Michael Moore film: zelena energija

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Film je res top, Moore v vsem svojem sijaju.
Je pa žalostno, če si le to potegnil ven iz njega.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.987
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Zavajanje sem tudi. Zakaj ne povedo da so problem Afrika, Azija, J.Amerika, islamski svet? Oni so se nenormalno razmnožili, ne bela rasa!¨Pa to, da je vse biznis tudi vemo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Sem samo na hitro pogledal mal odsekov, in mi deluje kot, da je vse iztrgano iz konteksa. Vseeno bom pa pogledal, ko bom imel čas.
Samo primer: ob 1:27:50 zahvala sponzorjem nekega dogodka: Toyota in CAT in potem kaže eno dirkalno Toyoto kako kuri gume, ter CATerpilar buldožerji kako kopljejo zemljo za naftovod. Prikazano, kot da bi bil internet glavni krivec za neko kriminalno dejanje (ne bom našteval).
Narejen tako, da bi po ogledu tega filma šel najraje iz jeze kupit enega požrešnega SUV-ja.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Sem samo na hitro pogledal mal odsekov, in mi deluje kot, da je vse iztrgano iz konteksa. Vseeno bom pa pogledal, ko bom imel čas.
Samo primer: ob 1:27:50 zahvala sponzorjem nekega dogodka: Toyota in CAT in potem kaže eno dirkalno Toyoto kako kuri gume, ter CATerpilar buldožerji kako kopljejo zemljo za naftovod. Prikazano, kot da bi bil internet glavni krivec za neko kriminalno dejanje (ne bom našteval).
Narejen tako, da bi po ogledu tega filma šel najraje iz jeze kupit enega požrešnega SUV-ja.

Potem si pa čisto zgrešil poanto filma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Spajky

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Saj sem napisal, da sem le na hitro pogledal in kakšen občutek sem dobil. Ter da ga bom pogledal, ko bom imel čas.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.987
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Bistvena oseba tega filma je Jeff Gibbs. Vse skupaj lepo prikaže hinavščino s strani eko organizacij in skupno delovanje eko organizacij skupaj z korporacijami in bankami.
Moore pa se je mal zahaklal, saj je s tem filmom napadel demokrate, kateri si lastijo ime eko stranka...Podporo tem "eko" projektom so dali terorist obama, kalifornijski hinkoti in ostala lažniva požrešna svojat. Požrešna denarja, da se razumemo.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
MM je aktivist in kot tak nikili ni bil objektiven in nikoli ne bo. Niti se ne trudi biti objektiven, ni to njegov namen.Njegov namen je skozi cel film forsirati svojo agendo, pri čemer ga niti ne zanimajo dejstva.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Bistvena oseba tega filma je Jeff Gibbs. Vse skupaj lepo prikaže hinavščino s strani eko organizacij in skupno delovanje eko organizacij skupaj z korporacijami in bankami.
V bistvu je bil bolj point tega, da so korporacije ''ugrabile'' eko organizacije in jih vpregle v dosego svojih ciljev.
Ampak ja, zanimiv vpogled v ozadje.
MM je aktivist in kot tak nikili ni bil objektiven in nikoli ne bo. Niti se ne trudi biti objektiven, ni to njegov namen.Njegov namen je skozi cel film forsirati svojo agendo, pri čemer ga niti ne zanimajo dejstva.
In kakšna so dejstva tukaj?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Dejstvo je, da MM ne dela dokumentarcev, pač pa "dokumentarce".
To ne pomeni, da je v njegovih filmih vse zlagano, pač pa da je od resnice prikazana samo tista, ki služi avtorjevemu namenu.
Govorim o MM na splošno, ne o konkretnem filmu, če bom imel čas bom pogledal, prioriteta mi pa ni, ker MM pač ne cenim kot dokumentarista.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.987
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
In tukaj je šef JG ne MM. Zato je vse skupaj realnejše. Zanimivo, da se nista upala Grete obravnavati. Tudi ina uporablja plastiko in to na veliko potem pa klobasa drugim kaj je prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Problem okoljevarstvenikov je v tem da nimajo pojma o delovanju elektroenergetskega sistema. za njih je po domače povedano vse isto, hruške, jabolka, lubenice ali pa krompir. Tistih nekaj redkih izjem ki se toliko izobrazijo da vsaj približno vedo za kaj se gre pa hitro spremenijo mnenje.