Making of movie

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.413
98
48
Oj, dostkrat je pred predvajanjem filma kup napisov firm in ekipe, pa za vecino sploh ne vem kako vlogo imajo.
Bi bil vesel ce me nekdo razsvetli.

Bom dal primer iz tipicnega filma:
- WestEnd Films
- Piccadilly Pictures
- Lipsync productions
- A Whitaker media, Jewson film production
- A Vicky Jewson film

Pol so igralci nasteti

In potem:
- Casting director
- Editor
- Music by
- Line producer
- Production designer
- Director of photography
- Executive producers
- Produced by
- Written by
- Screenplay
- Directed by

Razen muske,rezije in scenarija ne poznam tocnih funkcij.
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
ta mlada generacija ... mislim da bi rabili nekaj kamor bi lahko vpisali vprašanje in potem bi se pokazali rezultati ... aja čakaj a ni en google tak hmmm grem pogledat kaj vrže če notr napišem film crew ... o glej prvi zadetek ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Film_crew



Oj, dostkrat je pred predvajanjem filma kup napisov firm in ekipe, pa za vecino sploh ne vem kako vlogo imajo.
Bi bil vesel ce me nekdo razsvetli.

Bom dal primer iz tipicnega filma:
- WestEnd Films
- Piccadilly Pictures
- Lipsync productions
- A Whitaker media, Jewson film production
- A Vicky Jewson film

Pol so igralci nasteti

In potem:
- Casting director
- Editor
- Music by
- Line producer
- Production designer
- Director of photography
- Executive producers
- Produced by
- Written by
- Screenplay
- Directed by

Razen muske,rezije in scenarija ne poznam tocnih funkcij.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.413
98
48
ta mlada generacija ... mislim da bi rabili nekaj kamor bi lahko vpisali vprašanje in potem bi se pokazali rezultati ... aja čakaj a ni en google tak hmmm grem pogledat kaj vrže če notr napišem film crew ... o glej prvi zadetek ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Film_crew
Sej to sm pol najdu, sam un prvi del mi je se neznanka, verjetno vsak mal po svoje omeni firme, ki so sodelovale zraven (predno zacnejo nastevat posameznike v ekipi). Verjetno jih je pa pu zgolj financiralo (npr. Piccadilly Pictures)
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
Sej to sm pol najdu, sam un prvi del mi je se neznanka, verjetno vsak mal po svoje omeni firme, ki so sodelovale zraven (predno zacnejo nastevat posameznike v ekipi). Verjetno jih je pa pu zgolj financiralo (npr. Piccadilly Pictures)

Jah to so pa koprodukcije ... ene so tudi od igralcev oz. režiserjev ... pač da dobijo potem določen % od prodaje filma ... vse to je odvisno od pogojev, ki se izpogajajo ...

Ne razumem več čisto kaj bi ti točno rad vedel ... zakaj so te firme zravn ali kaj počnejo določeni ljudje na filmu ...
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.413
98
48
Jah to so pa koprodukcije ... ene so tudi od igralcev oz. režiserjev ... pač da dobijo potem določen % od prodaje filma ... vse to je odvisno od pogojev, ki se izpogajajo ...

Ne razumem več čisto kaj bi ti točno rad vedel ... zakaj so te firme zravn ali kaj počnejo določeni ljudje na filmu ...


V bistvu me je oboje zanimal, teh producentov je vedno malo morje pa nkol nism vedu kaj ma kdo za delat (npr line producer).
Me pa firbec, kako si pol dnar potalajo, al grejo na projektne zneske, al % od prihodka, verjetn vsak film pa vsak udelezen svoj case.
Glavni delez pa verjetno financerjem.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.408
5.388
113
Iz katerega filma je to? Close?

Na začetku so producenti (tisti, ki zagotovijo denar), podjetje, ki dela post-produkcijo (poskrbi za iz posnetega nastane film), Vicky Jewson je režiserka, ki je vodila snemanje. Vsak vzame kos pogače.

Spodaj sem okvirno dopisal, kaj kdo počne.

