Menjava avtoradia

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
Zdravo, v Toyoti Yaris letnik 2002 imam Sony avtoradio, model CDX-L400X. Ne znam ga potegnit iz reže! Za zamenjavo sem dobil v dar novejši Sony radio in z njim tista dva vtiča ampak nikakor ne spravim starega iz reže niti z njima. Kakšen nasvet?

Tole so navodila za star radio: Navodila . Jaz ne vidim kako naj bi ga ven potegnil. Korak 5, sliki 3 in 4. Nek zatič naj bi se privijačilo na ohišje. Jaz misim da vidim vijak če pogledam v špranjo med radiom in armaturo, ne vidim pa nikjer tega zatiča da bi potisnil tisto ploščato orodje vmes.

Hvala za pomoč.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Rabiš vtiča od starega avtoradia, da bi ga dobil ven. Če tega nimaš, ni panike. Lahko vzameš dva izvijača, dve gobici ali karkoli, da zaščitiš armaturno ploščo. Nato ven potegneš, zna it s silo, ampak z malo tehnike bp pride ven.
Še rajši, zapelji se do kakega avtoelktričarja/akustičarja, če si iz npr. radio vili, pa ti bojo še zastonj ven dali.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
Tisti orodji imam. Sicer od novega radia ampak sem mislil da je to univerzalno.

Verjetno najbolje da najdem nekoga da to ven spravi. Koliko se računa za to?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Zal ta orodja niso univerzalna...
frown-1.gif


Za Sony se recimo prodajajo univerzalni komplet >> http://tinyurl.com/p6eykob

skitched-20151211-073159.jpg


Ze tukaj so trije razlicni ... pa to verjetno niti niso vsi
smile-1.gif


Ocitno model CDX-L400X sploh nima posebnega orodja... ampak uproabis kar izvijace >> http://pdf.crse.com/manuals/3236849141.pdf

skitched-20151211-073610.jpg
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
na 4 sliki če prov vidim je radio še od zadaj prišraufan.
mal so mi slike čudne, ker izgleda, kot da samo ploščico dol snameš in prideš do tega zadnjega šraufa
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
Zanimivo! Hvala za ta naovdila, moja so imela samo korake za namestitev!

Bom probal sam še enkrat nato pa peljem k strokovnjaku.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.868
3.895
113
Glede na to da sem doktoriral iz armaturke od yarisa lahko preden se mučiš tlačit ven radio skozi luknjo uporabiš naslednji prijem. Original radio je recimo na DIN nosilcu ki je podoben tistim za "diske" v PCju, radio je privijačen z boka. Če se je menjalo original radio je čisto možno da se je novega namestilo enako. tudi če je star radio še noter oz. ga sploh ni bilo je še vedno spodnji predal (kamor načeloma paše radio) DIN nosilec z možnostjo bočnih vijakov. Tako da ni nujno da je radio noter po "klasični" metodi.

Da prideš do nosilca oz znotraj:
1. odstrani gumbe ventilacije/gretja (3x), samo potegneš in gre
2. odvij vijaka od kontrol levo in desno (mislim da sta stopnja ventilacije in usmerjenost)
3. celoten del plošče potegni k sebi, načeloma na vrhu držita pod "števcem" še dva zatiča tako da malo privzdigneš plastiko in potegneš (plošča se drži samo še na kablih, načeloma ne rabiš odstranit ampak če želiš lahko odstraniš kable - mislim da je 4 ali 5 konektorjev)
4. sedaj bi moral imeti omogočen pogled na spodnji del plošče kje je radio, na vrhu imaš dva vijaka ki jih je zakirval zgornji del plošče, to odviješ
5. pod pepelnikom oz. spodaj nad mestom kje je odložišče levo/desno sta dva vijaka, odviješ oba
6. sedaj je spodnji del plošče prost, držijo ga 4 plastične zaskočke, zgornji dve sprostis z izvijačem spodnji dve sta "samopopustljivi"
7. po vseh teh postopkih ti gre ven cel kovinski nosilec kjer je radio, pepelnik in vžigalnik. Tako lahko pogledaš če je radio privijačen oz. kako je privijačen ter ga odstraniš
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
Car si Utiševalec, odlično napisano!!

Radio sem odstranil ampak je obstoječi adapter za zvočnike in štrom ŠIRŠI od novega!! Lahko kaj naredim?!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.868
3.895
113
Zraven radia nisi dobil adapterja/kabla? Nekaj takega:
so-iso_a.jpg



Ta kabel ima na koncu dva konektorja, rjav/črn (ali podobne barve) in paše potem na standardni dvojni konektor (ISO) ki pride iz napeljave. Na drugi strani ima vsak avtoradio drugačen priklop tako da tam nimaš kaj, preveri če je globjje kje trenutni kabel že prikjučen s temi konektorji in odključi ter priklopi svojega.

Lahko da se je napeljava vezala bolj po domače, potem boš mogel žal cvikat žičke in pravilno vezat vse skupaj ...
tongue-1.gif
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
Sem vse uredil se preden sem videl tvoj post. Malo bolj ven potegnil star kabel da bi prebral barve zick. Pa semmvidel star adapter.

Car si Utisevalec. Hvala!!!!
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
Naj samo še omenim, če bo kdo bral za menoj in imel enak problem.

Radio je vsakič ko sem ugasnil avto izgubil ves spomin. Problem sta bili dve zamenjani žički na temu adapterju. Rumena in rdeča, se mi zdi. Ročno se ju potegne ven in zamenja njuni mesti.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Klasična napaka.

Ampak po drugi strani si lahko poslušal radio tudi brez kontakta
tongue-1.gif