Malo boljši pisarniški stol

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
Iscem en malo boljši pisarniški stol. ker sem kar dosti za pc, bi bilo fajn, da je temu namenjen. Rad bi, da je tud malo bolj konkretno sestavljen, ker me je le malo več skupaj, in sem na zdejšnjem že 2x uspel polomit kolesa, ker se kdaj pa kdaj zapeljem po prostoru, kjer so ploščice na tleh. Res je tudi, da zdejšnji me je koštal malo več kot 100€, tko da kej dost kvalitete ne morem pričakovati.

budget nekje do dobrih 300€.

da začnem nekje...

http://www.jekoplan.si/pisarni%C5%A1ki_stoli/vodstveni_stoli/pisarni%C5%A1ki_stol_Ricardo
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
Hm.... ocitno ni izkusenj na tem podrocju.... a vsi delate na navadnih solskih stolih, al kva?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Če se prav spomnim, se je uporabnik andrejb ukvarjal s prodajo takih stolov. Morda lahko poskusiš in ga kontaktiraš. Ko kaj pametnega zveš, pa še meni povej, ker je tudi meni crknil stol.
jezen.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
stvar moraš sprobat ne pa kar kupit, jaz sem pol dneva zagonil na stolih predem sem pravega našel pa mi noben za 500+€ ni ustrezal. Na koncu sem dal zanj okol 200€
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Glede ugodnega nakupa so imeli prejšnji teden vse stole znižane v Rutarju, nekatere tudi polovico. Poglej na oddelku Trend.

Mogoče pa tudi kaj takega, čeprav nimam pojma kakšno ceno imajo: www.spinalis.net
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
uf, spinalis je sigurno predrag....

pa so v teh centrih, rutar lesnina, dobri stoli, al je bl ikea style?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Ali pa kaj od telih:
http://www.ergoles.si/s4/a437/fotelji/dynamic.html?LFT=546
Samo vidim, da so za 100% bolj zasolili cene kot so imeli kaksnih pet let nazaj.

od 500eur naprej, OMFG sej so bolani, isti stol, k ma boljsi naslon pa je zato 400eur marketinga vec vreden. Folk pa budale k to kupujejo samo zato ker jih ogls preprica tako kot za vse danone jogurte k je navadni slovenski sigurno 2x boljsi za 2x manj denarja.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Jaz sem pred dvema letoma kupoval boljši stol za pisalno mizo doma in mi je prijateljica priporočila:

http://www.ima.si/quadra_v.html

Z njim sem tako zadovoljen, da sem si podobnega, le z nižjim naslonom, prejšnji mesec kupil še za v službo. Cena je nekje v okviru tvojega budgeta.

Gre za izdelavo po naročilu, tako da lahko izbiraš med raznimi barvami, nasloni za roke, podvozjem, koleščki... Sicer ti pa znajo vse svetovati. Prvi stol sem čakal dva tedna (kupoval ravno med kolektivnimi dopusti), drugega pa dobil v manj kot enem tednu (torek -> ponedeljek). Stol ima dve leti garancije, pa tudi kasneje ti ga lahko popravijo - če pač kaj sam uničiš. Kar tako, sam od sebe se stol ne bo pokvaril. Na domačem torej že skoraj dve leti sedim nekaj ur na dan z 90+ kg
smile-1.gif


Skratka, priporočam.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
V Rutarju so bili nekateri (vsaj na videz) dobro izdelani, zanimiv je bil en za 120€, v katerem se je sedelo bolj udobno kot v tistem za 400€.

Spinalis pa sem gledal na Bolhi da stane od 350€ naprej (nov).
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ne vzet da tezim, ampak tisti tvoj link sem pogledal in teli stoli k so gor imajo podvozje, pumpo, rocke, nastavljivost vse isto kot navadni za 50eur, samo zgornji del je narejen po obliki hrbtenice in sam zarad tega se ne splaca dajt dnarja.

Problem je v tem da morate stol sporbati in kot pise malo visje, da je nekomu bolj sedel stol za 120eur kot tisti za 400. Vse to ka rje nad 150eur je nateg, nevem kako to normalni kmecki pameti ne vsalta da ni tle nobenih jingjang, eko, bio in nevem kaj se for, ampak samo normalen naslon je treba izbrat, tisti za 400eur nima nic boljsega.

Stoli spinalis, ista bedarija, ampak tam so vsaj inovativni s tisti sedalnim delom ki je pa na pogled isti kot fder od zastave 101 samo mehkejsi in to je to. Pa malo bolj fit design ima, ampak to me ne briga, rabis samo dobro obliko za hrbtenico.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
Hrbtenica načeloma ne mara tvojega sedenja (obremenitev). Spinalis in žoga, sta za ljudi, ki želijo (o)krepiti hrbtne mišice, kar nekoliko pomaga pri razbremenitvi hrbtenice. That's it. Nekateri raje slonijo na "ful dobrem" stolu. Še vedno je bolj pomembno pravilno sedeti na slabem stolu, kot nepravilno na dobrem.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Hrbtenica načeloma ne mara tvojega sedenja (obremenitev). Spinalis in žoga, sta za ljudi, ki želijo (o)krepiti hrbtne mišice, kar nekoliko pomaga pri razbremenitvi hrbtenice. That's it. Nekateri raje slonijo na "ful dobrem" stolu. Še vedno je bolj pomembno pravilno sedeti na slabem stolu, kot nepravilno na dobrem.

Mah itak. Zacel se je pretiravat. Najboljs je pa tko, vcasih smo spal na fedrih k si se guncal, danes po potem sprobajo dormeo in cist brezpameti sam metat dnar, ja nevem kdo ti je kriv da v zivlenju nisi probal trdi jogi, potem pa mislijo da drugega kot dormea ni.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik blazko pravi:

Hehe, Aeron je danes sinonoim za kaj?
grin1.gif

ne vem kaj si zelel povedat s tem vprasanjem? moj point je le podat primer, ki trditev, da vse kar je nad 150 eur je nateg, negira v trenutku. vsak, ki je ze kdaj sedel na aeronu ve, da ni primerjave s stolom iz npr. ikee za 150 eur. ne pravim, da je vreden denarja, ki ga zanj zahtevajo pri nas, je pa dalec od tega, da bi bil tako precenjen, kot so za moje pojme spinalisi.