Mckinley Samos 4

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik BohVar_alias_BOHL pravi:
Če lih ne rabiš predprostora, bi ti bil mogoče "quechua" 3sec. šotor zanimiv.
17758-icon_confused.gif
Jaz ga imam in je preverjeno dober.
Ja, preverjeno dober, če je lepo vreme (beri: lep umirjen dež).
Ko te bo dobilo pa neurje, ti bo žal pa vsakega € posebej.


LP, M.

PS. In da ne bo pomote...za izletke z avtom imam tudi jaz Quelchuo, ampak za kaj resnega pa Ferinno ali Salewa ali nekaj podobnega.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
je šel kdo kaj gledat . . . http://www.mayamaya.net/akcija.html
ne vem, kake so kaj cene
confused-1.gif

Evo, ravnokar kupil Cadaques II za slabih 60€ (50% popust na študente in dijake), služil bo pa kot drugi šotor, za kak vikend in piknike...
nahrung002.gif


Sem pa "usput" še reku, da naj mi cene na reklamo napiše za vsak šotor, ker se ravno eni znanci zanimajo za nakup, tako da ti jih kar napišem:
YU (1 oseba)- 147 €
BISON (2 osebi) - 287 €
VOLGA (2 osebi) - 397 €
CADAQUES II (3 osebe) - 123 €
FAMILY DOME (4 osebe) - 287 €
FAMILY TOURER (4 osebe) - 347 €
TAGONIA (5 oseb) - 287 €
KATUN (6 oseb) - 597 €

To so cene brez popusta. Popusti pa gredo takole:
9. junij: -33%)
10. junij: - 34%
...vse do...
28. in 30. junij: - 50%
(vsak dan 1% popusta več)

Upoštevaj to, da so ob nedeljah in praznikih trgovine zaprte...
grims-1.gif


Vse ostale specifikacije so na njihovi strani, lahko pa še skeniram letak, če želiš...
grin1.gif
Je mogoče malo bolj pregledno...
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.467
227
63
Ali nima nekaj podobnega tej Quechuei tudi Iglu sport? Korlikor sem na hitro gledal, e ta sekundni šotor, varjeni šivi, cca 50e za 2-3 osebe
confused-1.gif
Ali je ta Quechuea res najboljšo sekundni šotor?
 

BohVar_alias_BOHL

Pripravnik
6. sep 2007
698
0
16
Laibah
Jap, prvi so bili s tem sistemom oz. sistemom samo postavljivosti. Drugače je firma na vrhunskem nivoju za opremo. Mogoče pol razreda pod raznimi SALEWAMI; NortFace itd. Govorim seveda o ostali alpinistični opremi, oblačilih...
So pa tile šotori bolj komercialne navade, ta treking oz. kampiranje (oz. tako kot je že Matjaz 1974 napisu). Čeprav je meni lansko leto tri dnevno burjo (do 100km/h je pihalo v sunkih in močne nalive zdržal; Drage pri Pakoštanih) brez, da bi kaj vode v kabino prišlo, zdržal.
cool-1.gif
!
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Sicer nimam direktnih izkušenj s tem šotorom, ampak sem ravno pred nekaj dnevi okleval kateri šotor bi kupil in sem razmišljal med Kira 3 in Korfu 3, vendar bi se zaradi bolj priročnega predprostora, najverjetneje odločil za Kiro 3. Glede imena "firme" naj te ne skrbi, ker so dobri šotori, saj imam sam tudi enega HighPeak-ovega... Mogoče imajo v Šk. Loki celo razstavljenega, pa leti pogledat, če imaš čas...

No, kupil ga pa nisem, ker je bil Cadaques v Mayamayi nekoliko cenejši (s popustom), malo boljše specifikacije ima, pa še deklini je bila barva bolj všeč...
grin1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Tile predprostori so zlata vredni, sploh ob kakšnem dežju tam pustiš čevlje, tudi torbe zavarovane z dežnimi kanali, itd.

...in pa če ne drugega imaš še malo sence pred vhodom.

Moja glavna zahteva pri nakupu šotora pa sta bila dva vhoda zaradi zračenja šotora. Ko to enkrat probaš, se znajdeš v isti situaciji, kot da imaš na izbiro avto s klimo ali avto brez klime.

In tu je potem ostal samo Ferrino.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Tole sem kupil, če koga zanima: http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/3_seasons_117/AUSTRALIS_3_1079

Priporočam ga, ker:
- ostane "hladen" ob polnem soncu zaradi dveh vhodov
- zdrži najhujše nalive in vetrove
- se ga lahko postavi v polnem nalivu in znotraj ostane suh (večkrat preverjeno), saj je spalnica obešena na zunanjo plahto, palice pa so zunaj
- ima en velik in en majhen predprostor na vsaki strani
- precej fino je tudi, da se lahko vhod v ta šotor naredi na 4 različne načine, saj ima prednji vhod 3 vrata, ki so odprta po želji / potrebi
- ima tudi uporabno narejene strešne zračnike, zraven so že dobri / močni klini in še kaj...

Slabost je edino (zame) vpadljiva barva.