Ljubljanski grad

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Ker se vsake toliko časa pojavi kakšna tema o "nedeljskih izletih"...
wink-1.gif


Lepa nedelja... Nekaj uric časa... Ideja pade o malo drugačnem sprehodu, o sprehodu na ljubljanski grad...
grin1.gif


Parkiram na Streliški v bližini mestne otroške bolnice... Povzpnem se po cesti, ki zavije navzgor proti gradu, nakar vidim da z asfaltirane ceste zavije bližnjica preko travnika... In glej ga
evil.gif


No, pridem do ceste in se povzpnem do gradu... Ob cesti je že nekaj prostih parkirnih mest, ostalo pa seveda pri gradu (podatek za "težje pokretne"
grims-1.gif
). Najprej zaokrožim okoli gradu, nakar zagledam slavno vzpenjačo.

Predstavljal sem si jo bolj "fascinatno", ugotovil pa sem, da je to navadna kanta na tirnicah...
bonk.gif


Povratna vozovnica za eno osebo naj bi bila 2 €.
Obkrožim grad in ugotovim, da je okoli nekaj gradbišč... Nadaljujem proti vhodu v grad...

Ta del mi je bil pa všečno urejen... Malo gledam naokoli kje moram plačati vstopnino, a je vstop brezplačen...
grin1.gif
Ko vstopim na dvorišče, se malo razgledujem, ljudi kar precej, večinoma tujci... Nasproti me fascinira stolp, zaradi katerega sem pravzaprav prišel, da vidim Ljubljano še z vrha...

Vstopnina za razgledni stolp in ogled virtualnega muzeja je 2,04 € (študentska). Prijazna, simpatična gospodična naju povabi na ogled filma in pove da sa prične čez 20 minut... Super, ta čas pa skočimo na vrh stolpa...
wink-1.gif


No, izgleda malo strašljivo, ampak si hitro na vrhu...
wink-1.gif

Pogled proti NUK-u:

Proti Kongresnemu trgu:

Proti Prešernovemu trgu, v ozadju Nebotičnik:

No, tole je pa pogled proti grajskemu dvorišču, kjer je kar nekaj klopic za martinčkanje in seveda bife:

No, ko se spustiva s stolpa, zavijeva na obljubljeni 20 minutni film... Dobiva polarizacijska očala, naju vparaša, če razumeva slovensko...
grin1.gif
).
No, po filmčku je sledilo raziskovanje ostalih delov gradu... Od kapelice do WCja... Na koncu se sprehodiva še po drevoredu in tisti poti, ki pelje proti oddajniku... Naj omenim še gugalnico na drevesu, ki je kar visoka, tako da boste fantje mogli svoje dekline kar precej dvigniti...
wink-1.gif
Sledil je še krajši sprehod po gozdičku in spust navzdol...

Priporočam vsem, saj ne dobiš niti kapljice potu, razen med vzpenjanjem na stolp...
grin1.gif
Bilo je pa tudi kar nekaj družin z otroci...

P.S.: slikano z SE W710i
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:

...Predstavljal sem si jo bolj "fascinatno", ugotovil pa sem, da je to navadna kanta na tirnicah...
bonk.gif




Pozabil si na poročne svate. Ob sobotah nas je kar veliko.
smile-1.gif




Razen če misliš, da bomo dame v visokih petkah lezle po tistem makadamu?
stupid-1.gif




PS: Dobra reportaža.
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno: