LPP prihod avtobusov

zagi

Pripravnik
20. dec 2010
56
29
18
Zdravo,

morda kdo ve kaj se dogaja z gps sledenjem lpp avtobusov? Dve slovenski aplikaciji na androidu sta še nekaj časa nazaj pravilno kazali, ena sedaj sploh ne deluje, druga pa kaže prihode ampak so totalno mimo. Enako je pri Moovit aplikaciji, kjer kaže podatke ampak so spet totalno mimo.

Edino kar se ujema z podatki na zaslonih pri postajališčih je na google maps oz. maps go.

Ali je zadaj kaj drugega?
 

zagi

Pripravnik
20. dec 2010
56
29
18
Tako je tista aplikacija na androidu ima napačne podatake, prav tako stran bus.lpp.si, kar je še bolj čudno.

Zato tudi sprašujem, ker vse skupaj nima smisla in me zanima, kje tiči problem
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.123
52
48
122
Aplikacija LPP vozni red deluje kar v redu, ampak včasih zgubi podatke za aktualen bus; torej ob YY uri mi kaže, da pride čez ZZ minut, potem pa, ko preverim čez 3 minute, pa piše čez ZZ+20 minut. Takrat moraš zaupati starim podatkom ali pa uradnemu voznemu redu, ki pa ob konicah v centru ni preveč natančen.
Aplikacija Ljubljana bus mi pa ne deluje že nekaj časa...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sem v mestu, pri nami gledal prihode na info tablah na postaji. so se izgubljali, narobe kazali, javljali da podatki niso na voljo itd.

rekel bi, da gre za sistemski problem na lpp, aplikacije, ki pa delajo na osnovi teh podatkov to plasirajo dalje.
 

zagi

Pripravnik
20. dec 2010
56
29
18
dijo_porko pa si zadnje čase kaj uporabljaj aplikacijo?

Ravno pol ure nazaj sem na postaji primerjal in je bilo:
- lpp tabla; linija 8: prihod čez 4 min
- android google maps; linija 8: prihod čez 4 min
- android aplikacija lpp vozni red, linija 8: prihod čez 33 min

Bus je dejansko prišel čez 4 min. Torej ima aplikacija napačne podatke, enako je na Moovit. Malo čudno je, da bi bila dva vira podatkov od lpp-ja o prihodih.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.123
52
48
122
dijo_porko pa si zadnje čase kaj uporabljaj aplikacijo?

Ravno pol ure nazaj sem na postaji primerjal in je bilo:
- lpp tabla; linija 8: prihod čez 4 min
- android google maps; linija 8: prihod čez 4 min
- android aplikacija lpp vozni red, linija 8: prihod čez 33 min

Bus je dejansko prišel čez 4 min. Torej ima aplikacija napačne podatke, enako je na Moovit. Malo čudno je, da bi bila dva vira podatkov od lpp-ja o prihodih.

jp, jo redno uporabljam, ampak sem se navadil, da ignoriram take napake, kjer zmanjka en avtobus :)
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.361
113
40
Lj
V starih časih si šel na postajo in si čakal, da pride avtobus. Nobenih minut in ničesar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
ne pretiravaj, isto je bilo kot danes, samo brez mobitelov. Vsak je buljil v svojo smer, avtobus je pa prišel v tistem momentu, ko si čik prižgal.