Mobilna telefonija za osnovnošolca

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Rekel bi, da če že, potem mora biti naprava manjših dimenzij in kolikor toliko robustna. V naši OŠ sicer uporaba telefonov znotraj šole ni dovoljena, kar je dokaj normalno, ker danes telefonov brez kamer ni, šola pa mora skrbeti za zasebnost udeležencev in izvajalcev izobraževanja. Naš hodi v tretjo triado, telefon že ima, v šolo ga nese, če gre za kak prevoz, da pokliče po pouku. Na izlete ga lahko imajo in tudi učitelji povedo, kdaj je primerno, da pokličejo in povedo, da bodo prispeli. V šolo v naravi, če bi ga nesel zraven, bi ga moral oddati in bi ga enkrat dnevno dobil, da lahko pokliče domov. Sam ga je pustil doma.
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Ledenko, se vidi, da nisi tehnik. Na GSM aparatu lahko prvošolec takoj vidi ali ga spremljaš in slediš ali ne. Na pametni uri pa lahko nastaviš, da on ne vidi kdaj ga slediš. In ravno v tem je poanta, saj še vedno vzdržuješ zaupanje otroka, hkrati pa ga na skrivaj slediš. Upam, da sedaj razumeš!!
Pino - to kar ti pišeš, pa nima stika z realnostjo.
Ja in zakaj nima stika z realnostjo. 80% ljudi pa RES NUJNO RABI GSM. Če to misliš, se motiš. To je eno preseravamje in nič drugega.
 

KTr1sk

Pripravnik
27. avg 2015
61
5
8
jaz imam tudi prvošolko pa mi še na pamet ni prišlo da bi imela telefon v šoli, doma sicer ima telefon moj stari telefon, ki dela še samo wifi in ga občasno uporablja, ampak niti pod razno v šolo (niti me ne bi upala vprašat, ker tak ve da ne sme)! Nikjer nisem zasledil, da bi kdo že imel telefon v prvem razredu..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sokol

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Po moje tudi ni potrebe. Naša ga je dobila ko je začela sama hoditi domov iz šole. To je bilo proti koncu drugega razreda. Sedaj v višjih razredih uporaba kar narašča, do te mere, da so tudi med odmori veliko časa preživeli na telefonih...ampak jbg, to je pač posledica naše vzgoje in vzgleda, ki ga dajemo sami.
Trenutno v šoli preiskušajo alternativo in se je uporaba telefona v šolskih prostorih prepovedala (tudi pred poukom), nadomestila pa bi se naj z druženjem, delavnicami, knjigami, ipd..
V glavnem za telefon ni nikoli prepozno, itak bodo v nekem trenutku zagrabili na polno in jim bo postal glavna okupacija...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Pišuka jaz tudi menim da telefon v prvi razred definitivno ne paše. Niti ne razumem zakaj, saj ga moraš itak osebno dostaviti in iskati v razred, vsaj pri nas je tako. Pri nas ga je dobila starejša hči, ko je sama začela hoditi iz šole (3tji razred) in še to izključno, da je samo poklicala ko je prišla domov (dumy phone). V četrtem pa enega starega galaxya, pa še to z aplikacijo Family link katero toplo priporočam. Sedaj je v 5tem razredu in zadeva lavfa v nulo. Ve da je gor, da ima omejitve, tako ji telefon dovolim zgolj 30 minut dnevno, čez vikend 1 ura dnevno. Ne more googlati za neumnostmi, za vsak app dobim jaz na moj telefon privolitev če dovolim, da jo namesti in podobno (ker ona bi sicer itak že instagram nastavljala pa take fore...). Poleg tega omejiš Sleep mode, torej da recimo med 20:00 in 6:00 telefon avtomatično neuporaben edino mene lahko pokliče. Skratka super zadeva in sem mnenja, da otroci v dobi informacij in elektronike definitivno potrebujejo nadzor, omejitve in usmerjanje. Če ji slučajno kaj ne paše, lahko telefon vrne in bo brez. Pika
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
ribicija, Pakul in ostali, ki tako mislijo. Hvalabogu so še trezni ljudje na tem svetu. Jaz imam tudi GSM ampak bi zaradi mene lahko provajder propadu tolk mal ga uporabljam. Pa še ta mesečna naročnina, ki je nanjnižja je preveč, oziroma jo ne izkoristim.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Pri nas začnejo sami hodit domov v tretjem razredu, vsaj prvi otrok (ostali pač prej, ker imajo spremstvo starejšega, ki je v petem). Ne rabim vedet ali mu je uspelo prehodit 800m od šole domov ali ne in kdaj. Po šoli imajo še glasbeno šolo in ostale dejavnosti, tja gredo z mestnim avtobusom. Lani se je v celem šolskem letu 3x zgodilo da so rabili telefon, vsakič se jim je uspelo vse zmenit oziroma prit nekako do telefona ali se drugače znajt (se usede na napačen avtobus, se pelje cel krog, pušne eno uro in gre na drugega...). Vglavnem, tudi to koliko jih ima v petem razredu svoje telefone me ne zanima, tudi če je edini ki je brez.

Telefon drkat zna vsaka opica. Brez telefona se znajt pa marsikateri človek ne več.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Pri nas pa hodi iz šole že od prvega razreda domov. In to takoj po koncu pouka. Pojdi se cmerat in pametovati drugam, saj ste na slabšem. Kar se tiče telefona. Naša ga ima po končanem tretjem razredu v šoli ga ne uporablja, doma pa ko vse naredi oziroma če ima kazen tudi takrat ne.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Ne naklada. Iz sole v 1. Razredu ne hodi sam. Ker ga noben učitelj ne spusti. Razen 30 let nazaj
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Pri nas pa hodi iz šole že od prvega razreda domov. In to takoj po koncu pouka. Pojdi se cmerat in pametovati drugam, saj ste na slabšem. Kar se tiče telefona. Naša ga ima po končanem tretjem razredu v šoli ga ne uporablja, doma pa ko vse naredi oziroma če ima kazen tudi takrat ne.

Za to si moral posebej podpisat papir, da bo sam hodil... Pa še to če slučajno hodi s prevozom, ga pred šolo čaka učiteljica, da ga pospremi ;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Pospremi ga oseba starejša od 10 let. V prvem razredu do učilnice, v drugem do šolskih vrat. Vse ostalo je mimo pravil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tale od 8888 je res bosa.
Meni tega ni uspelo, kljub temu da sem ja TI z vodjo šole, da ima do šole nekaj 100m ne prometne ceste , da bi imela spremstvo iz tretjega in lahko tudi 5 razreda.tako da...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
No , verjetno gre, če rečeš, da boš v nasprotnem prihajal po otroka ob 19.00, pa naj ga pazijo.
Kaj lahko šola stori? Prijavi te CSD, policiji. Kaj lahko ti storijo? Nabavijo človeka za spremstvo?
Če bi kdo šel do konca, vprašanje kako bi se izteklo ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
pri nas tudi to ne gre skozi. So pravila, kdaj lahko gre sam in kdaj s kom drugim in kdo ta drug lahko je. Koliko mora biti star in pisno dovoljenje staršev. In teh pravil se držijo kot pijanec plota.

To rečeno. Lansko leto, ko je bil v drugem, je hodil z busom na trening po šoli. on pa še par sošolcev. Takrat je imel edini telefon s seboj, tako je bilo dogovorjeno tudi s starši. Oziroma, ko ga je on dobil, ga ostali niso, ker ni bilo potrebe. Šlo je pa samo zato, da se je eden izmed fantov varneje počutil, ker je vedel, da tudi če se zgubijo ali se kje zmotijo, bodo lahko poklicali na pomoč. Čim je ta fante rekel, da zdaj pa on zna, je mali rekel, da ne bo več imel telefona, ker "jaz hočem, da ga ima samo zato, da ga bom kontrolirala in da oni zdaj znajo sami" :oops1:. Od takrat je doma in čaka, jaz pa tiste klinčeve kartice filam na tri mesece, ker sem res dobro številko dobila. Sem prečesala vse hoferje od kranja, medvod do škofja loke, da sem eno lepo dobila.