Magistrica antropologije že 15 let išče službo

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
1. magistrica antropologije dandanes težko najde delo izključno v sferi antropologije. Za to je kriv tudi šolski sistem, ki ne omejuje prostih mest na faksih.

2. lahko bi se preusmerila in počela kaj, kar je vsaj malo v povezavi s sociologijo in antropologijo. Verjamem, da se da naredit pedagoške izpite in morda poučevati na kakšni srednji šoli.

3. Dandanes moraš že tekom študija iskati delo in to, da "vzorno končaš študij" nič ne pomeni, če nimaš delovnih izkušenj.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vse je odvisno od človeka. Jaz sem že pred 30. leti, ko za službe ni bil noben problem, poznal doktorja kemije, ki si ni znal dobiti in obdržati nobene službe. Ko je pri 50-tih umrl, je komaj imel kako leto delovne dobe.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
Se strinjam. Izobrazba je osnova za opravljanje marsikaterega dela, še zdaleč pa ni dovolj. Sploh visoko izobraženi ljudje morajo biti pri delu samoiniciativni, inovativni in marsikje tudi dovolj komunikativni. Šolski sistem tega ne zahteva. Razen tega se da ustrezno znanje za opravljanje nekega dela dobiti tudi kako drugače kot skozi formalno izobraževanje. Na koncu pa še je en problem. Zgodi se lahko, da nekega profila izobrazbe ne rabi prav noben delodajalec v Sloveniji. Potem te rešijo edino kake veze. Zato vseeno najdejo zaposlitev diplomanti čudnih smeri FDV ob podpori ene politične opcije in ob podpori druge politične opcije diplomanti teološke fakultete. Ne eni in ne drugi pa se pri študijo po večini niso naučili nič takega, kar bi potrebovali pri vsakdanjem delu.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Pa kaj že dve strani prazno slamo.... Tukaj je važno samo koga poznaš in ne kaj znaš.

Tile so bolj izpostavljeni
http://www.mladina.si/45485/jansevi-podtaknjenci/
http://www.rtvslo.si/slovenija/kpk-zaposlitev-nike-janse-in-tadeja-tanka-ustreza-korupciji/302813
http://www.siol.net/novice/slovenija/2013/02/kpk_preiskuje_zaposlitev_turkove.aspx
http://www.pozareport.si/?Id=p...amp;search=week


Ko pa kak navaden stric kakšnemu žlahtniku zrihta se pa čisto potiho naredi, sedaj se jih je pa takih nabralo že 50k po JU.


Zato mora pa bit vsake 50 let vojna, da se popucajo stvari.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
To konkretno za nič.

Sicer pa e antropologija povsem uporabna pri marketingu, razvijanju izdelkov, komunikaciji z različnimi ciljnimi skupinami... ne gre samo za preučevanje primitivnih plemen....

Res pa je, da ne zadošča, da mahaš z diplomo.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Se sploh splača komentirat? Verjetno že 15 let lepo dobiva socialno podporo, drgače bi že premaknila rit in delal kje.

To so ti lenuhi, ki imajo izobrazbo, a vseeno v glavi nič in kljub izobrazbi niso nikjer za ponucat. Mam raje folk, ki se znajde s srednješolsko izobrazbo, pokaže neko samoiniciativo ali celo kako dobro idejo, ki jo razvije v dober biznis.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
To so ti lenuhi, ki imajo izobrazbo, a vseeno v glavi nič in kljub izobrazbi niso nikjer za ponucat. .

Zakaj pa drugače greš študirat družboslovje?
bonk.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
V naši najbolj priznani tovarni za predelavo zelenjave sem zdržala natančno tri dni, saj je bil mobing s strani redno zaposlenih delavk in nadrejenih tako močan, da bi odplaknil še največje mazohiste.

Zdaj se temu reče mobing, včasih pa da iščejo sposobne. Ko sem prišel od vojakov sem se zaposlil v firmi s podobno "strategijo". Kot pomožni delavec; delovodja je imel 6 razredov osnovne šole in gasilski tečaj. Če si delal, te ni nobeden zajebaval, pametnih in lenih "študentov" niso marali, marsikak je odnehal že po prvem dnevu, ker so te dali delat na res zajebano mesto-pod luščillko, kjer si moral odstranjevat grob les, preden je bilo deblo primerno za luščenje furnirja. Čez dobrega pol leta sem bil že strojnik na luščilki, kar je bil res frajerski posel, saj smo bili samo 3 v celi firmi
cheer.gif
Čez kakšno leto sem bil skupinovodja s 15-20 podrejenimi in vsaj 2x večjo plačo kot na začetku. Ko sem šel drugam, so me prosili naj ostanem.

Vse se da, lahko pa bi ostal doma in jokal, da ni nobene pametne službe.

Bil je podoben stroj:

 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Lahko si majstore...ampak yt videa ti pa ni ratal prpopat (iz prve)
tongue-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik erikson pravi:Po nekajmesečnem brezuspešnem iskanju študentskega dela znotraj storitvenih dejavnosti, se mi je končno nasmehnila »sreča« v tovarnah, ki se nahajajo v moji okolici. Čeprav bi tej tlaki in izkoriščanju, ki sem mu bila priča, težko rekli sreča, temveč kvečjemu genocid najhujše vrste, v primerjavi s katerim še Hitlerjeva taborišča izgledajo kot počitniški wellness centri. Ko sem o razmerah, ki se dogajajo v slovenskih tovarnah in podjetjih govorila z ljudmi, ki se nahajajo v javni upravi ali delujejo na področju kulture, sem bila res začudena, da večina med njimi sploh ne ve v kakšni družbi v resnici živimo in kako diskretno in direktno obenem so nam kršene osnovne človekove pravice.

Aha, morda bi pa morala iti v kak Globočnikov wellness, da jo malo strezni.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Drugače pa, gotovo je imela kakšnega sošolca/sošolko na faksu, so tudi oni že 15 let brezposelni?
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Če je taka na zavodu ji lahko zavoda predlaga samo še za 6.stopnjo, kar je pod to ji ne smejo ponudit, torej dela za 3-4-5 stopnjo izobrazbe....
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Če je taka na zavodu ji lahko zavoda predlaga samo še za 6.stopnjo, kar je pod to ji ne smejo ponudit, torej dela za 3-4-5 stopnjo izobrazbe....
Če oseba z magisterijem potrebuje Zavod, da si najde zaposlitev - bi se vprašal o vrednosti njene izobrazbe.
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.549