Mobitel z "močno" anteno!

dex

Pripravnik
27. sep 2007
80
0
6
Hiša v kateri živim se nahaja na prehodu med dvema baznima postajama Simobila in zaradi tega imam hude težave z nihanjem in zmanjkovanjem signala. Rabim telefon,kateri ima zares dober sprejem signala. Kateri bi to lahko bil?
Lp
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Najboljši so bili tastari Siemensi (pred Benq-jem). Če ti ni važno, da imaš tazadnji telefon kupiš recimo kak M65, S65, ki imata vsaj nekaj funkcij. Se spomnim ko se je lahko mati edina v službi pogovarjala s svojim Siemensom, ostali ne samo da se niso mogli pogovarjat, še signala jim ni našlo
tongue-1.gif
 

dex

Pripravnik
27. sep 2007
80
0
6
Hm... A od ta novejših? Ne bi glih rad hodil okoli s kakšim "muzejskim eksponatom"
grin1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
S65 ima 1,3 mp kamero, gprs, mms... Pa precej velik ekran - 132 x 176 pix.

Mogoče se pa najde tudi kak nov, ampak se mi zdi, da so dandanes vsi isto sr... Kdor je imel Siemensa pa ve, kje vse je lahko telefoniral.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Sam se veliko gibljem po takšnih koncih. Načeloma so bili starejši telefoni bolj primerni za v Vukojebine.
Zadnji soliden se mi je zdel Nokia 6210 in prej omenjeni Siemens. Še prej pa seveda ta prvi Ericsson pri nas - sem že pozabil oznako.

Mogoče repetitor - zunanja antena.

Je pa res, da sem tudi zaradi boljšega signala raje na Mobitelu. Ne provociram, da ne bo kdo spet skočil.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Sam se veliko gibljem po takšnih koncih. Načeloma so bili starejši telefoni bolj primerni za v Vukojebine.
Zadnji soliden se mi je zdel Nokia 6210 in prej omenjeni Siemens. Še prej pa seveda ta prvi Ericsson pri nas - sem že pozabil oznako.
Reglja (GA-628)?
(glej drugo podono temo
wink-1.gif
)
 

dex

Pripravnik
27. sep 2007
80
0
6
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
To je naprava, s katero lahko izboljšaš signal na določeni lokaciji. Ima zunanjo anteno (ki jo usmeriš proti željeni bazni postaji) in lokalno bazno enoto (na katero se potem poveže telefon). S tem si lahko izboljšaš signal v hiši in ti ne bo treba iskati posebnih telefonov...
http://www.bolha.com/iskanje.php?ckat=&search=gsm+repetitor&x=0&y=0

Ej, ti si car! Nisem vedel da to obstaja. Probal bom. Hvala!
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Sam se veliko gibljem po takšnih koncih. Načeloma so bili starejši telefoni bolj primerni za v Vukojebine.
Zadnji soliden se mi je zdel Nokia 6210 in prej omenjeni Siemens. Še prej pa seveda ta prvi Ericsson pri nas - sem že pozabil oznako.

Reglja (GA-628)?
(glej drugo podono temo
wink-1.gif
)

Ja, to bo
evil.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ehh, to da ima veliko anteno, še ne pomeni, da dobro lovi.
smile-1.gif

Iz mojih izkušenj, je najmanj težav s sprejemom signala pri Nokijah. GA628 je pa že muzejski primerek, ki ne podpira precej novih funkcionalnosti GSM omrežij, vključno z razširjenim frekvenčnim spektrom na GSM 900, da niti ne omenjam, da nima podpore za GSM na 1800 MHz.
Pa to, da je signal s črticami na telefonu, še ne pomeni nič. Treba je testirati klice. Odhodne in dohodne.

Če je signal na meji, se da reč popraviti z prej omenjenimi "repetitorji". Seveda mora vsaj zunaj bajte z neko zunanjo anteno biti na voljo dovolj kakovostni signal. Če niti tega ni, repetitor ne bo pomagal prav nič.

Ogo
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Da ne odpiram nove teme, moj delodajalec ima nameščene motilce po objektu (da gosti uporabljajo naše telefone),
kako lahko premagam to zadevo? Obstajajo motilci - motilcev?

Ce je zadeva temeljito narejena, potem ne mores narediti nic.

Druga stvar je kaj bi bilo, ce pride do kaksne nesrece (npr. potres, ki lahko poskoduje zunanjo povezavo za telefone v objektu) in se zaradi motilcev ne da poklicati 112. Predvidevam, da moras imeti urejene precej papirologije, ce zelis imeti tako napravo vkljuceno, sicer je to samo oddajanje v podrocju, kjer ni dovoljeno oddajati, za kar obstajajo sankcije.
 

midi

Pripravnik
4. maj 2010
184
6
18
Imam tale fajn Simobil k pr nas ne vleče...zdj bi že menjal na mobitel pa ne morem ker imam službenga, kateri pa je na Simobil...in tale android tko slabo vleče da je kriminal...
kter android mi predlagate, ki dobro vleče tudi na mejnih območjih...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.836
113
pri taščici
Neki stari SE.
če ti služba plača telefon, potem naredi preusmeritev (ko nisi dosegljiv) na telefon ki ga boš imel v mobitelovem omrežju.