- Casting director - izbere igralce, običajno objavi, da se bo snemal film in agenti ponujajo svoje igralce, ki če pridejo v ožji izbor poizkusno odigrajo nek prizor, poskrbi za dogovore z njimi
- Editor - posneto pregleda, izbere, kaj se bo uporabilo, kako dolgi bodo prizori, skombinira z glasbo, zmontira s pomočjo režiserja, ponavadi se naredi kakšna projekcija za poizkusno publiko in preveri njihov odziv
- Music by - napiše glasbo
- Line producer - skrbi, da snemanje brezhibno poteka, da je vse pripravljeno za posamezen dan snemanja
- Production designer - poskrbi, kako izgledajo lokacije, kaj je postavljeno v prostorih, v kaj so igralci oblečeni, kako izgledajo igralci,
- Director of photography - tisti, ki skrbi za to, kaj kamera snema, kakšna je svetloba, izbere kadriranje (pokrajina, obraz, ...),
- Executive producers - poskrbi, da se film sploh posname, zagotovi finance,
- Produced by - skrbi za prihodke in stroške
- Written by - napiše osnovno zgodbo (lahko je film posnet tudi po knjigi)
- Screenplay - napiše scenarij, opiše prizore, napiše dialoge, kaj kdo govori v filmu
- Directed by - režiser, glavna oseba ki upravlja snemanje, ponavlja kadre, če ni zadovoljen, ponavadi diktator, ki se mu ne ugovarja, saj se nima časa ukvarjati z malenkostmi

Nekako tako.

Odvisno od proračuna filma ima vsak od naštetih veliko ljudi pod seboj, ki si razdelijo posamezna opravila. Pri slovenskih filmih se mnoga delovna mesta prepletajo.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.413
98
48
Iz katerega filma je to? Close?

Na začetku so producenti (tisti, ki zagotovijo denar), podjetje, ki dela post-produkcijo (poskrbi za iz posnetega nastane film), Vicky Jewson je režiserka, ki je vodila snemanje. Vsak vzame kos pogače.

Spodaj sem okvirno dopisal, kaj kdo počne.

- Casting director - izbere igralce, običajno objavi, da se bo snemal film in agenti ponujajo svoje igralce, ki če pridejo v ožji izbor poizkusno odigrajo nek prizor, poskrbi za dogovore z njimi
- Editor - posneto pregleda, izbere, kaj se bo uporabilo, kako dolgi bodo prizori, skombinira z glasbo, zmontira s pomočjo režiserja, ponavadi se naredi kakšna projekcija za poizkusno publiko in preveri njihov odziv
- Music by - napiše glasbo
- Line producer - skrbi, da snemanje brezhibno poteka, da je vse pripravljeno za posamezen dan snemanja
- Production designer - poskrbi, kako izgledajo lokacije, kaj je postavljeno v prostorih, v kaj so igralci oblečeni, kako izgledajo igralci,
- Director of photography - tisti, ki skrbi za to, kaj kamera snema, kakšna je svetloba, izbere kadriranje (pokrajina, obraz, ...),
- Executive producers - poskrbi, da se film sploh posname, zagotovi finance,
- Produced by - skrbi za prihodke in stroške
- Written by - napiše osnovno zgodbo (lahko je film posnet tudi po knjigi)
- Screenplay - napiše scenarij, opiše prizore, napiše dialoge, kaj kdo govori v filmu
- Directed by - režiser, glavna oseba ki upravlja snemanje, ponavlja kadre, če ni zadovoljen, ponavadi diktator, ki se mu ne ugovarja, saj se nima časa ukvarjati z malenkostmi

Nekako tako.

Odvisno od proračuna filma ima vsak od naštetih veliko ljudi pod seboj, ki si razdelijo posamezna opravila. Pri slovenskih filmih se mnoga delovna mesta prepletajo.
Super si to spisu. Sej neznanka mi je bil bolj holivud, k majo vse bolj razdelano, pri slovenskih je dost manjsa ekipa pa funkcije poznam.

Mislm da je res Close film ja :)