LPP na kurilca?

krizo

Pripravnik
18. jul 2007
429
0
16
sedim pred računalnikom
zadnje dva tedna se mi zdi da res grozno smrdi za LPP avtobusi, tastarimi MANi... ko da laufajo na kurilca ali neko ponucano olje
crazy1.gif



jaka osveščenost
bonk.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ko smo ravno pri LPP-ju, kje se da malo pogledat karakteristike teh avtobusov?

drugače pa najbolj smrdijo tisti izraelski (vsaj mislim, da so izraelski) Irisbusi... sicer majo najboljše sedeže, najbolj udobne, pa čeprav jih je v primerjavi z ostalimi avtobusi v Ljubljanskem obtoku, zelo malo, pa vendar - na njem tako čudno smrdi. kot bi se mu nonstop nekaj kurilo... nonstop žgalo.

me pa vseeno zanima, tako s tehničnega stališča, kakšni so kaj teli novi zelenčki, pa čeprav niso več dosti zeleni.
smile-1.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
LPP ja poleg
evil.gif
MC Donalds mogoče dobijo tam olje.....
 
Nazadnje urejeno:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Če je začelo za njimi smrdeti nekaj kot po rastlinskem olju,roštiljuin še po čem je po sredi biodizel. Ni rečeno da 100% vsekakor pa je koncentracija večja kot 10%. Zopern vonj pa se pojavlja pedvsem pri motorjih starejše konstrukcije (ni nujno tudi starejše izdelave). Pri novejših motorjih pa vonja skoraj ni več zaznati.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ja res je vozijo na biodizel, saj se takoj ovoha, je pa verjetno kar 100%
Vonj je enak pri vseh motorjih enak, ni vazno ce so starejsi ali novejsi, vsaj meni bolj smrdi dizel kot biodizel..
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Sam vozim dizla z euro 2 motorjem in za menoj še kar konkretno smrdi, dočim brat pa ima že euro 3 motor in tam je situacija že povsem druga. Ko je avto enkrat vsaj za silo ogret moraš bit prav pozorn da ga zavohaš. Je pa v prešnjem avtu imel enak model motorja samo brez elektronske podpore,lmm-a in ostalega . In ta star motor je smrdel prav tako kot motor v mojem avtu.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Vozim na rastlinsko olje, v ženinem euro2 smrdi(ali diši) komaj opazno v primerjavi z mojim 30 let starim mercedesom, kjer pa smrdi, kot bi na žaru žgal veliko količino čevapčičev.
Z biodizlom se mi zdi, da je podobno. Kolegov euro2 se praktično ne voha, moj imtjev traktor pa smrdi....
Je pa odvisno tudi od stanja šob, pumpe, itd.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
res najbolj je odvisno od stanja sob, ....
Meni recimo kamion ovohas takoj pa je tudi EURO3, izspuh ima cist kot bencinar, nikjer nobenh saj
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Sem se ja vozil na čistega pa to z Renojevo mašino ne gre dolgo. Sedaj dodam na 50 litrov nafte še 10 litrov BD