Menjava po S8

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.178
113
Ga ni v Sloveniji da bi ti zamenjal zaslon S7 za 160€.
Ram2 280€
Info gsm servis 212 plus davek.
Sicer pa je to najdrazji zaslon od vseh. No S9 mende pride 300€ menjava.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Zanimivo, na bolhi jih imas od 120€ dalje. 100€ menjava? Jaz sem šel na daljšo kavo in ga dvignil, torej ni pol dneva dela z menjavo :)
 

bibolin

Pripravnik
8. nov 2013
41
4
8
Recimo kaj točno imaš v mislih? Ali samo tak malo pač serješ po forumu?
Ja, seveda. Kr tko mal serjem k ostali pa trolam tle, k mi je v real lifu dolgcas... Ne skrbi ti zame fantiček.
Telefone menjavam na par mesecev, ker enostavno moram sprobat vse. Od iphona XS do Note9 do Mate 20 pro...In od vseh me je ravno Huawei najbolj razočaral. Očitno le ni še takšnega napredka kot ga nekateri vidite v tej znamki. Pač je kot Kia ali pa Hyundai med avti. Drugorazredna znamka.
Npr. P20pro, zajebavala me je bluetooth povezava z avtom. Ekran enostavno še ni dorasel Samsungovem, pa na vsake toliko časa je postal neodziven. Pregreval se mi je, sploh pri pretvarjanju .ods datotek v exel al pa v pdf. Wi-fi povezava je bila zelo nestabilna in se kdaj kar ni hotel več povezati z Fritzem od Telekoma, dokler nisem ruter resetiral. In ne, ni bil ruter kriv, ker to se je samo pri P20pro dogajalo.
Da ne govorim o kameri, katera naredi tako umetno sliko, da ni za nikamor(oversharpening), ter na vsake toliko casa je ob zagonu le te, vrglo ven error in se je zaprla. Cache clean je pomagal za nekaj časa.
Emui skin je pa itak porazen. Izgleda kot iz prejsnjega desetletja. Parkrat se mi je tudi sam od sebe ugasnil.
Vidim da tu niste naklonjeni Samsung znamki, samo povem da od vseh znamk in modelov je ravno S9+ tisti kateri dela kot treba. Ekran, kamera, odzivnost... Razen baterija bi lahko bila vecja. Zal mi je bil Note9 prevec oglat in neudoben za držanje, drugače tudi top telefon.
Mate20 pro ima pa tudi lep zelenkast ekran, pa stereo zvočnike da komaj kaj slišiš iz priklopa spodaj. Ko dobiš drugega z BOE ekranom je pa ta manj svetel in kontrasten, tako da zame polizdelek od telefona po zlatarski ceni.
Pa nisem lojalen nobeni znamki in mi dol visi za Samsung in za Huawei al pa iphone.. Pač uporabljam tistega kateri mi v tem času najbolj sede in ima najmanj težav.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja, seveda. Kr tko mal serjem k ostali pa trolam tle, k mi je v real lifu dolgcas... Ne skrbi ti zame fantiček.
Telefone menjavam na par mesecev, ker enostavno moram sprobat vse. Od iphona XS do Note9 do Mate 20 pro...In od vseh me je ravno Huawei najbolj razočaral. Očitno le ni še takšnega napredka kot ga nekateri vidite v tej znamki. Pač je kot Kia ali pa Hyundai med avti. Drugorazredna znamka.
Npr. P20pro, zajebavala me je bluetooth povezava z avtom. Ekran enostavno še ni dorasel Samsungovem, pa na vsake toliko časa je postal neodziven. Pregreval se mi je, sploh pri pretvarjanju .ods datotek v exel al pa v pdf. Wi-fi povezava je bila zelo nestabilna in se kdaj kar ni hotel več povezati z Fritzem od Telekoma, dokler nisem ruter resetiral. In ne, ni bil ruter kriv, ker to se je samo pri P20pro dogajalo.
Da ne govorim o kameri, katera naredi tako umetno sliko, da ni za nikamor(oversharpening), ter na vsake toliko casa je ob zagonu le te, vrglo ven error in se je zaprla. Cache clean je pomagal za nekaj časa.
Emui skin je pa itak porazen. Izgleda kot iz prejsnjega desetletja. Parkrat se mi je tudi sam od sebe ugasnil.
Vidim da tu niste naklonjeni Samsung znamki, samo povem da od vseh znamk in modelov je ravno S9+ tisti kateri dela kot treba. Ekran, kamera, odzivnost... Razen baterija bi lahko bila vecja. Zal mi je bil Note9 prevec oglat in neudoben za držanje, drugače tudi top telefon.
Mate20 pro ima pa tudi lep zelenkast ekran, pa stereo zvočnike da komaj kaj slišiš iz priklopa spodaj. Ko dobiš drugega z BOE ekranom je pa ta manj svetel in kontrasten, tako da zame polizdelek od telefona po zlatarski ceni.
Pa nisem lojalen nobeni znamki in mi dol visi za Samsung in za Huawei al pa iphone.. Pač uporabljam tistega kateri mi v tem času najbolj sede in ima najmanj težav.

