MB SLK

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Ali je tukaj kakšen lastnik SLK-ja, da bi pomagal z nasveti glede nakupa? Gledam novi model, pred najnovejšim faceliftom, letnik okrog 2005. Zanima pa me klasika: tipične okvare, kako se obnese streha, kaj pazit pri nakupu, katera kombinacija motorizacije (200, 280, 350) in menjalnika (ročni, avt) je optimalna, kateremu servisu zaupati in navsezadnje: kje kupiti. Izbire pri nas ni prav veliko, zato bo verjetno potrebno avto najti nekje v tujini, s čimer pa se ne želim ukvarjat.

Ob prvi priliki obiščem tudi servis in jih povrprašam glede servisiranja in stroškov. Našel sem Trendy v Mengšu (AC se mi zdi preveč "industrijski"). Ali pozna še kdo kak servis, po možnosti LJ ali Gorenjska?

B.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
verjetno si ga ja malokdo lastil... swift je vejretno imel vse razlicice doma bo vec napisal..

drugace pa motorji in menjalniki so zanelsjivi, saj so vsi hisni, in ni posebnih zadev. beri so itak v vseh modelih.. edino potrebno je pogledat spoje zapiranja strehe, jaz bi bil na to najbolj občutljiv...mogoce bi sel s tistim ki ga mislis kupit v avtopralnico, pa da vidis ce kje kaplja... :S pac ideja.

vozil sem 200 kompressor z avtomatiko. Prav odlicno , povprečna poraba pa okol 9, pa nisem ravno sparal..je pa res da ce mas love za vzdrževanje in gorivo bi obvezno posegel po 350, tist more bit pa hudooo, pa 7G.tronic (mislim da ga ima)

Na ACju v ljubljani in mbju, so korektno servisirali mojga bivšega Cja. nimam pripomb.