Mirage proti Sloveniji

nacek

Guru
13. okt 2012
2.815
504
113
okostnjaki pa še kar padajo iz omar
uf-1.gif


Podjetje je namreč pred leti izgubilo tudi posel za izdelavo potnih listov in tudi tukaj se Mirageu nasmiha še nekaj milijončkov davkolpačevalskega denarja.

http://www.radiokrka.com/poglej_clanek.asp?ID_clanka=180404
 
Nazadnje urejeno:

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:


Sicer pa takšne nalepke so imeli al pa še imajo tudi po tujini.

Saj tudi za vinjete ne vem zakaj jih lepimo in drago plačujemo izdelavo.

Poglej na Madžarsko kako preprosto imajo urejeno... greš na pumpo, plačaš, dobiš listek, ki ga shraniš.

Mešaš stvari! Vinjeta ni isto, kot je bila tista nalepka! Z vinjeto plačaš uporabo avtocest in to tudi dobiš, v glavnem.
Ponekod v tujini imajo res podobne nalepke, ki izkazujejo izpravnost vozila in plačano registracijo ampak je vseskupaj drugače urejeno. Pri nas je bila tista nalepka popolnoma brez pomena in smisla v bistvu ni pomenila NIČ in si moral policaju še vedno pokazati prometno, da si lahko dokazal tehnično izpravnost vozila ter plačano zavarovanje, cestnino in registracijo. Nalepka je bila samo za okras, ni imela nobene funkcije in teže. Bila je uvedena izključno za poljnjenje zasebnih žepov!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:Bila je uvedena izključno za poljnjenje zasebnih žepov!
Definitivno. Podobno štorijo mi je pravila ženska, ki je bila poslanka mislim da v mandatu od 1996-2000. Obravnavali so zakon, da bi taksisti potrebovali nek izpit iz "vodenja" po Lj ali Slo. Pozabil detajle. Ampak bistvena fora je bila v tem, da sta bila še med obravnavo v parlamentu že ustanovljeni dve firmi (verjetno z enakim lastništvom), ki bi dobili koncesijo za te izpite. Dve firmi sta tako ali tako dovolj, ker je "prosti" trg itd... Nekdo je to zvohal in opoziciji je le uspelo zakon minirati.
V Sloveniji je edini, ki zna te reči delati Cetis. Dokler je bil LDS na oblasti, je dobil posel le, če je bil podizvajalec Mirage. Pi.da, če je to čisto...
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Nekje sem prebral, da je nalepke dejansko tiskal Cetis, Mirage pa je zgolj dotiskal serijsko številko.
Ko bom imel kaj časa bom pobrskal po netu za virom.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Pa odkod tebi te cifre?
Spomin.
Če ti ne dela, pa je vse lepo arhivirano na internetu, da dosegu miške.

Kaj točno je tvoj problem?
Jaz problema nimam, moti me pa to, da si ti vrgel ven neke druge cifre, kot so izračunali na sodišču.
Kake cifre pa so tam izračunali?
Daj sem, pa bomo "presodili".
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Tožilci vržejo oko ali ne, stvar okoli sklenitve pogodbe je po mojem zastarala, ker je več kot 10 let. Tako da plačati globo za prekinitev pogodbe in pozabiti. Spomnili se bomo spet, ko bomo plačali kakih 100 mio € sistemski tehniki.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
ja botri morjo dobit sredstva...

Da Pavček javno maha z pismom o nameri, jest večje korupcije še nisem videl.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Tožilci vržejo oko ali ne, stvar okoli sklenitve pogodbe je po mojem zastarala, ker je več kot 10 let. Tako da plačati globo za prekinitev pogodbe in pozabiti. Spomnili se bomo spet, ko bomo plačali kakih 100 mio € sistemski tehniki.

Glej, mogoče so takrat (2010) tožilci vrgli oko in ugotovili, da je stvar zastarala. Mogoče ga pa tudi niso. Predvsem pa, zakaj ga niso vrgli, ko je bil še čas?
Nenazadnje pa KPK obstaja od 2004, prej je bil pa od 2001 Urad za preprečevanje korupcije.

Pi*da, če bodo šli taki in drugačni posli lišo skozi, bo proces proti Janši dejansko izpadel kot politična gonija.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Pa odkod tebi te cifre?
Spomin.
Če ti ne dela, pa je vse lepo arhivirano na internetu, da dosegu miške.

Kaj točno je tvoj problem?
Jaz problema nimam, moti me pa to, da si ti vrgel ven neke druge cifre, kot so izračunali na sodišču.
Kake cifre pa so tam izračunali?
Daj sem, pa bomo "presodili".
Ma ne da se mi še enkrat.... Preber si, saj si mi repliciral na tisti post! Pa hudiča, res ne zastopim!
crazy1.gif
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Nekako soslednje dogodkov:
1. Nekoč je bila sklenjena pogodba o izdelavi nalepk. Morda je bila koruptivna, morda je bila goljufiva. Za to v PRAVNI državi obstajajo PRAVNI postopki, ki zadevo uredijo
2. Pogodbo je država enostransko preklicala (ni jo razveljavila zaradi korupcije ali česa podobnega). Pri tem so nekateri (dobro) plačani osebki spregledali možnost tožbe druge strani
3. Druga stranka je državo tožila in tožbo dobila. Pri tem so nekateri (dobro) plačani osebki s strani države spregledali, da v primeru poraza država plača tudi zamudne obresti.

V pravni državi v bistvu ni nič narobe. (razen da so (dobro) plačani osebki še vedno zaposleni)
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ma ne da se mi še enkrat.... Preber si, saj si mi repliciral na tisti post! Pa hudiča, res ne zastopim!
crazy1.gif
Ja, res ne zastopiš.

Ti si pisal, kaj bodo dobili, jaz pa sem pisal, kaj bi dobili, če ne bi pogodba bila prekinjena.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ma ne da se mi še enkrat.... Preber si, saj si mi repliciral na tisti post! Pa hudiča, res ne zastopim!
crazy1.gif
Ja, res ne zastopiš.

Ti si pisal, kaj bodo dobili, jaz pa sem pisal, kaj bi dobili, če ne bi pogodba bila prekinjena.
Jao... Pa saj so oni izračunali, koliko BI dobili, če ne bi bila pogodba prejinjena in toliko bodo tudi dobili +obresti!
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Glej, zgornji moj izračun temelji na znanih številkah.Če ti utemeljene trditve niso všeč, pol pa...
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Deloma dobra novica, vendar vsak dodaten euro za ta koruptivni posel je euro preveč.
Obtožnica in sodba bi morala iti v drugo smer - da se pokličejo na odgovornost tisti, ki so nekaj let pulili denar iz žepov voznikov. Tisti, ki so tako škodljivo pogodbo sestavili so tudi držali vrečo.
 
Nazadnje urejeno: