Mogoce ve kdo kje je finta? WiFi + Laptop ...

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Cist iz firbca me zanima če kdo ve kaj je finta.

Laptop normalno vse dela na Wifi, zdej pa ce grem z laptopom v avto ( torej samo zaprem in grem, nič ne prekinjam WIFija, ugasam pcja,...).

In ko pridem nazaj v domet routerja , racunalnik routerja ne najde več.
Najde mi sosedovga ...ampak mojga pa ne več. vse dokler ga ne resetiram (router iz elektrike vn/ not ).

Kje je finta?Sej tega ne delam pogosto,ampak je pa moteče.


Router je Linksys.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.744
2.101
113
avto je kletka ki odbija radijski signal... znano že iz mobilne telefonije da je signal brez inštalacije z zunanjo anteno bistveno slabši
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Mislim da ni bilo razumljivo.

Bom drugače napisal.


-Sem doma in brskam po netu prek WiFi.
-Vzamem laptopa,grem v avto,se odpeljem nekam.Laptopa nič ne ugašam ali kaj podobnega.
-Pridem nazaj domov in hocem na internet,vendar laptop ne najde routerja,tako da je potrebno narediti postopek opisan zgoraj.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
ja men dela isto! Ko prižgem PC, ga router sicer najde, sam nič ne dela, pol pa, če resetiram router, dela pa vse normalno! in pol ko pc ugasnem in nazaj prižgem (kot ti se odpelješ in prideš nazaj), ga router spet najde, sam spet nič ne dela! pri meni je fora tm v dhcp... sicer ne vem kaj, vendar ko karkoli naredim z ip od pc pa da se pol resetira, dela normalno!

Povej, če boš našel rešitev!
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.744
2.101
113
sm mislu da ga neseš v avto
redface-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm, jaz sem pri svojem asusu opazil isto - če ga dam v hibernate, se včasih ne bo več povezal nanj. Po restartu routerja pa seveda vse normalno. Zgleda da ga nekej zmoti, če ne zapreš povezeve ampak mu jo prekineš.
Je pa recimo zanimivo, da če je pa cimer ves čas povezan gor, ga pa lahko jst tut izklopim pa nazaj prižgem, pa bo normalno delal. (probaj, če imaš šanso imeti ves čas enega klienta preko wireless povezanega, pa mu potem isto naredi, pa boš videl če se bo hotel povezat brez reseta).


lp
Peter
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Meni pa laptop vedno po pol ure dol pade z WLAN-a.
Sem se že navadil ...
(lahko bi sicer solil pamet support-u, ampak že 10 let nisem optimist)
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
@ lost1 in Odisej - sta že poskusila desni klik na povezavo -> popravi? Pri tem ''popravi'' se izprazni ves cache, resetira dns...



Drugače pa DHCP vklopit, lease time recimo 1 day, IP pool naj ima ''rezervo'' - torej če imaš npr. 2 računalnika povezana na router daj v IP pool 3 IP-je, DNS v winsih avtomatski, izklopiš povezavo mac - IP...
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Tezko popravis povezavo katera ne obstaja več
grin1.gif


Ker ko pridem nazaj domov, mi routerja sploh ne najde.Najde mi sosedovega,ampak mojega pa nikakor ne,dokler ga ne resetiram,tako da bom bolj težko uporabil desni klik ter popravi. Edino ce mislis da naj kr na WiFi kartico kliknem popravi,čeprav je le ta brez povezave.

Glede ip pool-a mi ni ravno jasno kaj zelis da spremenim , prav tako ne glede mac - IP , namreč nimam nobenih zaklepov nastimanih na mac adresso.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:Edino ce mislis da naj kr na WiFi kartico kliknem popravi,čeprav je le ta brez povezave.
To sem mislil ja. Če nisi IP pool nič spreminjal, potem je tak ok, lahko probaš edino ''lease time'' zmanjšat na minimum.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Jaz pa sem mnenja, da se absolutno nič naj ne igra s parametri DHCP.
Posebej s takimi, za katere ne ve za kaj so.

lost1, a to resetiraš ruter ?
Kaj pa če resetiraš samo PC ?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

Citat:
Uporabnik stein pravi:

Jaz pa sem mnenja, da se absolutno nič naj ne igra s parametri DHCP.




O čem zdaj govoriš - DHCP ali lease time?
rolleyes-1.gif


lease time ... ki je eden od DHCP parametrov





Kaj sem že rekel ?

Aja, "za katere ne ve za kaj so" ... rolajs ...
 
Nazadnje urejeno: