Menjava sobnega termostata za peč

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
Pozdravljeni!

Doma imamo peč na pelete Biodom 27, ki se nahaja v stavbi poleg hiše. V hiši imamo sobni termostat Milux, s katerim se uravnava sobna temperatura. Krmili pa se brezžično, saj je pri peči nameščen radijski sprejemnik.

Zanima me, če kdo ve, kako bi ta radijsko vodeni sobni termostat nadometil s čim bolj sodobnim (za lažje nastavljanje), z možnostjo večje individualizacije nastavljanja temperature in ostalih stvari. Bi recimo delalo če bi kupili Netatmo ali kaj podobnega?

Hvala.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne vem, vendar peči na pelete nimajo rade preveč različnih nastavitev - on-off dvakrat dnevno in je to to.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Iscem nekaj brezžičnega in s tedenskim termostatom ki je po moznosti lahko nadzorovan z gsm.
Monriral bi ga v kopalnico mansarde, ki je najbolj mrzla, na vseh radiatorjih so termostatske glave. Ne disi mi vlecenje kabla v klet do črpalke
Kolikor gledam pa bo zadeva hitro trimestna stevilka ce zelim wifi in app
 
Nazadnje urejeno:

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Iscem nekaj brezžičnega in s tedenskim termostatom ki je po moznosti lahko nadzorovan z gsm.
Monriral bi ga v kopalnico mansarde, ki je najbolj mrzla, na vseh radiatorjih so termostatske glave. Ne disi mi vlecenje kabla v klet do črpalke
Kolikor gledam pa bo zadeva hitro trimestna stevilka ce zelim wifi in app
Ku se bo kopalnica ogrela in se boš stuširal, bo ostala hiša hladna, ker bo termostat zaradi previsoke temperature v kopalnici izklopil gretje peči. Ali se motim?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
No, saj v "eni uri" se pa tudi toliko ne ohladi. Itak bo ob standardnih urah tusiranja dvignjena temperatura kopalnice in se bo tudi ostala hisa segrela na nastavljeno temperaturo na termostatih radiatorjev.
Ne mislim pa sedaj nihat temperature iz 25 na 20 in podobno. Ker na tak nacin se pa res celo noc ne bo nic ogrevalo. Kar mi pa ni v interesu. Mogoce tja do 2-3C nihanje. ;)
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
164
96
28
Svoje čase sem imel EMOS BREZŽIČNI SOBNI TERMOSTAT T15RF 868 MHZ P5611N. Pa je začel nekaj spuščati povezavo in sem šel na žičnega.
Tega je kasneje dobil en forumaš.
Vsekakor za brezžične velja, da je komunikacija odvisna od frekvence (nižja je, čez več zidov gre) in količine armature v stenah/ploščah.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
No, saj v "eni uri" se pa tudi toliko ne ohladi. Itak bo ob standardnih urah tusiranja dvignjena temperatura kopalnice in se bo tudi ostala hisa segrela na nastavljeno temperaturo na termostatih radiatorjev.
Ne mislim pa sedaj nihat temperature iz 25 na 20 in podobno. Ker na tak nacin se pa res celo noc ne bo nic ogrevalo. Kar mi pa ni v interesu. Mogoce tja do 2-3C nihanje. ;)
Po mojem se motiš...? Ogrevanje navadno furaš na temperaturo prostora kjer se največ nahajaš. V tistem prostoru ne rabiš termostatskih glav, ker reguliraš ogrevanje na temperaturo v tem prostoru s termostatom. Če hočeš imet topleje v katerem od prostorov pač daš tam večji radiator. Če pa rabiš imet nižjo temperaturo, potem pa to nastaviš/znižaš s termostatsko glavo. Če ni tako naj me kdo poprav.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
V mojem konkretnem primeru to ne bo pilo vode najbrz. V osrednjem prostoru je prevec pribitkov (štedilnik, zahodno sonce skozi okno...), Tv, ljudje....popoldne se bodo zadrzevali tam in segrevali prostor, zvecer bodo kopalnica in sobe mrzle termostat pa se kar segret.. sicer pa ker bo wifi, ga lahko vsak dan drugam postavljal ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
V kopalnici sem lojtro ze menjal za 33 radiator, ker to je bil res problem segreti ce se je zadeva ohladila. Lahko bi pa prakticno polovico radiatorjev iz pritlicja preselil v mansardo. Ko bo mansarda dobila izolacijo kot se gre, bo bolje. Dobila jo bo ko se bo streha menjala.