Mastercard in premalo EUR

lokyboy

Zelenc'
22. jan 2008
4
0
1
na osebnem računu. Zanima me do kdaj morem plačati potem obveznost za mastercard.
Aja pa neki me zanima in sicer za posojilno kartico. Če sm prav razumel maš tam kao nek določen limit in potem ti plačuješ vsak mesec želeni znesek, ki si ga sam zbereš. To je približno tako kot manjši kredit al si jst to narobe predstavljam.
Aja račun mam pa pri NLB.
 
Nazadnje uredil moderator:

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Zdaj ne vem lih kako je s tem, ce nimas dovolj kritja na racunu... vsekakor pa ni dobro.

Posojilna kartica konkretno pri NLB pa pomeni to, da ti lepo kupujes in kupujes, na presecni datum pa placas tretjino porabljenega, ostali dve tretjini pa se prenese v naslednje obdobje in pol v naslednjem obdobju spet lepo zapravljas, skupni znesek prenesenega dolga in tekocega dolga se spet deli na tretjino, ki jo placas, ostalo pa se prenese naprej in tako cel cas placas tretjino porabljenega drugo pa se prenasa naprej. Nazadnje ko sem preverjal pa je bila obrestna mera za preneseni "kredit" 8,31% al nekaj takega. Zaradi tega preferiram kartico z odlogom placila. Porabim cez mesec, placam 18. in imam mir.

Aja, pa pri NLB ti posojilno uturijo zastonj, za tisto z odlozenim placilom pa moras placat letno clanarino. Oni ze vedo zakaj.
grims-1.gif


LP
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik lokyboy pravi: na osebnem računu. Zanima me do kdaj morem plačati potem obveznost za mastercard.
Obveznost se plača in to v celoti 1x mesečno na datum, ki si ga izbereš ob prijavi.
Torej moraš imeti na TRR-ju, na ta datum, pokritje za celotni znesek obremenitve
tongue-1.gif
.
Sam plačujem obveznosti 28 v mesecu, tako da imam še nekaj plače v dobrem.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Mal mesas hruske pa jabolka.

Lokyboy sprasuje o posojilnih MC karticah kjer vsak mesec poravnas tretjino obveznosti. Ok?

Ti pa imaš MC kartico z odlozenim placilom, kjer res na presecni dan poravnas vse obveznosti.

Je mala razlika med njima.
wink-1.gif
Tudi sam preferiram drugo, ker ne mislim placevat obresti v nedogled.

In ja vem, da denar moras imeti na racunu, ko ti trgajo. Sam kako te pa lahko prisilijo, ce ni pac ni. In takrat ne vem kaj naredijo? Obracunavajo zamudne obresti? Ukinejo MC?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kartica je blokirana in nabirajo se obresti. Nevem pa če gre to v nedogled. Pri mlajših ki imajo za poroka enega od staršev se verjetno vsedejo njim na račun.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Domov dobiš račun, npr. 28. ti trgajo iz tvojega TR, če imaš gor denar OK, če ga nimaš ti trgajo v minus. Mastercard je s tem pokrit, v parih dneh pa potem že dobiš opomin zaradi negativnega stanja in imaš par dni da zagotoviš pozitivnega. Ko to napako ponoviš cirka 5-krat (da dobiš 5. opomin oz. opomin 5. stopnje), ti kartico ukinejo in je. Če ga prav serješ pa rataš lahko še kreditno nesposoben.

Mastarcard in banka sta dva različna pojma oz. dve različni firmi. Banka zagotovi mastercardu, da bo npr. 28 poravnala obveznosti. To je vse.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
razlike ni.. enostavno ti trgajo in prekoračiš limit.. sledi grozilno pismo iz banke da v roku 3 dni pokriješ minus..
ker pa si MC glih poravnal.. skineš dol keš za pokritje limita.. in druk mesec mal bol šparaš.. to je to..
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Kartica je blokirana in nabirajo se obresti. Nevem pa če gre to v nedogled. Pri mlajših ki imajo za poroka enega od staršev se verjetno vsedejo njim na račun.
Ne. To mora starš sam prenesti sredstva. Vsaj pred leti je bilo tak.
(najbrž tudi odvisno od pogodb in "nastavitev").
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Pri posojilnih, kolikor vem, ni fiksno določena tretjina, ampak lahko sam izbiraš delež obveznosti, ki se prenaša v naslednje obdobje. Sicer pa deluje tako, da omogoča ponavljajoči (revolving) kredit - vsak mesec se ti izbran delež v tekočem mesecu nastalih obveznosti prenese v naslednji mesec. Tako da moraš bit res na tekočem s porabo, sicer si mimgrede zadolžen prek vratu kot Američani.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Odvisno od banke do banke in od posojilne do posojilne. Ker je odpiratelj teme spraseval za Mastercard pri NLB sem mu povedal kako je pri njih. Oni imajo fiksno tretjino za MC ter po zelji pri Karanti. Verjamem pa da je pri kaki drugi banki drugace.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>na osebnem računu. Zanima me do kdaj morem plačati potem obveznost za mastercard.
>Aja račun mam pa pri NLB.

Če imaš trajnik in račun ni bil poravnan, ker ni bilo dovolj sredstev na računu, ti bo banka poslala obvestilo (ga zaračunala se mi zdi 2 €), da "to in to plačilo" ni bilo izvedeno ter da poravnaj sam.

V vsakem primeru pa čimprej poravnaj zaostale obveznosti in ne čakaj na opomin od banke.
crazy1.gif


>Aja pa neki me zanima in sicer za posojilno kartico.

Glede posojilnih so ti v glavnem že odgovorili - Mastercard posojilna (od NLB) je določen znesek v višini tretjine porabe, pri Karanti posojilni pa lahko izbiraš med 33, 20 ali 10 %.