Miele okvara

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Pralni stroj Miele W4000 Gala Grande (W 4145) je pokazal napako F50 in seveda odrekel kakršnokoli sodelovanje.

Ali ima kdo izkušnjo, kaj bi to lahko bilo, predvsem pa koliko evropskih sredstev bo potrebnih za popravilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ej, pa to si mi iz tipkovnice pobral .

Pogledal sem tist filmcek zgoraj. Samo to mi ne pomeni prav veliko, saj to ni ravno moja jaka stram.

Bo treba z serviserjem urejat, zato me morebitna tarifa zanima.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Če je le možno poišči kakšnega ne Miele - serviserja.

samo ogled in diagnostika napake (tam 50EUR) - lokacija MB. SAmo primer za servis pralnega stroja pri meni.
Pokazalo je tudi napako F (točno ne vem številke), ampak napaka na motorju oz. senzorju za obračanje. Serviser je ugotovil okvara krtačk oz. eno krtačko je pobralo do konca - napaka na rotorju. Extra ugodna ponudba za obnovljen motor od Miele je bilo skoraj 500 EUR - s tem da moram stari motor dati v račun.

2x sem ga vprašal, kaj to pomeni extra ugodna ponudba, pa nisem dobil točnega odgovora.

Rezime vsega:
prekoa Ebaya naročil noveg krtačke (6 kos za cca 17EUR - pri Miele 2 kos cca 38 EUR) sam na fino pobrusil rotor, sestavil nazaj, in pralni stroj veselo pere že 12 leto.

Vse pa se je zgodila cca 2 meseca izven garancije, torej pred 10 leti. Če imaš v garanciji potem seveda Miele servis - če ne pa koga drugega.

Lp
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.175
113
Nekatere okvare se ne dajo brez testerja rešit. Tudi ce zamenjas pokvarjen del je treba resetirat "racunalnik" kar pa tudi racunajo se ene 50e
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Pralni stroj je star 13 let.

Čez dan je bil izklopljen, zvečer je sledil ponovni priklop in vklop, pa tistiti moment napake ni pokazalo, ravno tako je naredil centrifugo na 400 obratih.

Danes gre v test ena žehta, da vidimo kaj rata. Če ne servis.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
maš več opcij...
1. servis, se plača kar je pač potrebno servisna ura, pa kak del 150€
2. lahko vržeš v smeti in kupi bekota za 230€
3. Lahko vržeš v smeti in kupiš mielta za 1500€
4. Vržeš v smeti, kupiš ribežn , in na roke do poroke.

jaz bi se v štartu šel opcijo 1.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
maš več opcij...
1. servis, se plača kar je pač potrebno servisna ura, pa kak del 150€
2. lahko vržeš v smeti in kupi bekota za 230€
3. Lahko vržeš v smeti in kupiš mielta za 1500€
4. Vržeš v smeti, kupiš ribežn , in na roke do poroke.

jaz bi se v štartu šel opcijo 1.

Najcenejša je opcija 2 in ponavljaš na 5-6 let.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ni, ker ti cote zjebe, dokazano, slabši stroji bolj uničujejo drage cote....če si klošar tudi pri cotah, potem pa tak lidl vsak teden po druge pa beko laufa...
Hocem napisat, da verjetno ni najcenejša varianta... čeprav na prvi uč izgleda tako.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
ni, ker ti cote zjebe, dokazano, slabši stroji bolj uničujejo drage cote....če si klošar tudi pri cotah, potem pa tak lidl vsak teden po druge pa beko laufa...
Hocem napisat, da verjetno ni najcenejša varianta... čeprav na prvi uč izgleda tako.
Dokler je imel Miele patent na satasti boben je to mogoče veljalo. Potem jim je potekel.
Sedaj ima vsaka čungalunga firma neko podobno tehnologijo v bobnu :)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Edini Miele ima tudi napako F50, čungalunge je nimajo
Ma nemoj...bil pr kolegici.Kupla Bekota...kao tih zmagovalec testa najbolj prodajen.Nabija ropota.Tud če se mu kepa nardi...vseeno zažene centrifugo.In hoče zlamat vse okol sebe.Nazadnje pa napako ven vrže.Ga more resetirat...in po kratkem času..čunga lunga začne delat...k se mu zahoče...Toliko...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Se vidi, kako visoko Miele cilja, še oznake si delijo F50

Drugače pa:
Welcome and thank you for your question. I will be the professional that will be assisting you.
Hi, the F50 indicates a motor/sensor issue. There is a small sensor on the motor that keeps track of what position the motor is in and what it's doing. You will most likely need to replace the sensor to fix this issue. If you're handy, you can make the repair yourself. It doesn't require any special tools. It's more time consuming than complicated. On average the part costs roughly $80. If you have to hire it out, the average cost is roughly $225-$250.