Ljubljanski E-vlak URBAN

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Aha, za ta dogodek pa nisem vedel.

Kolikor vem so sami predelovali avtobus na električni pogon..

Niso sami. So ga dali že omenjenemu "proizvajalcu>" oziroma "strokovnjaku".
Ko so nam prdstavili e-bus, sem prvo, kar sem opazil, ko sem stopil gor (so nas peljali en krog po dvorišču) opazil kupe neurjenih žic, ki so okoli štrleli. Sem jih (LPPjevce) celo opozoril na to. So rekli, da morajo še fine tuning naredit. Tisto kar se videl, je bilo špoden od podna. Nisem bil začuden, ko sem izvedel, da je zgorel.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Zdaj si pa zamisli, da bi tole zagorelo med voznjo po Ljubljani s potniki na krovu.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Ko so nam prdstavili e-bus, sem prvo, kar sem opazil, ko sem stopil gor (so nas peljali en krog po dvorišču) opazil kupe neurjenih žic, ki so okoli štrleli. Sem jih (LPPjevce) celo opozoril na to. So rekli, da morajo še fine tuning naredit.

What??
13.gif
in s tem vozijo ljudi po Ljubljani?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.309
9.057
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Zdaj si pa zamisli, da bi tole zagorelo med voznjo po Ljubljani s potniki na krovu.

Ja, sem si zamislil, vsi bi ostlai ujeti v busu na 2500 nadmorske in zgoreli. Zajebano.
bonk.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Ne pretiravaj, ker ni bilo mišljeno kaj takega.

Za razliko, da se je tole dogajalo za zaprtimi vrati z nikomer na vlakcu, pa je kljub temu prišlo na naslovnice, bi tak požar v središču Ljubljane, z evakuacijo potnikov in okolice, naredilo ogromno škodo elektromobilnosti.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.381
5.366
113
Vlakec-na-stritarjevi-Foto-Doris-Kordic.jpg


Še malo o tehničnih stvareh.

Pusti se zapeljati: električni vlakec Urban

Kompozicija vlakca je sestavljena iz vlečnega vozila, »lokomotive«, in dveh vagonov. En vagon ima 28 sedežev, ki so razporejeni v 7 vrstah s 4 sedeži, drug vagon pa ima 24 sedežev, razporejenih v 6 vrstah s 4 sedeži in prostor za voziček za gibalno ovirane osebe. Vsi potniki sedijo v smeri vožnje.

Vlečno vozilo je narejeno na osnovi terenskega vozila Toyota Landcruiser in ima stalni štirikolesni pogon (4 x 4) z zaporo diferenciala in reduktorjem. Vozilo poganja sinhronski elektromotor moči 110 kW, ki omogoča tudi rekuperacijo energije pri zaviranju vlakca ali pri vožnji po klancu navzdol. Energija za pogon elektromotorja je shranjena v litij-železo-fosfatni bateriji (Li Fe PO4) kapacitete 72,5 kWh. Ta kapaciteta omogoča vlakcu doseg do 200 km in premagovanje klancev z naklonom do 24 %.

Po postopku javnega naročila je bila za dobavo vozila izbrana družba Setekar d.o.o. iz Celja, ki je za 415.200 evrov brez DDV ponudila vozilo nemškega proizvajalca Sightseeing Trains Rügen GmbH.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.360
113
40
Lj
Ta vlakec izgleda dosti bolj človeško in turistom prijazno kot tisti prejšnji električni, ki je zgorel. Še lepši pa je bil vlakec pred tem, sicer ne električni, ampak italijanski dizajn:
1960711299285ff32b3e4k.jpg
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Meni pa ni jasno, za katerega k... stalo delajo ne "vlakce", ki zgledajo kot stari parni vlaki. A si ne znajo česa normalnega (kar avtomatisko izloči prejšnjega električnega Urbana) sodobnega izmislit?
BNBT-28A-Blue-Electric-Tourist-Train-for-Sale.jpg
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zaradi otrok.
Ker bo vsak otrok šel raje na imitacijo parnega vlaka kot pa na tisto modro kitajsko izgledajočo reč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: disc