Pa jaz očitno sem naklonjen Samsung če zadnjih 10 let druga nisem imel ali...? Naklonjen nisem samo njihovemu SW. Kje je problem? Problem Samsunga je v tem da je njihov android najmanj "pure" zato tudi najbolj šteka. Če bi res rad videl kako mora OS delovati ti predlagam na preizkusil tretjerazredi One Plus. Je kakršen je, ni renomirana znamka ampak po brzini in odzivnosti poseka vse ostale. Pa ne toliko zaradi HW (ker je najbrž itak večina Samsungovega not) ampak ravno zaradi tega ker nima blink blink androida. Meni pač ti Pure androidi ne sedejo zato šibam Samsunga preko katerega drugih pripomb nimam. Samsung se pač vleče ven vedno z top HW, s tem kompenzira brzino ki jo izgublja na samem OS-u.
 

bibolin

Pripravnik
8. nov 2013
41
4
8
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja, tudi jaz imam večino tega bloadwera odstranjenga, kar pa ne gre odstanit pa imam onemogočeno. Za kaj več izkoreninit pa ga moraš ponavadi rootat, s tem pa se ne zajebavam zaradi knoxa, kar mi je tudi znanstvena fantastika da ga ne razbijejo (vsaj nazadnje še ga ni šlo). Čeprav po linku vidim da ta tvoja zadeva ne potrebuje rootanja, morem pogledat še za S7 če je kakšna fora...
 

bibolin

Pripravnik
8. nov 2013
41
4
8
Tudi na S7 gre po istem kopitu. Sem zdajle na ženinem S7(navaden) probal. Adb shell in gasa dalje. Obvezno si vključi razhroščevanje USB, drugače ti ne bo delalo.
Pač tistih funkcij katerih S7 napram S9 nima bo pač preskočilo pri disablanju, oz. bo napisalo unknown package. Na hitro sem disablal ene 80 app-ov in ima 2gb prosto rama. Deluje brez težav in noro odziven. Ima pa Novo prime launcher gor, pa kot pri vsakem, vse animacije na 0,5x.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ne gre za aplikacijo ki se namesti na telefon, gre za drugačen postopek in bolje da se tega ne piše tukaj na forumu ker ko bo prvi vrgel telefon v "temo" bova midva krivca. Če pa kdo res rabi oz. ga zanima postopek pa na več PM. Seveda vse na lastno odgovornost :)
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
S9 telemach ravnokar ponudil update na pie :)

Ker CSC maš? napiš zadnje 4 al 5..ni treba celega.. Ker si ga kupil pri Telemachu je velika verjetnost da je bil telefon namenjen za drug trg in ne za Slovenijo ;) Ker je že Tušmobil nabavlal telefone ki niso bili namenjeni za naše tržišče tko da se ne bi čudil da je to dela tut Telemach ;)