Mac Mini - Da ali ne?

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Zdravo!

Po dveh letih na Windows računalniku bi se spet rad vrnil v OSX sistem.

Rad bi našel čimbolj ugodno rešitev, zato gledam Mac Minije. Zanima me, če ga kdo od vas morda ima?

Trenutno obstaja v treh različicah in sicer:

Mac Mini DC I5 1.4GHz/4GB/500GB/Intel HD Graphics 5000 EE = 520€
Mac Mini DC I5 2.6GHz/8GB/1TB/Intel Iris Graphics EE = 750€
Mac Mini DC I5 2.8GHz/8GB/1TB FD/Intel Iris Graphics EE = 1030€
Vir: https://www.epl.si/kategorije/mac/mac-mini.html

Zanima me, katerega vzeti, da ne bo počasen. Več ali manj sem na internetu, kdaj pa kdaj urejam fotografije, na vsake toliko časa pa mi tudi zapaše kakšna igra, vendar nobena novejša. Nazadnje sem ostal na Counter Strike GO.
tongue-1.gif
Nisem nekdo, ki bi rabil odprtih 10 opravil naenkrat, recimo max 3-4. Torej, računalnik res rabim le za osnovne zadeve, vendar imam alergijo na počasnost in zatikenje.

Priklopil bi ga na svoj obstoječi ekran, miško, tipkovnico in zvočnike.

Ali se Mac MIni lahko primerja z iMacom? Osnovnega iMaca 2011 sem že imel in je izpolnil vsa moja pričakovanja, razen mrtvih pikslov
smile-1.gif


Ali je osnoven Mac Mini dovolj za zgoraj našteto? Ali naj raje vzamem srednjo opcijo? Najdražjega ne bi rad vzel, ker za ta denar dobim že pravega iMaca. Vem pa, da FD igra veliko vlogo.

Denar sicer imam tudi za iMaca, vendar se mi ne zdi vredno dajati 2x več, če pa ekran in ostale komponente že imam.

Hvala za pomoč in lep pozdrav,
S
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Miniji so sedaj stari 2 leti, notri pa so pa procesorji stari 3 leta. Pa še to mobilna verzija.

Jaz novega minija ne bi kupoval. Mogoče rabljenega. Če še mislijo imeti minije v ponudbi, mi morali priti nova serija ven še letos.
 

jurre

Zelenc'
30. nov 2008
23
0
1
za osnovno delo je OK, jaz sem imel mid 2011 letnik, v osnovi z i5 2,3 Ghz, 2 GB RAM, 500 Gb HDD. Kmalu sem dodal SSD disk, HDD obdržal za storage (ker sem bil že navajen hitrosti SSDja iz prenosnika) in upgradeal RAM na 8 GB. Kar me je motilo, da se je dostikrat vklopil ventilator, če sem kaj bolj zahtevnega odprl, kak full HD film, za igrce sploh ni (se bo stalno drl, CPU na 93 stopinj, pa tudi v idle je bil na okoli 50 skoraj stalno, prahu se ni nabiralo nič).
Tako da za nezahtevna opravila je, npr. brskanje po internetu, kak youtube, film, uporabljal sem lightroom, photoshop za slike...poskusno sem gnal tudi Windowse preko Parallels, to je že bolj zahtevno opravilo - gretje. Težko rečem kako bi bilo brez SSD, ker se človek preveč razvadi na hitrost.
Ima pa moja iMac 2011 in kake posebne razlike nisem opazil, edino da ima iMac še HDD in se mi zdi grozno počasen, pa precej bolj tih.
Posebnih težav nisem imel, uporabljal sem monitor na HDMI, dokupil sem apple brezžično tipkovnico in miško. Edino kontrola zvoka preko apple tipkovnice ni delovala, če je bil zvok tudi preko HDMI kabla (imel sem monitor z audio izhodom in sem hotel imeti povezan mac mini s HDMI kablom na monitor, zvočnike pa vklopljene v monitor, pa se potem ni dalo jakosti zvoka nastavljati. Potem sem vklopil pač zvočnike direktno v maca.

Glede procesorja - vsi i5 so dvojedrni, po cpubenchmark imajo rezultate:
v mac mini mid 2011 sem imel:
I5-2415M 2,3 Ghz 3305 točk

zdaj cenejši in srednji:
I5-4260U 1,4 Ghz 3537 točk
I5-4278U 2,6 Ghz 4304 točk

Pred kratkim sem ga prodal, ne zaradi nezadovoljstva ampak bolj neuporabe, ker imam še macbook pro.

Če si mac fan je še vedno cenovno precej ugodneje kot imac (polovico, zato sem se tudi jaz takrat odločil nakup), drugače pa je kar dosti drag glede na to kar ima.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Nič ne kupuj, počakaj da predstavijo nove modele, naj bi bilo kmalu, vsaj za Macbook Pro. Morda tudi Mini doživi update.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
imam nekaj kolegov, ki imajo službene Mac Minije - dva sta zadovoljna oz. se ne pritožujeta, en občasno jamra, ne vem pa, kater hardware je not.

kolegi non stop ženejo gor InDesign, Photoshop, ni problemov, bi pa rekel enako kot predhodniki - za počakat, da bo jasno, kaj se bo posodobilo. je pa veliko govoric, od tega, da bodo MacBook Air in Mac Mini linijo ukinili, do tega, da bodo drastične posodobitve.
 
Nazadnje urejeno: