MB Viano

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
941
113
Emona / Carnium
Ali kdo od uporabnikov Alterja vozi & tudi vzdržuje Viana/Vita? Predvsem letnik '08 in '09, katerega nakup me tudi zanima.
Tako, malo nabiram splošne informacije. Lajke in dislajke
evil.gif
. Konkretne informacije o cenah vzdrževanja. Razmišljam tudi o 4matic varianti. Tako, da kakšen info o štirikolesnem pogonu bi tudi prav prišel.
Konkretno bi si omislil 2.2 (150KM) Viana z avtomatskim menjalnikom.

Če se ne motim, je na forumu nekdo, ki dela na MB servisu?
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Tale motor ima veliko porabo, v povprečju 11,5 do 12 litrov, bratranec ga ima v vianu.Avtomatik bi še kak liter dodal.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Poraba je odvisna od nacina voznje,kar je vec kot 10 /100 je znak priganjanja in izzivljanja z motorjem.
Ta vozila nimajo kaksnih posebnih napak. gumice stabilizatorjev,koncniki stabilizatorjev (za to so krive makadamske slovenske ceste) obcasno kak semering na diferencialu,redko kaksno tesnilo pod inektorji.
V glavnem so stranke z njimi zadovoljne,brez kaksnih omembe vrednih graj.
Motor 646 je preizkusen uzdrzljiv motor kateremu pol miliona kilometrov ni problem, enako je z avtomatskim 5 stopenskim menjalnikom ki je na sceni ze vec let in je dodobra preizkusen,edino za dirkace je njegovo prestavljanje mogoce nekoliko prepocasno. Ce bos kupoval se dobro prepricaj da je bilo olje v menjalniku redno menjano na 60.000 ,ce ni bilo ne kupuj !!! Menjalnik kot sem rekel je biser ampak ce preskocis eno menjavo olja lahko ze pricakujes tezave ki se v zacetku pojavljajo v obliki zabijanja brzin...
4x4 jih je dokaj malo,jaz se zanj ne bi odlocal, tisti sistem prednjega pogona mi enostavno ni usec, na vseh teh se z prednjim pogonom smo menjavali semibloke na prednjem diferencialu ker je dobilo zrecnost in zato tolklo pod nogami.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Ali kdo od uporabnikov Alterja vozi & tudi vzdržuje Viana/Vita? Predvsem letnik '08 in '09, katerega nakup me tudi zanima.
Tako, malo nabiram splošne informacije. Lajke in dislajke
evil.gif
. Konkretne informacije o cenah vzdrževanja. Razmišljam tudi o 4matic varianti. Tako, da kakšen info o štirikolesnem pogonu bi tudi prav prišel.
Konkretno bi si omislil 2.2 (150KM) Viana z avtomatskim menjalnikom.

Če se ne motim, je na forumu nekdo, ki dela na MB servisu?

Sem z 220CDI naredil okol 5k km. Za furat je super, ti da bol filing da furaš enoprostorca kot pa kombi. Leti hudo dobro,
po tempomatu pri 170 je jemal med 9 in 10, tako da pri 130 več kot 8 nebi blo. Po mestu pa tut okol 8, vzami/daj pol litra.


Kok sem jaz gledal porabo, polno naložen s sedmimi odbojkašicami in njihovo polno bojno opremo z gretjem na klimo,
je do dunaja trošil 10, ampak smo šli 150-160, nazaj pa ko sem šel poln gas pa tut 10, ampak je letelo 190 po števcu.

Motla me je edino posoda za pranje vetrobranskih, ker sem jo že kake 100km pred ciljem spraznil, pa sem pazil kako in
kdaj sem šprical...


Priporočam nakup, kaj se tiče filinga za volanom in voznih lastnosti, se kak transporter nemore primerjat.

Za vzdrževanje pa pomoje na uradnem ni tako poceni, ipak je mercedes...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.348
113
Pomurje
Brat ima 3.0CDI avtomatik. Bil je od predsedovanja EU, star 6 mesecev z 8kkm.

Motor je OK potegne super, pije 8-11l. Boljša izbira od 2.2.
V njega gre 10l olja za DPF, kar ni poceni. Šraufa ga pod kozolcem.

"na vseh teh se z prednjim pogonom smo menjavali semibloke na prednjem diferencialu ker je dobilo zrecnost in zato tolklo pod nogami." tudi njemu so menjali pod garancijo.

Avtomatska klima hladi dobro glede na volumen, grejejo vsi mercedesi nadpovprečno, PDC spreda+zadaj, obrneš kot osebni avto.

Končna izdelava bi lahko bila boljša.

Sedeži-klopi težke ko hudič, imata dva odrasla kaj za dvignit.

4 odrasli + 3 otroci na morje v apartma za 10dni, brez problema.