Menjava olja MB A, 180 CDI

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
Ima kdo kako gradivo/navodila kako se na A-jki menja olje...predvsem kje se pride do vijaka za izliv olja (pa kako kapaciteto olja ta reč pogoltne?).

V soboto menjal, pa skoraj živčnega fasal...sem spodaj podiral zaščito (doktoriral) pa še ko sem jo dal stran nič videl, pa nikje prrišel zraven..tako da sem jo dal nazaj
jezen.gif


Potem sen naredil po svoje (živčni je ostal)....in ko sem vlival nazaj noter olje ni in ni hotelo biti konca...vsaj 4.5 litra je šlo noter (raje še par deci čez).

(uf, obožujem prostornost, ki jo nudi pod havbo!)

V navodilih pa...kater gumbek za pritisnit, ko ti radio preglasno šplila...
crazy1.gif
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica

Ko si odstranil plastiko spodaj imas cep 13 kljuc zadaj na robu aluminijastega karterja malo stran od kompresorja klime.
Filter olja imas ko si pred motorjem na levi strani,odvijes ga z 27 kljucem,za ga odvit moras umakniti se cev zraka,ki pa je ko jo snames iz kolektorja ne smes prevec forsirat ker poci na kolenu spodaj na turbini...
V motor gre 5.8 litra ,na servisu ga ulijemo 6 litrov.
Na ZS sem di dal sliko.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.940
5.473
113
Ne ulijete ga 6L ampak ga sam racunate 6L
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.940
5.473
113
Lej......na servisu kjer sem delal kot študent je bla taka scena......servis vedno neka 0,2L v + računa......in ko mehankarji to vedo.....jim gre to v žep
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.940
5.473
113
Samo kadar se je dejansko natočilo 6L zlilo pa 5,8L po predpisih......drugače si natoču 5,8 računal pa 6L Pač neka kala da se pokrije
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
đizs....5,8 litra? Zato se potem na plački nič ne premakne ko doliješ pol litra
wink-1.gif


saj za oljni filter sem skužil da je treba umaknit še cevi zračnega filtra....pa tudi ta pokrov zračnega filtra mi ni najbolj posrečeno rešen (sploh tisto zatikanje pokrova na zadnji strani).

No ja...olje in filtra sem zamenjal...zdaj bo mir 3 leta oz. 10.000 km (kar pride prej)...verjetno 3 leta
hysterical-1.gif


(sem pa odstranil zgolj levo zaščito spodaj (gledano s smeri vožnje) zato pa nisem videl čepka za odliv. No ja..pa drugič.

(si bom moral omislit tiste 'rampe' da s sprednjimi kolesi zaplješ na njih, in dvigneš avto do te merre da vsaj normalno odstranjuješ zaščito, ker teh šravfekov je nametanih kolikor hočeš).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.940
5.473
113
Sešvasi si jih sam! Če hočeš mere jih dobiš nasledn tedn ko na vikendici premerim!

Je blo pa v eni temi v avtomibilizmu....une original mere teh klančin iz Baubaua....pol pa nasveti zravn podaljšaj to stranico x3....drugo x2....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
Se priporočam za mere, pa če ti nir poblem naredi še kako fotko. Mogoče se jih celos pravim sam delat..odvisno koliko rpidejo v štacuni seveda (bau bau ne bi, ker bom jaz spodaj ležal).