Metro Avstrija

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Mi pa ni jasna logika tega Metroja.. Večinoma je cilj trgovca, da proda čimveč robe. A pri Metroju igrajo na karto "premožnih kupcev" al kakšen smisel ima takšno omejevanje kupcev?? Ali je morda smisel v veliki prodani količini na en izdan račun (manj osebja, manj administracije?), ker pričakujejo, da bo večina kupcev kupovala za firmo in temu primernih količinah?
Je bilo ravno par dni nazaj na televiziji (nemški Galileo). Trgovina je v osnovi namenjena za preprodajo podjetjem... njihova ponudba je prilagojena temu (količine, pakiranja, cene). Tam boš recimo našel sklede za v kuhinjo, ki jih boš doma potreboval samo takrat, ko boš praznoval in povabil celo vas na fešto. Baje bi izgubili licenco za veleprodajo, če bi trgovino odprli za vse... s tem bi pa imeli slabše pogoje pri nabavi. Skratka... to je njihov poslovni model že od samega začetka. Njihov namen ni biti konkurenca Hoferjem in podobnim... njihova ciljna publika so podjetja (ki tam kupujejo na maso, ne pa za privat... se pa privatnikov seveda ne branijo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
I

Izbrisan uporabnik #488

po spominu si v zlati dobi delali gužvo jugosi... obični potrošniki

ponudba je sedaj hudo skopnela poleg upada strank
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Točno tak, yugosi smo bli glavni potrošniki tam. Nekoga si vedno poznal, ki je imel kartico. Po osamosvojitvi jim je promet v grazu hudo padel. Nazadnje sem tam kupil pred 7 leti gorenje pralni stroj za 280. Pri nas je bil 450
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Počakaj na drugo leto, boš lahko plačal z bitcoini. Ampak najprej te morajo spustit noter.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja, v MB se vsede v avto in se pelje gor po 10kg praška :valjamse: Verjetno gre mimogrede ko je v Grazu? :)

Ja tak nekak ja. Itak sem napisal, da mi ta velika pakunga drži pol leta. Finish Profesional je povsem drug prašek kot sranje, ki ga prodajajo ko Finsih v normalnih trgovinah - pač moje mnenje.

Drugače pa tako po spominu je bil Metro v Gradcu pred (mogoče istočasno) kot Hofer, vsekakor pa več let pred Lidlom.
Je pa v času YUge lažje laufalo z "jugoviči", ker je šlo v končni fazi za izvoz. So imeli več okenc za MwSt pisat pa slovence in hrvate zaposlene,...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A v Mečkator C&C v Lj šprehajo dojč in laško?

Oprosti moral sem - neumno vprašanje zahteva neumen odgovor.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
A v Mečkator C&C v Lj šprehajo dojč in laško?

Oprosti moral sem - neumno vprašanje zahteva neumen odgovor.

Zanimiv odgovor. En post prej razlagaš o tem, da "So imeli več okenc za MwSt pisat pa slovence in hrvate zaposlene...", v naslednjem postu pa moje vprašanje po trenutni večjezičnosti te iste trgovine označiš za "neumno vprašanje"... Težek primerek, kaj drugega mi ne pride na misel. :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Je pa v času YUge lažje laufalo z "jugoviči", ker je šlo v končni fazi za izvoz. So imeli več okenc za MwSt pisat pa slovence in hrvate zaposlene,...

Kaj iz zapisanega ni jasno?

Zdaj jih boli patak za jugoviče kamor tudi mi spadamo. Imajo pa zaposlene iz Slovenije, Hrvaške, Avstrije, pa verjetno še kakega čeha,... kar pa ne pomeni, da so to uradni predstavniki trgovine, ki komunicirajo s kupci (trgovci po domače). Uradni jezik je pač nemščina.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Zanimiv odgovor. En post prej razlagaš o tem, da "So imeli več okenc za MwSt pisat pa slovence in hrvate zaposlene...", v naslednjem postu pa moje vprašanje po trenutni večjezičnosti te iste trgovine označiš za "neumno vprašanje"... Težek primerek, kaj drugega mi ne pride na misel. :)
Zelo velika verjetnost je, da imajo, ker so nedavno (2-3 mesece nazaj) med iskalci zaposlitve iskali kandidate z znanjem slo in hrv jezika. Delo s strankami.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Kaj iz zapisanega ni jasno?

Zdaj jih boli patak za jugoviče kamor tudi mi spadamo. Imajo pa zaposlene iz Slovenije, Hrvaške, Avstrije, pa verjetno še kakega čeha,... kar pa ne pomeni, da so to uradni predstavniki trgovine, ki komunicirajo s kupci (trgovci po domače). Uradni jezik je pač nemščina.

No, s tem postom si dokončno potrdil mojo domnevo v prejšnjem mojem postu. :)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Adler v Borovljah (lekarna) nima (ali pa imam jaz to srečo), vejo pa čisto natančno kako morajo dokumentacijo urediti da lahko Slovenec potem uveljavlja povračilo stroškov od ZZZS.
Bemtu in farmacevtski lobi v SLO, sosedom se pa smeji in lepo kasirajo naše evrčke...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Prav v tej lekarni sem se lepo zmenil po slovensko. V živo in po telefonu. Morda dotične slovenske farmacevtke prav tedaj ni bilo v službi. Je pa prava kohroška Slovenka. :)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V razmaku enega meseca sem nekajkrat klical tja in bil tam pred nekaj dnevi... Dvomim da bi jo vedno zgrešil. Pa nima veze.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Nekje od leta 2000 je postopoma upadel naval slovencev in balkancev. Sploh odkar sta SLO in HR v EU je razlika ocitna.
Lani sem po 15 letih sel malo nostalgicno na ogled. Parking skoraj prazen. Se zmeraj je razporeditev asortimentov enak, deluje pa to danes dosti manjsa trgovina kot nekoc ko pri nas ni bilo nakupovalnih centrov in smo bili navajeni na lokalne trgovine. Priti cez cel Metro pa je bil pravi "izlet".
Se zmeraj trzijo svoje znamke "Active, Severin, Sigma...".
Cene pa (ker seveda zdaj kupujemo z mwst) niso vec nic posebnega. Mogoce se posreci za kak artikel da je presenetljivo poceni, ampak izlet, pot, vinjeta iznicita razliko ce malo dobro pobrskas v svoji okolici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver