Menjava baterije na Samsung Galaxy S7

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Pozdravljeni,

rad bi zamenjal baterijo v sinovem S7, ker je telefon, glede na starost, še vedno neverjetno odziven in uporaben.
Mi lahko priporočate kje v LJ in okolici bi bilo to najbolje narediti, po možnosti tekom dneva?
Cena ni toliko pomembna, si pa seveda želim kvaliteten akumulator in kvalitetno delo.

Hvala.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Javi kako boš rešil in koliko te bodo poračunali. Pa glej da bo original baterija da ti ne porinejo kakšnega "fejka".
 

Andi

Pripravnik
18. avg 2007
45
0
6
Javim, ampak zaenkrat še ne vem, kam ga bom nesel.

Seveda sem poguglal za uradnimi servisi in drugimi mojstri, vendar sem upal, da bo kdo delil kakšno osebno izkušnjo oz. priporočilo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a ni zanimivo da 2 leti in par mesecev s7 izgubi baterijo v pol dneva intenzivne uporabe ali v dnevu zmerne. v uporabi je bil dobro leto zmerno, potem pa leto skoraj nic oz normalna uporaba.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
iphone4 dela dlje. pa ra bim net, klice, sms..začne tajit na viber, skype pa par app zato ni več in...tuhtam, da ga obudim, skype ukinem, viber pa mogoče dela.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Sam imam tudi S7 od samega začetka prodaje. Po mojem lahko na prste obeh rok preštejem kolikorat sem polnil brez quick charga.
Baterija še vedno normalno zdrži cel dan (BT in LTE vedno prižgana). Dela pa še vedno brez problema kar se hitrosti tiče.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Nisem se se spustil v njega, sem pa preprican, ce se spustim, da ga do kosila.spraznim. pa je star dva meseca
Ce imam vklopljeno speedometer gps app med voznjo, lepo prazni baterijo. Do popoldneva na polovico, z nekaj klici vmes pa mal srfanja.

Zaradi fast charginga (in lenobe) sem sel kupit pocasen brezzicni polnilec, pa upam da ne bo naredil se vec skode na bateriji kot fast charging
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Seveda, če bi se ga lotil ga lahko sprazniš dokaj hitro. Navigavcija, zaslon in gps srkajo baterijo. Če pa grem na pohod pa da uporabljam kak program za športne aktivnosti in gps pa ni take sile. Zdrži nekaj ur konstante uporabe.
Je pa tudi res, da se kdaj kak app "zacikla" in prekomerno kuri baterijo. V takem primeru restart telefona popravi zadevo. Pa kak nadgradnja je kak čas tudi malo bolj papala baterijo. A na koncu se je vse normaliziralo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Junija bo 2 leti kar imam že drugega S7. Baterija mi še vedno zdrži del dan oz. nekje do 19-20 ure. Battery health je sedaj na 82% torej je baterija na kapaciteti izgubila cca. 18% v tem času. Telefon ni bil nikoli polnjen po sistemu "fast charge".
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Junija bo 2 leti kar imam že drugega S7. Baterija mi še vedno zdrži del dan oz. nekje do 19-20 ure. Battery health je sedaj na 82% torej je baterija na kapaciteti izgubila cca. 18% v tem času. Telefon ni bil nikoli polnjen po sistemu "fast charge".

Pri hisi je 3 leta in pol star s6. Torej skoraj enkrat starejsi od tvojega s7. Vedno polnjen s fast chargem. Battery health pa je 84%.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
S koliko mA polnis oziroma katerim polnilcem

Polnim ga sicer z originalnim Samsung Travel adapterjem (edini ki mi gre v luknjo nad nočno omarco ker je dovolj tanek). 5V, 700mA, gre pa za takšnega:

https://www.phonesonline.ie/samsung-eta0u10ebe-micro-usb-2-pin-mains-charger.html

Spodaj imaš napisane lastnosti. Skratka telefon dam vsak dan pred spanjem polnit, zjutraj ga izaknem. Polni pa ZELO počasi, nevem če ga v 5-ih urah napolni. Mogoče je tudi zaradi tega baterija v tako kratkem času tako zdrkana...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Polnim ga sicer z originalnim Samsung Travel adapterjem (edini ki mi gre v luknjo nad nočno omarco ker je dovolj tanek). 5V, 700mA, gre pa za takšnega:

https://www.phonesonline.ie/samsung-eta0u10ebe-micro-usb-2-pin-mains-charger.html

Spodaj imaš napisane lastnosti. Skratka telefon dam vsak dan pred spanjem polnit, zjutraj ga izaknem. Polni pa ZELO počasi, nevem če ga v 5-ih urah napolni. Mogoče je tudi zaradi tega baterija v tako kratkem času tako zdrkana...

Nebi rad preveč pametoval o škodljivosti, ampak a se res ne moreš ločit od telefona za tistih 6-10 ur ko spiš?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Težko. Ni problem ko spim, problem je da se že hitro zjutraj začne veselica in zadnja stvar ki bi jo rad je ta, da ves zalepljen in siten dirkam v drugo sobo po telefon. Slab zacetek jutra :) Sicer pa v kolikor namigujes na kakrsno koli sevanje, ga je dost vec v steni kjer so (ponavadi) elektro žice v visini tvoje glave (ko lezis) in letijo mimo. Sicer pa je omarca malo stran, telefon pa na skrajnem vogalu...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Težko. Ni problem ko spim, problem je da se že hitro zjutraj začne veselica in zadnja stvar ki bi jo rad je ta, da ves zalepljen in siten dirkam v drugo sobo po telefon. Slab zacetek jutra :) Sicer pa v kolikor namigujes na kakrsno koli sevanje, ga je dost vec v steni kjer so (ponavadi) elektro žice v visini tvoje glave (ko lezis) in letijo mimo. Sicer pa je omarca malo stran, telefon pa na skrajnem vogalu...
A zato te mede včasih:sprasujemse::evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oktopusy