Miele okvara

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
jaz npr ne poznam serviserja za Bekota. Pa ne zato, ker dela kot je treba, ampak nikdar več ne kupim nič pri njih in z njimi sploh ne mislim več imeti opravka. Nimaš kaj popravljati, če že novo ne dela, kot je treba. Z gorenjem sem se pa enkrat dajala in to je bila šola, ki me je tega naučila. To kupiš in dela dokler dela in kakor pač že dela in potem baciš. 5 let garancije je BV, če je že v osnovi šrot. Ne more človek dočakati izgovora, da lahko kaj drugega kupi.

Tukaj se pa kar strinjam s teboj, a ne čisto v celoti. Verjetno gre za srečo.
Torej, Beko kot tak, prav tako Gorenje, se v prvi vrsti kupujeta zaradi 5 letne garancije. Kvaliteta pa zagotovo ne dosega Miele-tove.
Ampak, imaš stroj 5 let, pa ga zamenjaš z novim. Pa to še enkrat ponoviš in je enako, kot bi kupil enega Mieleta. Torej 3 stroji za ceno 1 Mieleta.
Ampak ... tudi delata ne tako, kot Miele. Recimo pralni stroj še gre, tam malo težje opaziš razliko v kratkem času (na daljši rok zagotovo, ker Miele -verjetno - ne poškoduje perila), ampak pri sušilcu se pa vidi iz zraka, da nikoli ne posuši tako, kot Milele (pa je posoda vedno popolnoma prazna, tako kot sta tudi vedno očiščena oba (!) filtra).

Overall, sam pač uporabljam cenejše firme (a nikoli "entry" modelov. vedno tiste nad cenovnim povprečjem), do sedaj mi je še vse delalo, kot mora (Gorenje, Beko). Zato serviserjev res ne poznam.
Kar pa se tiče kvalitete, pa zelo verjamem, da je Miele nad vsemi glede tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ampak, imaš stroj 5 let, pa ga zamenjaš z novim. Pa to še enkrat ponoviš in je enako, kot bi kupil enega Mieleta. Torej 3 stroji za ceno 1 Mieleta.
Dokler ne pride servis za 500 EUR, potem mora delati pa vsaj 20 let. Pises pa tako, kot da bo Gorenje po 5 let garancije takoj prenehal delati.

Ja, Miele lahko sam popravis ceneje (ce znas). Ampak lahko z enakimi moznostmi popravis tudi Gorenje.


pri sušilcu se pa vidi iz zraka, da nikoli ne posuši tako, kot Milele (pa je posoda vedno popolnoma prazna, tako kot sta tudi vedno očiščena oba (!) filtra).

Hoces reci, da ne napolni filtrov z "mucki"? To bi pa dejansko bilo zanimivo, bi rad sam videl. V cem je pa fora, da sploh lahko to doseze?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ne, ne, mogoče sem nejasno napisal ... pred vsakim naslednjim sušenjem izpraznim kondenzacijsko posodo, čemur se seveda ne da izognit, ker stroj drugače ne dela, poleg tega pa očistim filter v stroju. Torej, poudarek je bil na tem, da so filtri očiščeni (onega spodnjega očistim na vsaka 4 pranja, ne po vsakem pranju, če sem natančnejši), ker če bi bili zabasani mogoče (?) stroj zato ne bi sušil v redu ... predvidevam.
Torej, kljub očiščenim filtrom cunj ne posuši "do konca", so še nekaj % vlažne ... recimo brisače ob robovih itd.

EDIT: typo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Tukaj se pa kar strinjam s teboj, a ne čisto v celoti. Verjetno gre za srečo.
Torej, Beko kot tak, prav tako Gorenje, se v prvi vrsti kupujeta zaradi 5 letne garancije. Kvaliteta pa zagotovo ne dosega Miele-tove.
Ampak, imaš stroj 5 let, pa ga zamenjaš z novim. Pa to še enkrat ponoviš in je enako, kot bi kupil enega Mieleta. Torej 3 stroji za ceno 1 Mieleta.
Ampak ... tudi delata ne tako, kot Miele. Recimo pralni stroj še gre, tam malo težje opaziš razliko v kratkem času (na daljši rok zagotovo, ker Miele -verjetno - ne poškoduje perila), ampak pri sušilcu se pa vidi iz zraka, da nikoli ne posuši tako, kot Milele (pa je posoda vedno popolnoma prazna, tako kot sta tudi vedno očiščena oba (!) filtra).

Overall, sam pač uporabljam cenejše firme (a nikoli "entry" modelov. vedno tiste nad cenovnim povprečjem), do sedaj mi je še vse delalo, kot mora (Gorenje, Beko). Zato serviserjev res ne poznam.
Kar pa se tiče kvalitete, pa zelo verjamem, da je Miele nad vsemi glede tega.
Ne me spet napadat,in obmetavat z gnilimi jabolkami.Če sem pristaš Miele znamki!

