Mobilna telefonija za osnovnošolca

VukDakovic

Zelenc'
31. avg 2019
5
5
3
Pozdravljeni,
v ponedeljek starta prvošolec osnovno šolo. Ker rabi mobilni telefon, smo vzeli paket Začetni pri MegaTelu za 2,99 EUR mesečno, v paketu dobimo 1 GB. Kateri telefon svetujete, da kupimo, da bo sin lahko nanj povezal tudi pametno uro? Kakšen nasvet glede pametne ure? Vnaprej hvala za nasvete in ideje. Vuk
 

VukDakovic

Zelenc'
31. avg 2019
5
5
3
Ne, ni obvezna oprema, ampak se pogovarjam z drugimi starši in bodo vsi dobili telefone, zato ne more biti naš brez ... Uro pa bi mu dal, da lahko sledimo kje se giblje, če se izgubi, ko začne kasneje sam hoditi v šolo
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Učitelji na razredni stopnji dovolijo telefone?
Katera šola?
Pri nas se na izletih predmetne stopnje imajo lahko telefone zlsamo za.kaksno slikanje ali kakšno Googla je ko jim je dovoljeno.
Poba ga ima že kaki dve leti pa ga pogosto vzameva za nekaj tednov.
Žalostno da moraš prvošolca s pametno uro nadzirat kje se giblje.
Če že nekako razumem delodajalce da nadzirajo službena vozila z GPS, tega tvojega početja ne razumem.

Če pa je telefon "obvezen", potem pa vsaj kak note 10 ali kak podoben top telefon. Saj slovensko osnovnosolstvo je brezplačno in ta bo šola kupila. Vi samo.preko sveta staršev in sveta zavoda pritisnite na šolo, občino in ministrstvo.
 

VukDakovic

Zelenc'
31. avg 2019
5
5
3
OK, mogoče pametna ura res ni najbolj pametna ideja. Hanzi, imaš prav ... Bomo poskusili tole preko sveta staršev, mogoče pa rata! Hvala za idejo...
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Tako je vsaj note 10 navden, če je denar pa S, ker imata oba velik zaslon in se oči prehitro ne utrudijo pri igranju iger :evil:
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Naš je dobil telefon v 3 razredu za rojstni dan. Prej se je javljal, kadar je prišel sam prej iz šole, preko stacionarnega telefona.

Pa imata oba mulca (sedaj 2 in 4 razred) tudi tablice katere so pospravljene na polici in jih lahko sama vzameta ob kakšnih posebnih priložnostih.
Imata dobro založeno knjižno polico in obilo igre na zraku za zabijanje prostega časa...

Da bi pa dal telefon prvošolcu samo zato, ker ga dobijo tudi drugi?! Niti pod točko razno!
Sorry... Izražam samo moje mnenje... Saj vem, da me nihče ni vprašal... Samo ne morem mimo...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Jebo vas.... provokacije pa ne prepoznate.
V naši šoli so najbolši jabčki. Vse ostalo je krš. V moji bajti 12 letnik in 8 letnik še ne potrebujeta telefona. Njune besede.
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Stvar vzgoje kdaj naj otrok dobi telefon. Če mu znaš razložiti, da se ne visi ure in ure na njem in zna to tudi upoštevati, pole ha lahko dobi že v vrtecu. Jaz bi prepovedal telefon celo veliko odraslim. Greš v gledališče, pa mu zvoni sredi predstave, v kinu itd. Če taki NE ZNAJO uporabljati na primeren naćin telefona, kako bodo potem njihovi otroci boljši.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
Za spremljat, kje se giblje otrok, ne rabiš pametne ure, je dovolj že kakršenkoli android telefon in Google Timeline. Mi je pa sicer bolano to, ampak ok, vsakemu svoje....
 
  • Všeč mi je
Reactions: retro

VukDakovic

Zelenc'
31. avg 2019
5
5
3
Ledenko, se vidi, da nisi tehnik. Na GSM aparatu lahko prvošolec takoj vidi ali ga spremljaš in slediš ali ne. Na pametni uri pa lahko nastaviš, da on ne vidi kdaj ga slediš. In ravno v tem je poanta, saj še vedno vzdržuješ zaupanje otroka, hkrati pa ga na skrivaj slediš. Upam, da sedaj razumeš!!
Pino - to kar ti pišeš, pa nima stika z realnostjo.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Bolane fore. Na dolgi rok ti bo to razneslo direkt v obraz. Prvošolček ne rabi telefona, še najmanj smartphone-a (pa tudi, če jih imajo "vsi") in definitivno ni nobene potrebe po tem, da ga stalkaš.
 

VukDakovic

Zelenc'
31. avg 2019
5
5
3
Ja, res razmišljam, da bo to ostalo na forumu in čez 10 let bo sin to gledal in mi očital. Prav imate. Nič ne bom kupil ure.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.534
2.388
113
Se je funkcija v google maps, pa izbereš "unlimited".

Pa to mislim, da ni nič čudnega, če ima to nastavljeno punca, žena, babica, mama, pes. Še najmanj pa otrok.

1567372444863.png


Če pa kdo ne sodeluje, ga zapreš v omaro in v miru pregledaš njegov telefon (stara alter modrost). :evil:
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: Lord_Raiden