MMS - slaba kvaliteta

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Malce pomoči prosim...

Moja in oče imata Samsung S6. Od moje dobim lep mms, od očeta pa dosti slabšega. Kvaliteta od moje se giblje okoli 200-280KB, od očeta pa 40-100, včasih tudi samo 29, zdej odvisno od fotke, če pošlje tri ali več v enem mms, se giblje tudi do 144, skratka gre več.
Oba imata kvaliteto slike enako naštimano, le, da je moja na A1, kot tudi jest, oče pa na Telekomu in pod MMS od moje piše pod Subject Untitled, pri očetu pa MMS? Je tukaj zajec, v operaterju ali kje drugje, ker na samem telefonu v nastavitvah pri sporočilih ni nič za štimati?
Aja, v obratno smer oba dobita lep mms.
 
Nazadnje urejeno:

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
MMS center zna delati adaptacije (vcasih je sicer tega bilo vec, zdaj ko so smartphoni skoraj nic), ter pretvarja medijo glede na prejemnikov telefon
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Dans smo probali še, da oče pošlje moji in je enako kvadratasta, če pošlje pa mami, ki je tudi na A1, ima pa Samsung Core se mi zdi oz ena taka jajčka je pa ok?
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.019
117
63
okolica mesta
Kake adaptacije:). Dosti aparatov (ne vsi) ima privzeto nastavljeno na slabšo kvaliteto mms zaradi prenosa podatkov. Ko sem imel samsunga sem nekje med sms nastavitvami to spremenil na - prosto in sem pošiljal lepe slike;)
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Kake adaptacije:). Dosti aparatov (ne vsi) ima privzeto nastavljeno na slabšo kvaliteto mms zaradi prenosa podatkov. Ko sem imel samsunga sem nekje med sms nastavitvami to spremenil na - prosto in sem pošiljal lepe slike;)
Nima veze kako imas na telefonu. MMS center glede na IMEI kodo preveri, ali podpora dolocen format, velikost itd in po potrebi potem predela sliko/video.