Menjava ključavnice - varnostna vrata

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Torej, doma se je izgubilo že nekaj ključev in se bo menjala ključavnica. Vrata so vhodna v stanovanje tista masivna z zaklepanjem na 3 delih. Ali je menjava ključavnice enostavna, pač kupim novo, par vijakov odstranim, dam not novo in je to to, ali je kaj bolj zahtevna? Zanima me še če priporočate kakšno znamko, kjer se ne bi kar pri vsakem ključavničarju naredila kopija ampak bi potreboval kakšno kartico (ali kaj imajo nekateri, da ti kopije ne naredi kar vsak ki mu prineseš ključ).

Hvala za odgovore
cheer.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Predno kupiš drugo ključavnico poglej kaka je obstoječa (Ker se razlikujejo po dolžini na obeh straneh - gledano v vsaki smeri od sredinskega vijaka ven (torej vijaka s katerim prišravfaš ključavnico v vrata (primer: 30, 30 mm)).

Tako da...je še najbolje če obstoječo vzameš ven, jo zmeriš oz. poslikaš ter greš z njo po novo.

Kam iskat? Npr. Vovko.

(mi imamo doma ključavnico od Isea...pa moram rečt da je vse skupaj kar na nivoju (varnostna vrata)).
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Tako kot si rekel. Važna je dimenzija vložka - razdalji od sredinskega vijaka do koncev, standardna dimenzija je 30/35mm.

Pa kupi naj ga v kakem ključavničarskem servisu, kakega renomiranega proizvajalca, ne s police v Bauhausu. Varnostna kartica obvezna.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Da malo obudim tole temo: po cca. 6 letih se je ponovno začela zatikati ključavnica na protivlomnih vratih. Menda je to potrošen material, tako je rekel serviser ob zadnji menjavi.
Imate kakšno priporočilo za kakšen servis, ki dela menjave teh vložkov ključavnic?

Verjamem, da je Vovko top, ampak ni mi za dat 150 € za 15 minut dela + vložek ključavnice.
Sam pa tudi ne bi šel tega razstavljat.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Meni se je tudi zatikala, pride od praha, vlage, ...pa sem razstavil ključavnico oz odprl z vseh strani kar se je dalo, namazal vse premikajoče dele (tudi vse zatiče na vratih) kar z oljem za šivalne stroje (pač je bil pri roki :), wd pa ni cool) in tudi cilindrični vložek. Za zatiče sem vzel slamico, pomočil v olje in pihnil v notranjost zatiča, potem še v ključavnico mal napihal s slamco in na ključ nakapal olje in z obeh strani vrtel ključavnico.
Špila k pr norcih, vsaj pri meni, edino ključ potem parktat vzami ven in obriši, ostalo se bo pa že odteklo-razporedilo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ampak še vedno je to 150eur pri zgoraj omenjenem, če uporabnik sam ne upa ključavnice ven potegnit in jo malo podmazat, ali pa kar z drugo zamenjat.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Sej je ni treba, bo dost, če napiha not oz. na ključ da in vrti neki časa in not pa vn daje, če ne bo bolje, sprobaš drugi dan, ko se vse skupej malo razporedi in podmaže. Pa pusti 1x ključavnico oz ključ obrnjen gor, drugo uro pa dol, da gre na vse strani.
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Sej je ni treba, bo dost, če napiha not oz. na ključ da in vrti neki časa in not pa vn daje, če ne bo bolje, sprobaš drugi dan, ko se vse skupej malo razporedi in podmaže. Pa pusti 1x ključavnico oz ključ obrnjen gor, drugo uro pa dol, da gre na vse strani.
Bom poizkusil, hvala lepa za nasvete (čeprav bi najraje ključavnico kar zamenjal, ker imam notri podnajemnika, pa ne bi rad, da ostane enkrat pred stanovanjem, ker se ne bo dalo več odklenit :)).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Imel problem z zatikanjem ključa pri vhodnih vratih - težko šel not ven z zunanje strani. Sem odmontiral in nesel na servis, pa je rekel, da je treba pomladi in jeseni not špricnit s silikonskim sprejem pa bo vedno mir. In res sedaj laufa da je veselje.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Špricneš noter, nekajkrat ključ noter - ven itd, potem zbrišeš vse skupaj s papirnato brisačko.