malo bolj univerzalen gps

aladin

Zelenc'
2. apr 2008
2
0
1
Iščem GPS, ki bi čimbolj ustrezal naslednji zahtevam:

1. primeren za v hribe
- baterije zdržijo vsaj 24 ur
- zna pokazat tudi zemljevid
- vgrajen kompas in višinomer
- možnost vodenja po poti dostopa pri vračanju (npr. v primeru megle)

2. cestna navigacija
- dovolj enostavna uporaba
- dobra pokritost zemljevida
- glasovno vodenje

Najraje bi imel eno napravo, lahko stane tudi malo več. Eventuelno lahko zadevo pokombiniramo z dlančnikom (imam Qteka 9000), vendar ga ne bi imel za v hribe (baterije zdržijo premalo časa, pa tudi v avtu bi se rad pogovarjal.

A sem še kaj bistvenega pozabil pri zahtevah?
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Takšna naprava skoraj dvomim, da obstaja. Za pohodništvo je primeren Garmin Colorado, ki sem ga pred kratkim nabavil:
http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-00622-32
Naprava ima prednastavljene različne profile: rekreacijski, geocaching, avtomobilski, pomorski in fitness. dadajaš lahko svoje profile. Zanimiv je profil avtonavigacija, kjer so vodenje in izgled kart identični kot na Nuvijih, a govornega vodenja ni, je le opozorilni ton pred spremembo smeri.
Naprava ima kompas, višinomer in je vodotesna.
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Sam sem zelo zadovoljen z Gpsmap60 CSx, tako za pohode kot avtomobil, imam pa naloženo TopoSlovenijo in Adria Route ki ima poleg ostalih tudi te možnosti.
LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zanimivo kako so se Belgijci izgubili (pa še neki skavti) in noben ni imel gpsa...

Jaz mislim, da bi za povprečno rabo bil dovolj tudi nuvi 200 s karto Adriatopo 2.01. Tudi v megli. Pač ni nonstop vklopljen. Se po moje težko z njim zgubiš
smile-1.gif


Drugače pa je najbrž res edina izbira Colorado. Pa res nima glasovnega vodenja?
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Kot sem zapisal: glasovnega vodenja ni, samo opozorilni ton (dovolj hitro pred spremembo smeri).
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Sama TopoSlovenija ni rutabilna, tako da priporočam še AR, čeprav bi ti zapis oval sledi na poti.

LP
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Če se ne motim je karta delana za e-trexe.
Več in točneje pa boš sigurno dobil če se pozanimaš na Geosetu!


LP