Menstrualne kopalke - punce pomoč prosim.. ;-)

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem... Eno vprašanje bolj za punce tega portala (in tudi fante, ki vedo kaj o teh stvareh)..

Ima kdo kakšne izkužnje z menstrualnimi kopalkami? Nekaj podobnega tem ali tem ?

Hčerka (10 let) ima šolo v naravi konec meseca in ravno takrat pričakuje menstruacijo... In bi se vseeno rada udeležila vseh vodnih aktivnosti, ki jih bodo imeli v šoli v naravi..

Punca je dobila info od ginekologa, da je še premlada za kontracepcijo, da bi si zamaknila...

Torej, kakšne izkušnje?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
ojej...
priznam, da nisem vedela, da kaj takega sploh obstaja. Sem zdaj malo pogooglala. Mogoče deluje, vendar samo in zgolj, ce voda ne pride vmes med kopalke in telo. in ven seveda. Torej je ta elastika tako diht, da ne gre nic ven in nič notri. Poleg tega odpadejo vsa "popravljanja" kopalk in podobno.

četudi to drži, je še zmeraj vložek v teh kopalkah zelo "bogi". To je za prvi dan ali dva pa zadnja dva. Pri močnih menstruacijah to odpade.

Kot drugo pa... kot rečeno, jaz imam pomisleke glede delovanja. Normalno se to ne porajta od kje teče voda, ker smo itak vsi mokri, ampak nekaj vode se ujame med kopalke in telo in ko se gre ven in vstane, steče to po nogah. Ženske, ki plavajo med mentruacijo, to dobro vedo. lep rdeč potoček gre dol do pet. V vodi sami, če vse popusti pa tudi ni lepo videti. Če prav razumem, pa je to važno z njeno naslednjo menstruacijo in nima možnosti tega sprobati nekje v banji prej, koliko drži in kaj drži?

žal, po kar nekaj preplavanih kilometrih v življenju, med mensturacijo zame ni bilo bazena, dokler nisem začela uporabljati tamponov. Kar pa je seveda pri 10letni punčki no-go. Sicer malo manj kot zamikanje menstruacije s kontracepcijo, ampak vseeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Podobna vprašanja imamo tudi sami.. Pa še poceni niso te kopalke, da bi jih sprobala kar tak.. Zato sem malo tu povprašal, če ima kdo izkušnje, kako se odnesejo takšne kopalke.. ;)
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Seveda premoči. Kot pravi Jabe - tamponi ali rdeča špura. Saj bo še dosti prilik za plavanje v življenju.
Pa še nekaj - nimam sicer izkušenj in pojma, ampak včasih so ženske rekle da se izogibajo plavanju z "rdečo" zaradi večje možnosti okužb.
 
Podobna vprašanja imamo tudi sami.. Pa še poceni niso te kopalke, da bi jih sprobala kar tak.. Zato sem malo tu povprašal, če ima kdo izkušnje, kako se odnesejo takšne kopalke.. ;)
jabe zgoraj omenja vložke, na hitro preleten gugl omenja možnost tudi menstrualne skodelice? V kombinaciji s kakimi kopalkamim ki več krijejo kot odkrijejo bi bila to altrnativa? tamponi zagotovo ne pridejo še vpoštev

no tole mi je tud vrglo ven https://www.idealno-pralno.si/blog-idealno-pralno/
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
aha... Torej neopren premoči.. ;)

Hvala za odgovore.. ;) Bomo probali ene izmed zgornjih linkov..
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
KSZ...
moja ima vedno vložke... Je rekla, da tamponi delajo to in to in to (nisem ravno zbrano poslušal, priznam)...
Na morju pa, če je potrebno, vedno tampon.
Brez problemov kopanje, snorklanje, potapljanje...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hanzi , kupili smo obojne hlačke iz linkov iz začetnih prispevkov te teme.. Skozi ni nič prišlo (iz nobenih), tak da dovolj dobro zadrži, ampak ni pa bila ravno cel dan v vodi.. Za tistih par 10 minutk pa je blo ok.. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi