marles-ke

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Hja, to sem tudi sam gledal. Pa sodelovec je dal delat ponudbo eni isto srbski firmi in niti ni bila toliko cenejša. Je cenejše, sam ponavadi je še tako,da moraš sam zagotoviti njihovim delovcem nastanitev in hrano. Sej to niti ni tolk, samo je pa dodatna skrb. Mene bolj skrbi, kako je potem kasneje ob kakšnih morebitnih reklamacijah. Sej ne,da jih pri naših izvajalcih ni (zato je zelo pomembno kakega nadzornika imaš), samo je vseeno lažji pristop, bi si mislil.

To je tko, kot da greš na hrvaško zobe rihtat. Sej je ceneje, sam kaj če je karkol narobe, morš čez mejo hodit, pa bognedaj še kako prenočišče iskat, če ni v enem dnevu končano... :) Sej mogoče komu to ni problem, meni osebno je to odveč.

Še tole, povedali so nama, da se znajo kar kmalu nekoliko podražiti hiše. Vsaj Marlesove. Je pa res, da v teh časih grejo surovine kar precej gor. So mi že kolegi vodovodarji jamrali, da se material kar lepo draži. Najbrž vidijo, da se pri tej množični gradnji da še kaj zaslužiti ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Tole glede podražitev je vprašanje, če je res... včasih je to prodajna strategija, da bi posel čimprej izpeljali, preden se premislita :)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Ja, na svetovnem trgu surovin je kar pesto treutno, vse cene gredo v nebo, tako da kar pričakujte konkretne podražitve vseh vrst izdelkov v tem letu.
Govorim iz prve roke in ne nekaj na pamet.
 
  • Žalosti me
Reactions: MaverickT

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Ja, mi je pa na banki rekla, da lahko pričakujemo še bolj ugodne kredite :) Upam,da se njene besede pozlatijo. Sam še vedno je je*a, če nimaš dovolj privarčevanih sredstev, ali pa bogatih staršev :(
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Ja se strinjam. Jaz si ne znam predstavljat, kako bi projekt speljal, če ne bi imel cca 100k zaledja iz takšnih ali drugačnih virov. disc, glavo pokonci, baje je sreča na strani hrabrih :).
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Gradbene surovine/izdelki se nenormalno dražijo. Običajno je šlo 2-3 % letno gor. Letos armatura 40%, stiropor gre čez en teden 15 % itd.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Tud sam lahko potrdim, da gredo npr. steklarske zadeve gor 10-20%.