Melodija za SMS

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kje spremenit melodijo za prejet SMS? Že od začetka imam avtomatsko naštiman file Alarm4.wav, ki je v ROMu. Danes sem ta file brisal in nadomestil z drugim, poimenovanim isto. Pa me je Gates zajebal in naštimal da gre takoj na Alarm3.wav.

Dlančnik qtek s200, WM 5
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Nastavi nazaj na alarm4.wav. Če ti ga ne prepozna je verjetno nekaj narobe z zvokom(beri: unsuported format).
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Saj zdaj je alarm4.wav, samo da je druga melodija. Pa je noče predvajat ob prejetem smsu.

funkcije za spremembo pa na pdaju nisem našel. Verjetno so pozabili na to.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Poskusi dati kr neko ime v mapo kjer imaš ringtone in potem izberi to datoteko!
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Fora je da sploh ne morem izbirati ringtone za SMS. Zato sem poskusil prelisičit sistem tako, da sem Alarm4.wav, ki je bil prednasatvljen izb,risati in zamenjati z novim Alarm4.wav, ki zveni drugače. A ga žal ni hotelo predvajati.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
To se baje sistemsko ne da narediti (razen za tiste prednastavljene). Programi, ki ti handaljo sistemske dogodke (npr. Phonealarm ipd.) pa to znajo, pa še kaj drugega (nastavitev poljubnega zvoka na sms ali klic ali mms ali katerikoli dogodek, blinkanje z lučkami, vibriranje kot se ti dvigne ipd.).
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
vse se da narediti...

melodija mora biti v .wav ali pa .mp3, shranjena pa v mapi ringtones na dlančniku. najbolje je, da najdeš željeno melodijo na kartici, jo "desnopoklikaš oz dolgi izbor" ter izbereš set as ringtone. datoteka se sama skopira v pravo mapo.

potem pa greš settings->sound & notifications->notifications->events in izbereš messaging : new text message . izbrana melodija, ki je v pravi mapi in pravem formatu bi morala sedaj biti na voljo v dropdown menuju
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Seveda nisem uporabljal File explorerja, ki je po defaultu že inštaliran zato nisem imel opcije "set as ringtone". Zdaj sem storil kot si napisal, melodijo vrže v mapo vendar jo pokaže samo v dropdown meniju pri izbiri melodije za prejeti klic.
Pri SMSjih je ne zazna. Bom proval dat še v obliko wav.