Lj džamija - klic k molitvi bo!

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
V danajšnjem Dnevniku je intervju z visokim predstavnikom slo muslimanov Nedžadom Grabusom, ki je med drugim povedal, da klic k molitvi (mislim, da se mu reče ezan) pri džamiji v Ljubljani bo. Baje ne bo zelo glasno.
 

B81

22. jul 2007
34.264
8.813
113
Zakaj pa jih mora klicat sploh, a muslimani ne poznajo na uro?
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Izgleda da so res isti kot kristjani, ubistvu cerkve zvonijo še večkrat
tongue-1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
V danajšnjem Dnevniku je intervju z visokim predstavnikom slo muslimanov Nedžadom Grabusom, ki je med drugim povedal, da klic k molitvi (mislim, da se mu reče ezan) pri džamiji v Ljubljani bo. Baje ne bo zelo glasno.

Lepo.

Dokler ustreza predpisom o JRM, ni nobenega problema. Tako kot za cerkveno zvonjenje, samo da oni lahko privilegirano kršijo JRM...
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
V danajšnjem Dnevniku je intervju z visokim predstavnikom slo muslimanov Nedžadom Grabusom, ki je med drugim povedal, da klic k molitvi (mislim, da se mu reče ezan) pri džamiji v Ljubljani bo. Baje ne bo zelo glasno.

Hrupe je tudi onesnaževanje, moteno.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
vsem cerkvam pobrati zvonce zgraditi džamijo a prepovedati zvočnike.
volk sit koza pa v čevapčiče, ker je prestara in ne daje več mleka.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
glede priviligiranega kršenja JRM boš mogu najprej kaj dokazat preden tako na slepo govoriš.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Lejte vsak ima pravico do svoje vere naj bo enako , čeprav ne maram islama . Pa še kakšen se naj razstreli bo v slo polno teroristov. Si ne želim da se kaj takega zgodi v slo .
 
Nazadnje urejeno:

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
pravica do vere se konča ko hočeš spati do osmih pa ti ob šestih začnejo nabijati zvonove. po novem tudi kričati s tiste rakete?

komunizem je bil tu bolj pravičen, ko si ti lahko vrjel kar si hotel samo si o tem moral molčati. nič novačneja novih.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Pri nas so tudi zvonovi pa se res ne spomnim kdaj bi jih nazadje slišal , prej slišim letala , ki nonstop preletavajo nebo!, Zvonove pa slišim če sem zunaj in res pozorno poslušam , je pa cerkev oddaljena kake 2.5 km . Pa tudi drugače me zvonovi ne motijo saj sem veren . Za islam pa dobro veš , da je njihova vera , da častijo alaha in se njemu žrtvujejo ,res si ne želim ,da bo enkrat čes toliko in toliko let ko bo džihad že tako razširjen da slo postane nova meka teh ljudi.
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ksz

ni mi čist jasno zakaj morajo pozivati k molitvi, ko pa je v SLO tako malo muslimanov (2.6%)
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
glede priviligiranega kršenja JRM boš mogu najprej kaj dokazat preden tako na slepo govoriš.

"Zvok, ki nastaja zaradi zvonjenja cerkvenih zvonov, je podoben zvoku drugih glasbil in običajno za ljudi ni nezaželen ali moteč. V skladu z zakonodajo Evropske unije cerkveni zvonovi ne povzročajo hrupa, zato v trenutno veljavni zakonodaji na področju varstva okolja, preneseni v slovenski pravni red, njihovo zvonjenje ne predstavlja kršitve."

http://www.policija.si/index.php/pogosta-vpraanja/1174

Po domače - hrup cerkvenih zvonov lahko presega najvišje dovoljene mere po zakonu o JRM, ampak je izvzet iz zakonodaje. Popolnoma neposreden privilegij.

Me pa čudi, da si tako presenečen nad tem. Glede na količino žolča, prelitega na to temo (tudi na alterju), je tole več ali manj splošno znano...
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Ne poznam hrupa za tisto minuto minuto pa pol ko zvoni me pa res ne moti . Nisem strokovnjak za islamsko vero , moraš pa koga drugega vprašat . Preveč sprašuješ .
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Zdej bo pa teb mekani narisal.

Clovek je v svojem razvoju bival v tisini in miru. Mozgani pocivajo in ne rabijo hrupa, se pa nanj odxivajo. Cez cas se navadis, mozganj slisiji, se odzivejo, a navada odxiv potlaci. Torej midlis, da si v leru, a v resnici si na klocnih. In dkoz vrtis. Kake ima to poslefice pa ni se cisto jadno.

In isto velja za ac, vlak, letals, industriji.

Ko si enkrat stran od hrupa ne znas zasoat. Ko se navadis in te vrzejo v hrup je pa spet katastrofa