Menjava vtikača na 220V kablu

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Kolega je v Italiji kupil prenosnik in je zraven dobil zelo čuden napajalni kabel. Videl sem že marsikateri (UK, US...) vtikač, ampak na takega pa še nisem naletel:



Vem da je sredinski pin, masa (je tudi na vtikaču označeno. Ko jih je klical nazaj in jim povedal da je dobil napačni kabel so mu rekli, da lahko ta sredinski pin enostavno odščipne in bo zadeva delovala
confused-1.gif

Tega vsekakor ne mislim narediti! Če bom kaj, bom lepo zamenjal vtikač za našega.
Tu pa bi rabil mnenje, koga ki se malce bolj spozna na te stvari. Zanima me ali naj gor zmontiram "šuko" vtikač ali navadnega? Kabel ima na drugem koncu namreč priključek s tremi "pini" in ne z dvemi kot je to pri večini napajalnikov.
tripod2.jpg


Kolega bi raje imel takšnega z dvemi "pini", ker je manjši/tanjši. Jaz pa sm malce skeptičen glede tega. Če je serijsko narejen, da ima posebej ozemljitev, pol je to verjetno z razlogom, al kako?
 
Nazadnje urejeno:

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Ubogaj nasvet prodajalca in odscipno ter pobrusi srednji pin
wink-1.gif

Najbolj estetsko in varno-je sicer ozemljitev ampak pri teh napajalnikih ni uporabna~moj IBM prav lepo deluje ze dobrih 8 let
wink-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Malo pobrskaj po trgovinah, sigurno najdeš ustrezen kabel - tak ki gre v polnilec je tudi nek standardni... Lahko pa tudi odščipneš cel vtič in daš novega gor, 5minut dela...

lp
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Sm vceri skoču v Merkurja in kupil nov vtikač za 0.88€. Odloču sm se za "šuko" vtikač, ker je bil cenejši
smile-1.gif


tripod3.jpg


Premeril sm kabel, tko da je vse prov zvezano in zdej že polni notebooka.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Če bi bil srednji pin iz linije se dobi vmesnik. Take vtikače imajo npr. v Švici.

Sem pa zadnjič dobil nek podaljšek, menda francoski. Če si prav vtaknil si imel fazo in nulo, če pa kontra, si imel fazo tudi na zemlji. Še dobro da sem preveril in potem zamenjal vtič in vtičnico z našima.
crazy1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Tale zgornji je makaronarski - na srednjemu pinu je ozemljitev,ki pa je pri takemu napajalniku nepotrebna-morda je uporabljena za RF filter
wink-1.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Malo me globinski vid muči, pa ne vidim če so vsi trije pini v isti vrsti ali je srednji višji? Kakorkoli že, razdalja med fazo in nulo je tako pri švicarju, italjanu in po VDE-ju enaka. Torej načeloma bi moralo iti tudi tako, da ga odrežeš. Drugi del je pa ameriški. V kolikor vas bodo vtikači še mučili imajo proizvajalci večino standardnih vtikačev v svojih katalogih.

Recimo www.feller-at.com je že eden izmed njih. Potem kliknite na produkte in na levi strani katalog. Okrog novega leta pa imajo celo navado USB-ključke pošiljat z naloženimi njihovimi katalogi.
cheer.gif


Če bo kdo iskal vtikače za trg Južno afriške republike ima Feller samo en njihov standarden vtikač. V tem primeru je treba pogledati pri "Krania" ali "Leoni". Sicer ne vem če imajo katalog na internetu, so pa njihovi prodajniki zelo prijazni. Lahko pišete po emailu pa napišite, da vas štromči pošilja, pa boste takoj dobili podatke, tudi vzorce.
smile-1.gif

270860-NewBitmapImage.JPG
 

Priponke

  • 270860-NewBitmapImage.JPG
    270860-NewBitmapImage.JPG
    30,3 KB · Ogledi: 513

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.559
688
113
> Kakorkoli že, razdalja med fazo in nulo je tako pri švicarju, italjanu in po VDE-ju enaka. Torej načeloma bi moralo iti tudi tako, da ga odrežeš.

Obrezan
evil.gif
italijan paše v našo vtičnico.
Obratno pa ni nujno. Šuko vtikači imajo debelejše pine. Ploščati brez zemlje pa gredo brez problema.

Kadar greš na potovanje vzameš adapter. Za stalno uporabo v SLO pa zamenjaš vtikač, kdo bo gledal gužvo na vtičnici.