Malo boljši fotoaparat

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Potrebujem nasvet, želim si kupiti malo boljši fotoap. Do sedaj sem imel več ali manj Canona Ixusa (več različnih modelov), pred kratkim pa mi je prijatelj pokazal slike narejene s strani Canon SX10 IS. Zame je to Amerika =) Sedaj me pa zanima kaj mi priporočate, pripravljen sem odšteti cca. 500€. Fotoap. naj bo "mobilen", ker sem dosti na terenu. Več ali manj bi ga uporabljal za zasebne namene, nekaj pa tudi v poslovne, predvsem slikanje v zaprtih prostorih z umetno svetlobo. Naj ne pozabim, da o fotografiranju nimam kakšnega posebnega znanja, zato bi bilo željeno, da ap. omogoča fotografiranje "lepih" slik v auto načinu.

Ogledaneimam:

Canona SX10 IS,

Fuji finepix S8100,

Olympus Sp-570 UZ

Sony Dsc-H50

Če imate kakšen boljši predlog, se priporočam.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ravno sem bral test o Panasonicu Lumix G1 na dpreview... kar zanimiva mešanca okretnosti in DSLR zmogljivosti. Je sicer malo iz tvojega ciljnega ranga ampak vseeno vredno ogleda.

Samo vprašanje, kdaj bo tole v SLO prišlo....
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
če praviš tudi okoli 500 € - Canon G10 bi znal bit prava izbira.

še review . in to ni le malo boljši fotoaparat ...
wink-1.gif


če bi imel denar, ga nabavim brez pomisleka.
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Verjamem, da zna tole biti super zadevica. Se mi zdi, da je to že skoraj za pol profesionalno rabo, če ne več. Tukaj bi moral še dokupiti kakšen objektiv?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ne, ne rabiš. to ni DSLR zadeva. to je en najboljših kompaktnih fotoaparatov na trgu, sicer se da dokupit razne telekonverterji vendar to po želji.

skratka - ne rabiš objektivov.
smile-1.gif
sam zagrabiš in fotkaš. poleg tega je dobra zadeva za učit se, ker ima popoln ročni nadzor (tudi moj stari Fujifilm ga je mel, a to ni bil ta stoprocenti manual, ta ima takega kot profi zadeve).

dober je tud, ker ima možnost fotkanja v raw načinu, kar je tudi prednost, čeprav ni edini, ki to zmore.

mogoče si lahko pogledaš še G9, ki je sicer lanski model, ni pa toliko slabši od G10-ke.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Ja, jaz tudi gledam za enega backupa SLR-ju in serija G (od 7 naprej) je čist ok za to. Če pa primerjam G9 in G10, pa moram reči, da je Canon naredil spet isto fakin zadevo kot vedno: pixel density je zdaj na astronomskih 34 MP/cm². 14.7 mio pik je za tako micen senzor kriminalno.
Zavoljo širšega objektiva (28 mm) so skrajšali zoom (vsaj predvidevam, da je to razlog za 5x namesto 6x), dali so več pikslov na LCD.
Je tudi težji in večji (v vse tri dimenzije) od predhodnika.
Je pa G9 vsaj 100€ cenejši...