Megan Coupe 1,6 16v. par vprašanj

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
zanima me kako kaj z tem modelom megana.je letnik 2000.
kdaj se dela glavni servis(jermeni)
kako je z elektroniko tega modela
poraba
vzdržlijvost
varnost
na splošno.
punca ga je kupila in me zanima kolk denarja bo morala pripraviti za servise.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Jaz sem mel megana 04' dizla, če kaj pomagam;

servisi (dokaj dragi, če primerjam s sedanjim avtom)
Jermeni mislim da so okol 120k km (nevem točno, ker sem svojga prodal prej)
elektronika je ok, to je se stari model, in malokaj je spremenjeno od prvotnega,
tanovi so imeli več problemov (sam jih nisem imel)
poraba je med 8 - 10 (je pa dokaj dinamičen za mestno vožnjo
vzdržljivost; francoz kot francoz, ni slab, ni nič posebnega, sluzi namenu
varnost; takrat najbolj varn avto v svojem razredu (limmo, ne cupe)

Ko potegneš črto, je avto soliden kar ponuja za te dinare.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
punca imela megana 98let. crkoval konstantno, popravila kar draga..po +1000e je na leto vlagala vanj...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.234
131
63
Celje
Citat:
Uporabnik ahmet_car pravi:
ima starejši model face lifta.

confused-1.gif
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
seka imela cliota 2003let. po tedne bil na servisu pa niso vedeli kaj je...tako da stojim daleč stran od renaulta
nasplošno pa ne poznam koga ki ne bi rekli kaj čez renaulta oz. z njim ne bi imeli težav
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Kaj je blo s twingotom ?


smo ga prodali, naj drug se hebe zjenmu.dam zraven 2k€ pa maš vsaj avto ne pa prikolce.
kakšna totalka.negovorite neumnosti.
drugače pa meganček kr ok avto.preseneča me še vedno.
ohranjen maximalno.
enega smo gledal v hočah pri mariboru k ma 76k prevoženih, zgleda pa kot da ma 276k prevoženih km.najbol smešno pa je ko je prodajalec reku da da roko v ogenj če je bil avto gdaj razbit.še slepec bi opazil da je bil razbit.tega k smo pa ga kupili pa je brez praskice.noter je vse normalno nič limano po armaturi.mašinca za zdaj dela vredu.polhen opreme razen klime edino je to minus.drugače sam pa ga dobil za 3840€. se je splačalo.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Imam Megana Coupe 1.6 16v 02 (zadnja serija stare oblike) 71000km
poraba je okol 8,5l
menjal sem vžigalne tuljave, "štandgas" me je zajebaval, zadnje šipe na štrom mi ne delajo že neki časa.
vzdržljiv, kaj pa vem kaj naj bi to pomenilo. Tri dece in polno prtljage je bp pripeljal do Barcelone in nazaj.
glede varnosti ima 4 airbage in abs
na splošno je vredu, jst sem se ga že naveličal in tudi zaradi otroka je postal premajhen. Moram čimprej zamenjat za nekaj večjega
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Imam letnik '99, edini večji problem so vžigne tuljave, ampak zdaj so verjetno že menjane, jaz sem jih menjal že pred nekaj leti. Drugo je notranje kroženje zraka, loputa ima serijsko napako ki se večinoma odpravi tako, da se stikalo odklopi in loputo pusti v položaju da priteka zunanji zrak. Če z gumbom preklapljaš izvor zraka, bi moral slišat motorček na levi strani kabine, če ga ne, je nekdo očitno že odklopil zadevo.
Jermen če ni bil menjaj kar menjaj, naj bi se ga na 5-6 let ali 100-120k km, ne spomnem se točnih cifer, ampak v vsakem primeru bi moral že bit menjan. Meni so nalepli neko nalepko v motorni prostor z datumom menjave in številom km, preveri če imaš kaj takega.
Poraba je okoli 7.5 po avtocesti in 8.5 po mestu.

Srečno vožnjo!

Jurij
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
napiši še kilometrino oz. ali so bili jermeni že menjani.

če ga misli vozit bi jaz nanjenem glede na starost (7 let) sedaj opravil veliki servis, ter potem imel mir nadaljnih 120.000 km (več ga verjetno niti ne bo vozila).

mislim pa da tile motorji sami po sebi niso bili problematični.
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
129K km ima prevoženih.saj je bil menjan že pri 98k km.bil je pa narejen leta 2004 glavni servis.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Vozi naj ga do 200k km in potem veliki servis (razen, če naredi samo 5k na leto). Moj je break, isti letnik in enaka mašina, s 100k km več od njenega in še vedno dela. Edino servisne intervale lahko malo modificiraš: jaz sem jih ohranil na 20k (nekateri menjajo olje prej) ampak tankam sintetiko (po navodilih je polsintetika). Poraba 7,5, precej po avtocesti.

Opažanja: kvaliteta materialov je na nekaterih mestih opazno nazadoval od R19 (sedeži, plastika). Ampak je.bi.ga, za turški avto je tudi to ok
wink-1.gif
Servisi so cca 150€, full servis. Če sosed zamenja olje in filtre, seveda občutno manj. Ta velik zna biti drag (po predpisih na 120k), ker je ogromno dela z menjavo jermenov. Mislim, da so bile cene 300€+, odvisno od servisa.

O elektroniki ne bi vedel veliko povedat - glas gre, da to ni ravno jača strana renaultov. Sem imel že 3, ampak glede elektronik so bili bolj bosi
smile-1.gif
Meni je crknilo nekaj žarnic v stikalih in stikalo za jakost osvetlitve armature. Precej drag je tudi mehanizem za odpiranje prednjih stekel. V mojem avtu je bil fuč na voznikovi strani in prejšnji lastnik je pljunil ~70k SIT za novega. Popravit se ga bojda ne da.

Motor: precej poskočen, prej sem bil navajen 8v pa mi je tiščanje nad 4k rpm precej odveč. Ampak to je moj problem, ne Renaultov
wink-1.gif
Znalci pravijo, da je izredno vzdržljiv, bojda pa znajo crknit vžigalne tuljave (obvezno zamenjat z japonsko in ne francosko robo), pri nekaterih se pojavlja nemiren tek motorja v leru. Še nekaj, kar velja za vse Renaulte: priporočam Elf, sploh če boš menjal/dotakal v olje menjalnik!

B.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Citat:
Uporabnik ahmet_car pravi:

maš mogoče težave z centralnim zaklepanjem.moji tamali enkrat dela enkarat ne.


Ne, centralno mi dela vedno 100%, naj poskusi z rezervnim ključem, mogoče je v glavnemu šla baterija.



Jurij
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme

Odgovori
18
Ogledi
5.898
Splošno
Izbrisan uporabnik 3287
I