Skoz,sem bil pristaš samo znamki Gorenje.Kupoval,vedno najdražje modele višji rang Gorenja.Žal,nikol sreče.In sem reku tega filma bo enkrat konec.Iz Gorenja,sem šel na znamko Bosch.Razlika,je bila velika.Bosch pralni stroj,je bil miren med centrifugo,kot bi bil zabetoniran.Gorenje,ga je vedno metal po kopalnici.In nazadnje,je pristal sred kopalnice...je najdu svoj položaj in bil zelo miren.Seveda,sem mu izpolnu željo,ga pustil tam do konca pranja :).
In grem enkrat na en obisk.In vidim,da imajo pralnega in sušilca Miele.Rečem sam sebi, Waaaaw noro.Končno bom videl,kako Miele laufa in ga lahko preiskusil kako deluje.In od takrat,sem se zaljubil v znamko Miele.
Bosch,je bil fajni.A Miele,je pokazal svoj jaz :):zmaga:

Do zdej,mi res še ni NIKOLI,nobenega perila uničil.Kot pralni in sušilni stroj.Satasti boben dela čudeže.Perilo premetava res tako,da se NE poškuduje.Ima nežne vrtljaje skoz.Ne vrti med pranjem na intenzivno kot večina strojev.Sušilni stroj enako.Sušim v njem tud puloverje na programu volna,zavese itd.In do zdej vedno vse pride iz stroja kot dam v stroj.
Sem posušil v sušilcu bundo.Ki je bil znak prečrtan sušenje v sušilcu.Sem dal na program občutljivo perilo.In bunda pršla ven,kot sem jo dal v sušilca.

Tako da vedite,da je neki na tem.Če že tolk več plačaš...da dobiš 3x povrnjeno.Ne rečem,da se tud Miele pokvari.Normalno da se,ker dan danes, ni nč več Ne pokvarljivo.Sm pa primerjal,sestringa Boscha višji rang in mojga Miele.Njen Bosch je star 5 let.In bo treba počas mortizerje menjat,ker boben preveč začel nabijat.Uporablja ga normalno,kot vsako gospodinjstvo.Po tem pol vidiš...da se splača mal več dat.
Bil dva dni nazaj,v salonu Miele v Črnučah.Ko vidiš,vse aparate v živo in jih preizkusiš.Vidiš razliko očitno.In še kavo sm dobil iz kafe avtomata Miele :zmaga:

Kupil sem,čistila komplet vse za pomivalca.In vrečke za sesalec.

Ob priliki.zamenjal napo.Ker ta od Miele ,zgleda kot da bi imel Lcd televizor nad štedilnikom.Zelo tiha je.Na 3 brzini skoraj neslišna...norooo.Gledal sm tud kombinirano pečico,ki kuha in peče v vrednost 3990 eur.Tud ta,bo enkrat v moji kuhni.Sem jo raziskal,ker je bila tudi priključena.In lahko samo rečem...da je vredna svojega denarja.Dokler ne sprobaš ne veš...:zmaga::zmaga::zmaga:

Sem,pa v živo videl,ta model pralnega stroja Miele v vrednosti 729 eur.Top zadeva.Bil je tudi priključen.Vse ima na toach upravljanje.Razen na desni,ima gumb da izbereš program.Ostalo vse na toach.7 kg, 1400 obratov čist ok :zmaga:.Je pa brez avtomatskega doziranja.Klasik varjanta.

Tak,da je dober za premislit.Al boš uzel Boscha, za 700 eur, ali Miele v vrednosti 700 eur :sprasujemse::zmaga:
 
  • Ljubezen
Reactions: Davidoff

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Ne, ne, mogoče sem nejasno napisal ... pred vsakim naslednjim sušenjem izpraznim kondenzacijsko posodo, čemur se seveda ne da izognit, ker stroj drugače ne dela, poleg tega pa očistim filter v stroju. Torej, poudarek je bil na tem, da so filtro očiščeni (onega spodnjega očistim na vsaka 4 pranja, ne vpo vsakem pranju, če sem natančnejši), ker če bi bili zabasani mogoče (?) stroj zato ne bi sušil v redu ... predvidevam.
Torej, kjub očiščenim filtrom cunj ne posuši "do konca", so še nekaj % vlažne ... recimo brisače ob robovih itd.
Filter z muckami...je pol majn zabasan,kot pr prejšnjem Boschu, k sem ga imel.K je orng nabasal filter z muckami.Kar se tiče mečkanja.Je pr men minimalno zmečkano skoraj nč.Če takoj ven vzameš perilo...likanja skor da ni!
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.960
113
še en akratka...beko 55 kg (rang 500 €)
gorenje 67 kg (rang 500€)
miele 96 kg (rang 800€ najcenejši) najdražji ista masa (2500€)

to ti nekaj pove.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.960
113
tudi ta težek problem se da rešit za mali dinar.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če bi res imel Milkota bi vedel, da ti ga domov prinesejo in ga serviser namesti in izvede prvi zagon, ker drugače ne velja garancija niti tiste dve leti. :cool:
 
  • Haha
Reactions: sajkek

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
To glede garancije ni res :cool:
Točno tako...nobenega serviserja ne rabiš za 1 zagon.Ker te stroj lepo vodi in izpisuje vsak korak.Kaj moreš naredit ob 1 zagonu.Prvo ti ponudi izbor jezika.Potrdiš slo oz po želji...in nato sledi vse ostalo.Potrdiš z ok na koncu start.In stroj se aktivira.Po končanem postopku...začneš prat na polno.Če pa hočeš za priklop serviserja.Ti ne bo zastonj pršu...ampak boš plačal.Ampak res ni potrebe.Razen,če si nepismen...Še otroc,bi ga znal za prvič naštimat in aktivirat.Ker je res čist enostavno.Kot prvo moreš odstranit varovala bobna.Dokler,to ne narediš...ni izvedljivo dodatnih korakov in zagona.Ima blokado :zmaga:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kak pa se vidva vžigata na Milkote!? :aplauz:

No nam ga je res serviser zastonj postavil, priklopil in zagnal (ne po štengah ga pa ni nosil) ter nam obljubil še ekstra garancijo po preteku redne. Če ne verjamete vam ne morem pomagat - je pa res žlahtnik v tretjem komolcu. :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan