mapiranje mrežnega pogona preko cmd ukaza

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
z cmd ukazom "net use x: \\dokumenti\data xxx /user:xxx" sem nekaj časa normalno vklapljal moj omrežni pogon. sedaj pa hudič noče več delati. imam desetko pro. seveda normalno pridem do pogona prek starta \\ime pogona. le prek tega ukaza mi ne prime, niti napake ne vrže. kot da gre ukaz v prazno.
je morda še kaka fora, ki bi delovala na podoben način? ker ga tudi izklopim preko komande net stop.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
jaz si pomagam s pushd \\dokumenti\data ampak sistem sam dodeli črko pogona. Ampak mi zadostuje, da lahko v cmd ju pridem na željeno mapo
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ne, jaz potrebujem določeno črko pogona, ker imam še ene skripte zadaj. pa tudi čez en čas naredi celo kolobocijo teh povezav (verjetno ne znam prav nastaviti), saj imam dva ista pogona, a brez črke (če vpišem net use v cmd). eden je ime, drugi je ics$.
imam pa dva nas-a in oba sta synologija in oba s tem ukazom štrajkata. en starejši lacie pa brez težav, vklop in izklop prek tega ukaza.
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
nope, napiše ukaz in potem čaka...običajno se je samo okno na hitro pokazalo in izginilo (in pogon je bil mapiran).

Microsoft je precej na tiho z eno od kumulativnih posodobitev (mislm, da lansko jesensko) prepovedal uporabo starih SMB protokolov iz varnostnih razlogov.

Konkretno Synologyja ne poznam, predvidevam, da je njihov management Linux based, je pa v spodnjem članku nekaj na to temo

https://social.technet.microsoft.co...-nas-in-windows-10?forum=win10itpronetworking
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
JustOne, nekaj takega sem pri eni stranki pogruntal, ker na sedmici je kar naenkrat nehalo prikazovati mrežne pogone :) sicer si prišel gor skozi cmd ukaz, a čudno se mi je zdelo, da teden dva nazaj je bilo pa vse normalno. hehe. pa ko si hotel vklopiti smb1, ga nikjer več ni bilo.
no, bom probal še z eno izmed rešitev (direkt ip)...pa bomo videli.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
So tule ene finte, sem imel isti problem, keč je v servisih, natančno se ne spomnim......
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Lahko da je treba samo vklopiti smb1 protokol. Če se iz Win povezuješ na non-Win naprave (linux ali njegovi derivati) je lahko problem v temu.