Low budget podloga stopnic , kje ?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Betonske stopnice ki vodijo na podstrešje bi radi oblekli v nekaj bolj prijetnega, tako da gres lahko gor v copatih.

Ena izmed idej je bila blago/tepih ki bi ga pritrdil na stopnice. Kje sploh dobiti ta sistem za vpetje in ce je pomembno kaksno blago je?

Se kaksna ideja? Estetika ni na prvem mestu, bistvo je da je zadeva ugodna in da se ta beton "skrije".
Osb plate nebi dajal v stopnice, da se kakšna trska ne zapiči tamalmu v roke...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Če osb vredu polakiraš ni trsk, je pa kar dosti dela. Drugač pa če estetika ni pomembna daš neko poceni talno oblogo oziroma itison iz bau trgovine. Šraufi pa taširoke podložke na robovih. Najceneje
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
ja če je zaustavljanje prašenja edino kaj rabi je definitivno barva najlažja rešitev.
Vse kaj rabiš je piksna barve in en mali penasti valjček.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ene dvakrat na leto imajo v hoferju in lidlu to

Samo vprašanje kdaj bo spet.
Drugje kot gledam so pa cene v nebo.

Tole je drugače super zadeva in se obnese na obdelanih stopnicah, na teh surovih stopnicah pa to nebo OK.

Moja ideja je bila tepih, saj bi potem šel lahko gor v copatih, ni grobih robov itd.... samo glede pritrditve tega traku tepiha je bolj vprašanje, ce je npr kaksen sistem da ga relativno enostavno "odhaklas" in odneses vn ter operes fino.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Tole je drugače super zadeva in se obnese na obdelanih stopnicah, na teh surovih stopnicah pa to nebo OK.

Moja ideja je bila tepih, saj bi potem šel lahko gor v copatih, ni grobih robov itd.... samo glede pritrditve tega traku tepiha je bolj vprašanje, ce je npr kaksen sistem da ga relativno enostavno "odhaklas" in odneses vn ter operes fino.

Itak obstajajo palice, ki jih ob vsakem robu stopnice privijačiš in tako imaš tepih fiksiran. Se pravi imaš en kos tepiha v širini stopnic od spodaj navzgor, te palice pa ga držijo na mestu. Ne vem kako se jim reče... Karnisa?
Vidi se tu na tem linku, morda kdo ve kako se temu reče
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Verjetno imaš v mislih kaj takega
tekač-stopnice-4-215x300.jpg
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
To ja, da potem po potrebni vsake toliko tepih vzamem vn, nekam obesim in šrajfix zapoje
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Vem, da sem tudi te palice videl že v reklami za Hofer/Lidl. Verjetno prodajajo tudi med "karnisami" v raznih Merkurjih, ipd. Ali pa tam kjer prodajajo tepihe. Nikakor pa mi ne pade na misel, kako se reče tem palicam... Pa vem, da se jih tudi enostavno odpne za čiščenje tepiha, tako da ni potrebno ravno vsakič vijačit iz betona...