menjava baterije za aku vijačnik

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Polnilec kaže, da je baterija za akumulatorski vijačnik Makita zanič. Baterijo sem razdrl in uspel sem odkriti slabi člen. Sestavljena je iz 12-ih členov. Gre se za NiMh baterijo 14,4V in 2,6 Ah. Če hočem zamenjati slabi člen me zanima kakšno nadomestno baterijo moram iskati. Vsekakor 1,2 V, ne vem pa kako je s tokom. Lahko vzamem 2600 mAh, ali je boljše vzeti tako večje zmogljivosti?
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Polnilec kaže, da je baterija za akumulatorski vijačnik Makita zanič. Baterijo sem razdrl in uspel sem odkriti slabi člen. Sestavljena je iz 12-ih členov. Gre se za NiMh baterijo 14,4V in 2,6 Ah. Če hočem zamenjati slabi člen me zanima kakšno nadomestno baterijo moram iskati. Vsekakor 1,2 V, ne vem pa kako je s tokom. Lahko vzamem 2600 mAh, ali je boljše vzeti tako večje zmogljivosti?
Seveda bi lahko dal nekoliko večjo zmogljivost, če je to sploh možno vgraditi v obstoječe ohišje.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Polnilec kaže, da je baterija za akumulatorski vijačnik Makita zanič. Baterijo sem razdrl in uspel sem odkriti slabi člen. Sestavljena je iz 12-ih členov. Gre se za NiMh baterijo 14,4V in 2,6 Ah. Če hočem zamenjati slabi člen me zanima kakšno nadomestno baterijo moram iskati. Vsekakor 1,2 V, ne vem pa kako je s tokom. Lahko vzamem 2600 mAh, ali je boljše vzeti tako večje zmogljivosti?
Glede na to da so najbrž tudi ostale baterije že v slabem stanju lahko ali kupiš vse nove ali pa ti naredijo novi sklop:
https://www.ebax.si/obnova-baterij-baterijskih-paketov
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.869
5.136
113
za makite maš neoriginalnih kolko hočeš. Drugače pa kupi celico iste kapacitete in velikosti in prelotaš. Bo pa tak kot je futuristic povedal, najverjetneje so ostale že tudi slabe in se bolj splača ali vse menjat če je mašina ok. Ali pa novo mašino. Baterija je hitro 40€ neka spodobna