Medion Gopal Navigacije

Sarunas

Zelenc'
5. mar 2015
1
0
1
Živjo,

prosim za malo pomoči....ve mogoče kdo, kako bi posodobil MEDION GoPal E3240 iz GoPal-a 5.0 na GoPAl 6.0 ali več? Ker sem downloadal navteqove karte q2/2013, vendar ko jih naložim na navigacijo, mi napiše, da programska oprema ne podpira formata nameščenih zemljevidov.

Mi lahko kdo pomaga? Ali je boljša rešitev, da dobim karte q4/2013, ki jih zgleda GoPAl 5.0 podpira? Kakšen predlog, kje jih dobiti?

Hvala.
 

popr

Zelenc'
17. avg 2013
7
0
1
jest sm na m4440 naložil gopal 6 in karte q4 2013 v navodilih piše, da moraš določene fajle naložiti na flash(notranji spomin) ostalo pa na sd kartico -meni je delal brez napak...(za mene ena boljših navigacij) backup imam nekje spravljen če ga želiš se ga bom potrudil poiskati -treba pa je počakati,
evil.gif
ker bolj po redko obiskujem ta forum.....
 

minzol

Zelenc'
4. mar 2017
2
0
1
pozdravljeni,

zanima me naslednje, imam medion GoPal E4470 in bi ga rad posodobil na vsem znani način - brezplačno. nasnel sem si program Medion Unlock. Uspešno sem tudi ga skopiral na SD kartico. Ustavi pa se ko rabim inštalirat program iGO. V navodilih z največjega slo trackerja mi piše:
2. Nato v telefonu instalirajte iGO8 tako za poiščete datoteko "AUTORUN" ki se nahaja v mapi 2577 in jo kliknete . tako je iGO8 ze instaliran. To datoteko sem v sami navigaciji Medion našel - ko pa sem jo hotel na zaslonu odpret, se program ne zažene.

Nato sledi navodilo:
3. Ko končate z instalacijo še prekoprajte vsebino mape " iGO8 " v mapo "iGO8" na vašem telefonu . Sedaj ko ste prekopirali vsebino vam bi se moral iGO8 zagnat brez napak.

skopiral sem tudi te datoteteke na SD kartico kot je bilo rečeno. ko kliknem na ikono v Navigaciji - iGO ikona, se mi stvar resetira, nato napiše map update in še neka modra slika v ozadju, gre namreč prehitro da bi znal povedat več, in me spet pripelje do tega zaslona, katerega preko Medion unlocka kreiramo.

Sem prebral že kar nekaj foruma tu gor, in tudi Janchovega, pa mi stvar nekako ni jasna, kje vse sem zašuštral.


hvala za pomoč že vnaprej
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
KSZ..

Iz "naftalina" potegnil svoj Medion 4240. Zelo malo rabljen in nikoli globje dotakjen. Usposobil bi ga za domace..

Se to se kaj splaca upgrade-at z cimmanj muke? Je kje kaj enostavnega navoljo?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
odkleneš in naložiš iGO z najnovejšimi zemljevidi. Je pa to lahko nekomu simpl, drugemu znanstvena fantastika. Na mojem blogu je zadeva v grobem obrazložena, programje pa snameš pač iz kakšnega pašnika. Vsekakor pa tudi tukaj drži rek da se brez muje še čevelj ne obuje
smile-1.gif
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
Se opravičujem, ker zbujam staro temo, ampak takole gre ...

Dobil sem starega Medion P4440 (MD 97970), ki naj bi šel v smeti, ampak ker mi ga je malo škoda, sem poskusil posodobiti zadevo s Medion_480x272_unlock za približno uporabno zadevo.
Težava je v tem, da se ne zgodi nič. Vsakič se zažene samo originalen SW, unlock menija pa od nikoder. SD sem formatiral v FAT32, FAT 16 pa ni razlike. Če napravo s kablom vključim v računalnik vidim vse kar je na kartici, tako da računalnik "bere" kartico, naprava pa kot kaže ne.
Kakšna ideja?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Čudno, bi moralo delat. Mogoče imaš kakšno hitrejšo kartico (ali preveliko), ki je ta fosil ne zna prebrat. Lahko poizkusiš tudi s preimenovanjem dveh datotek na kartici in sicer:

GOCE.exe ---> SDAuto.exe
GOCE.mscr --> SDAuto.mscr

ostalo pusti tako kot je.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
Čudno, bi moralo delat. Mogoče imaš kakšno hitrejšo kartico (ali preveliko), ki je ta fosil ne zna prebrat. Lahko poizkusiš tudi s preimenovanjem dveh datotek na kartici in sicer:

GOCE.exe ---> SDAuto.exe
GOCE.mscr --> SDAuto.mscr

ostalo pusti tako kot je.
HVala za predloge. Sem poskusil preimenovati obe datoteki, pa je rezultat še vedno isti!
Grem poiskati kakšno staro kartico, ki ne bo HC.
Lp,