Maafushi - Maldivi - napad policije na nič hudega hotečo turistko, ali napad turistke na lokalne vrednote?

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.674
113
Treba je prepovedati zdravniške obrazne maske na ulici. Kaj pa če so burke odgovor na virusna obolenja v preteklosti? Arabci so bili dobri v matematiki in medicini. Če deda pobere, hiša še stoji, če pa žensko, pa je konec :evil:
Če pustimo hec ob strani, sem mnenja, da se država naj ne bi ukvarjala z garderobo državljanov. Ne glede na to, da so burke meni nenavadne in da sem jih denimo v Sarajevu videl skoraj manj kot pri nas. Verjetno sem jih tam pričakoval bistveno več.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kje vi živite? :oops1:

Jaz v MB nisem videl burke sploh. Mogoče imam samo srečo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.096
113
39
MB
ker če bi jo pa te nebi več blo? idi kak vikend v ep pogledat burke, samo te so iz "avstrije" :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
ker če bi jo pa te nebi več blo? idi kak vikend v ep pogledat burke, samo te so iz "avstrije" :cool:
Kaj se ti zdaj pametnega delaš?

En od citatov: Ne glede na to, da so burke meni nenavadne in da sem jih denimo v Sarajevu videl skoraj manj kot pri nas.

Koliko "burk" vidiš v Mariboru po mestu? Da ne govorim domačih.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Seveda in ni mogoče, da ta informacija ne bi prišla do tebe preden razpakiraš kovček in se odpraviš na plažo. Če si smotan, si pač smotan, ne glede na barvo kože.

Aja, pa se to: sem bil na Maafushiju in se turistkam ni treba kaj dosti pokrivati. Kratke hlace (samo da prekrijejo rit) in majica s kratkimi rokavi je vse kar rabis. Pa tudi sicer vidis koga, ki se malo spozabi, v kopalkah spancirati naokrog, pa ni nobene panike, tako da je morala tale punca kar orenk tezave delati. Sploh ker so ljudje tam neverjetno umirjeni in prijazni. Verjetno eno izmed najbolj skuliranih muslimanskih okolij na svetu, samo moseja ta parkrat na dan spomni kje uradno si.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness in McGiver

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Življenje v Maleju je vse prej kot kako orto muslimansko.
V Maleju nisem videl ene domače ženske, ki bi bila na prostem. Enako na našem otoku. Sami deci. Še postelje in sobe so nam urejali samo deci.

Maldivi pa me ne vidijo več, ker so iz najinega otoka Club Faru, ki je bil tak:
297.jpg


Ga nacionalizirali in naredili tole:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zanimivo, v Maleju sem videl precej "domačinskih" žensk, recimo pred srednjo šolo so punce igrale nogomet na igrišču, v večini trgovin so bile zaposlene tudi ženske. Je pa treba vedet, da maldivci relativno malo potujejo med otoki in v Male gredo ko se gredo šolat, na resen zdravniški obisk ali uredit kaj v domeni "javne uprave", drugače se bolj držijo na svojem otoku ali neposredni bližini.
Na naših dveh otokih: Rashdoo in Hangnaameedhoo so se ženske prosto gibale okoli, nobene "ninđe", je pa res, da so nas v penzionih hendlali moški (razen v drugem je bila kuharca muslimanka, kelnarca pa hindi (ta je vsaj razumela, da hočemo jest maldivsko, ker pašto lahko jemo doma). Moški pač morajo nekaj delat (da jim bedarije ne hodijo poglavi) drugače bi cele dneve v senci čepeli.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
kje je sedaj podpora feministk ker se je punca borila za ženske pravice? aja ne bo ker feministke sovražijo bikinke ker so izum patriarhalne družbe...:evil:

je pa zanimivo da 100 let nazaj so se feministke borile da so lahko v kopalkah sedaj se pa borijo da bi bile vse ženske zavite kot mumije. sedaj pa ne vem ali je to v kooperaciji s farmatsevtsko inustrijo ki proizvaja vitamin d; mimogrede muslimanke imajo velik primankljaj vitamina d še posebno o gredo iz puščave. tiste ta oren zavite pa vrjetno še v puščavi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
kje se pa kaksna feministka pri nas bori, da so zenske “zavite kot mumije” daj ne pretiravaj no.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Ta današnji "feminizem" ima bolj malo s tedanjim, ki je bil potreben. Ali z zdravo logiko.