userjev ista gesla za različne dostope. V konkretnem primeru, ko je Alter postal konkurenca Suxu, lahko pomeni tudi povzročanje težav z ene strani.



Ne predstavljam si, da se nekdo logira z mojimi podatki in spremeni geslo. Kraja identitete na nek način...





LPM;



uuuu....383. član na starem forumu, 86. član na tem forumu..... 3+83=86....Scary, like numer 23.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Jaz sem čisto 'na frišno', pa sem član št. 88. Se pravi je toliko uporabnikov foruma ... Koliko časa pa že obratuje ta zadeva? :D
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ja sej recimo greš v DB od phpbb foruma in tam bereš sporočila... sicer malo zamudno, sm prebereš pa lahko.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Spirit, fora je, da to lahko počno samo Admini... Pa še ti nesmejo izdajati podatkov....Neglede na vse, roko na srce...A mislš, da se Cifri ter Logistiku da gledat, skom pa kaj ti pišeš?Ne pozabi, da imamo vsi tudi RL, ne samo VL
wink-1.gif
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Am dostop do baze imam itak samo jaz. Imam pa ga do marsikatere veliko bolj pomembne baze tako da sem oseba, kateri lahko definitivino zaupate.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Za branje tvojih PMjev admini ne potrebujejo nobenih gesel in podobno.

shocked-1.gif


KVA?!?
shocked-1.gif

Pa ne mi rect da tega nisi vedel?
Ocitno res se nisi videl admin pogleda.
Lepo se vidi tudi kdo je na forumu,PMje se z lahkoto prebere,ceprav priznali nebodo tega, to da lahko pišejo tvoje poste mislim da mi ni treba omeniti
grin1.gif


Se je pa kar dosti gledalo po PMjih če te ze zanima
grin1.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Za branje tvojih PMjev admini ne potrebujejo nobenih gesel in podobno.

shocked-1.gif


KVA?!?
shocked-1.gif


Res je, da se lahko preleviš v vsakega uporabnika AMPAK je vse zabeleženo v logih foruma.
Meni dol visi kaj si kdo preko PM-jev dopisuje in niti na kraj pameti mi ne pade, da bi šel komu gledati njegove zasebne spise, ker
-etika mi ne dovoljuje
-me ne briga kaj se menite in če to naredim samo 1x se poslovim od portala že zaradi svoje vesti.

Torej se ni za bati, da bi kdo komu šaril po E-osebnosti vsaj tukaj ne.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ja sedaj ko si pa tako povedal, se pa res ni bati.

Sej drugače tudi politiki zatrjujejo kako so pošteni in se vedno najdejo taki ki niso_Oziroma se redkeje najdejo pošteni.


Pač,ve se kaj vse se lahko naredi,če se pa to dela,me pa osebno boli k..

grin1.gif
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Ko smo že pri tej off topic "admin temi" in glede na to, da si očitno skrbnik večjih sistemov, imam še dve razmišljanji oz. vprašanji.



Pri IT sistemih v podjetjih verjetno izbira admina ni vezana samo na "zaupljivo osebnost" ampak na sistemska znanja ter je klavzula o zaupnosti podatkov ena ključih postavk v podgobi o zaposlitvi z veliko "0" v polju kjer so napisane sankcije oz. kazni za kršitev zaupnosti.



Kako je s podatkovnimi bazami na raznih privat formih ne vem. Vem samo, da če bi jaz postavil nek forum in v "accept terms in conditions" nebi zapisal nobenega člena o varovanju zasebnosti, bi podatke seveda pregledal (no, pregledal bi jih tudi, če bi to bilo zapisano:). Kdo bi pa vedel? Saj poznate uno reklamo;"Vsi smo po malem "zanikrni" in odpadke stresamo v odtoke". Tukaj lahko rečemo:" Vsi smo po malem vojerji in radi pogledamo po bazah, še posebej, če je v igri €€€."



Nataša Pirc Musarjeva bi imela na to temo seveda veliko za povedati, a to je že druga zgodba, ki je natančno ne poznam.



LPM;
 
Nazadnje urejeno:

KuntaKinte

Zelenc'
20. jul 2007
4
0
1
Citat:
Uporabnik matt pravi:
Upam, da niste tolk stupid in se uporabili tudi ista gesla kot tam.
In zakaj jih naj ne bi? Dvomim, da bi kdo šel razbijati md5 hash (ali kateri se pač uporablja) samo zato, da bi ti potem tukaj nagajal.

Ampak dobro, dejansko je malenkost bolj varno, če si izbereš drugo geslo...