Maldivi 2009

ant

Pripravnik
Tudi midva z ženo se odločava za Maldive. Pogoji so: toplo, peščene plaže in koralni grebeni oz. bogat podvodni svet. Maldivi ustrezajo vsem pogojem, vendar pa se mi zdi, da kaj drugega tam nimaš za videti. Ali obstaja kakšna destinacija, ki zadosti pogojem za odhod decembra, januarja ter je možno poleg plaže in snorklanja tudi kaj videti. Zanimajo me kakšne naravne ali kulturne znamenitosti.

Ali je možno dobiti v tujini dosti bolj ugodne ponudbe kot v Sloveniji? Ali lahko predlagate kakšne spletne strani? Predvsem imam tukaj v mislih Nemčijo.

Hvala
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Maldivi imajo praktično isto temperaturo celo leto, le včasih je malo več oblakov in dežja (v deževnem obdobju), tako da greš tja lahko kadarkoli.

Maldivi so dejansko stotine malih otočkov v skupinah, atolih, razporejeni v ozkem pasu, v višini nekaj 100 km od severa proti jugu (prve tri slike) . Razen štirih večjih otokov: otok, kjer je glavno mesto Male, otok kamor bodo preselili glavno mesto, otok kjer je letališče in otok, kamor vozijo smeti, so vsi ostali (turistični) otoki praktično enaki, velik le nekaaj 10 ali nekaj 100 metrov, z bungalovi s spremljajočimi objekti. Na nekaj otokih živijo le domačini, na "turističnih" otokih pa so delavci strogo ločeni od turistov in živijo v ograjenem območju.

Na Maldivih dejansko ni razen plavanja, snorklanja in potapljanja kaj početi. Če nisi prav daleč od glavnega mesta si ga greš lahko ogledat, lahko si ogledaš tudi kak otok na katerem stalno živijo domačini (ni ravno enostavno).

Znamenitosti: mošeja na glavnem otoku in seveda koralni grebeni. Ko izbiraš kraj kjer boš dopustoval je dobro izbrati takega, da imaš koralni greben dostopen iz hotelske plaže (nekateri otoki ga nimajo in moraš tja s čolni) in da vzameš all inclusive. AI, pa ne toliko zaradi hrane, kot zaradi pijače. Tam je namreč vse zelo drago, tudi voda, piti je pa zaradi vročega in vlažnega podnebja, potrebno kar veliko.

Jaz praktično vsa potovanja najdem na spletni strani odklop, je pa zlasti na letališčih (Munchen, Frankfurt) ogromno zelo ugodnih ponudb, vendar pa jih na spletu nisem našel, ko pa pridem tja, je pa že prepozno.
 

tafrishnzelen

Pripravnik
4. sep 2007
260
0
16
jaz grem na Maldive predvidoma konec januarja - izključno izležavanje do bolova pa potapljanje
cheer.gif


Ponudbo sem dobil od Kompasa za 10 dni, superior beach bungalow, AI za 2k € po osebi.

lokacija: Sun Island Resort & Spa

Sem gledal na odklop.com, pa je cena ista...