Medeninasti cevni nastavek...

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
moram dolit vodo v sistem centralnega ogrevanja, pa iščem nastavek za tole reč...
1573202370476.png


v Merkurju nimajo... kaka ideja kje drugje poiskat?
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
A ne paše navaden nastavek od gardene gor (plastičen)
ne, plastične mi je prodal včeraj v Merkurju... pa ne pašejo gor, drugačen navoj... na sistemu je bistveno bolj "fin" navoj kot na plastičnem priključku od Gardene... bojim se, da je na spodnjem medeninastem od gardene tudi drugačen navoj... bi znal bolj pasat tale... samo ne vem kako to, da na Jesenicah v Merkurju tega nimajo... https://www.merkur.si/ms-prikljucek-za-vodo-aquajet-nastavek-iz-medenine-1-2/ al pa prodajalec ni vedel kje to je :gorjaca:
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Gre gor tudi plastičen. Jaz ga imam takega ravno za polnjenje centralne. Je kar stalno gor, cev pol samo pritisnem in je... Samo poglej, da je navoj približno ustrezen. Tudi ta na tvoji povezavi je v redu, le ni teba da se omejuješ na njega.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Ne vem kaj so ti prodali ampak tole je čisto navadni 3/4" navoj ki je enak kot na vsaki vrtni pipi. Pri plastiki je ponavadi navoj univerzalen za din in colske navoje (ameriške in britanske), ima pa itak tesnilo znotraj tako da dokler "prime" je vseeno kakšen je.

Aja pa te polnilne pipe se ponavadi dobi tudi z nastavkom za 1/2" cev poleg čepa. Večina majstrov ti da tist nastavek v roke ko naredijo svoje delo in privije čep na pipo, potem tisto ti založiš in čez 5 let ko rabiš filat sploh ne veš da si imel to že doma. Malo pobrskaj po predalu kjer odlagaš take neuporabne zadeve! ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Jaz bi takole na uč rekel da je tistole pol colski nastavek (redukcije pa to)....
Ne bom pameten, naj možakar pogleda, da ne bo kupoval 3/4 pol pa še 1/2. Al pa obratno...
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Ne vem kaj so ti prodali ampak tole je čisto navadni 3/4" navoj ki je enak kot na vsaki vrtni pipi. Pri plastiki je ponavadi navoj univerzalen za din in colske navoje (ameriške in britanske), ima pa itak tesnilo znotraj tako da dokler "prime" je vseeno kakšen je.

Aja pa te polnilne pipe se ponavadi dobi tudi z nastavkom za 1/2" cev poleg čepa. Večina majstrov ti da tist nastavek v roke ko naredijo svoje delo in privije čep na pipo, potem tisto ti založiš in čez 5 let ko rabiš filat sploh ne veš da si imel to že doma. Malo pobrskaj po predalu kjer odlagaš take neuporabne zadeve! ;)
nič se ni dobilo zraven polnilnih pip razen nastavka za gumi cev ( šlauf ) in to je še dandanes
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Jaz bi takole na uč rekel da je tistole pol colski nastavek (redukcije pa to)....
Ne bom pameten, naj možakar pogleda, da ne bo kupoval 3/4 pol pa še 1/2. Al pa obratno...

vse polnilne pipe imajo navoj 3/4" in nič drugače in to že celih 41 let od kar se ukvarjam z tem poslom -paše pa gardena nastavek samo da še moraš vstavit eno tesnilo zraven da lažje odpreš pipo
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ne, plastične mi je prodal včeraj v Merkurju... pa ne pašejo gor, drugačen navoj... na sistemu je bistveno bolj "fin" navoj kot na plastičnem priključku od Gardene... bojim se, da je na spodnjem medeninastem od gardene tudi drugačen navoj... bi znal bolj pasat tale... samo ne vem kako to, da na Jesenicah v Merkurju tega nimajo... https://www.merkur.si/ms-prikljucek-za-vodo-aquajet-nastavek-iz-medenine-1-2/ al pa prodajalec ni vedel kje to je :gorjaca:
pa te nastavke dobiš že v vsaki trafiki
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
ne, plastične mi je prodal včeraj v Merkurju... pa ne pašejo gor, drugačen navoj... na sistemu je bistveno bolj "fin" navoj kot na plastičnem priključku od Gardene... bojim se, da je na spodnjem medeninastem od gardene tudi drugačen navoj... bi znal bolj pasat tale... samo ne vem kako to, da na Jesenicah v Merkurju tega nimajo... https://www.merkur.si/ms-prikljucek-za-vodo-aquajet-nastavek-iz-medenine-1-2/ al pa prodajalec ni vedel kje to je :gorjaca:
Pusti Merkur pri miru oziroma se ga na daleč izogni. Take stvari se nabavlja v Plinstalu (zadaj za Kazino), poveš kaj in zakaj rabiš in ti bodo porinili v roke.