Linux Ubuntu 7.10

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Po inštalaciji ( Linux Ubuntu 7.10) na prenosnik dela krasno, brezžično omrežje, bluetooth, mreža z windowsi, internet ...
vendar eno stvar pa ne morem in ne znam pripraviti do tega da bi delala. Zvok namreč.
Vsi parametri, vse možne meni znane nastavitve kažejo da je z zvokom vse OK samo prenosnik je nem.
Prenosnik je nov, zvok v windowsih je ok.
Ve mogoče kdo za rešitev mojega problema?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Daj za foro priklopi zunanje zvočnike in poročaj. Moj prenosnik je take štale počel z visto. Vgrajeni so bili nemi, z zunanjimi se je pa krasno razumel.
 

Zardoz

Pripravnik
25. sep 2007
63
0
6
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Po inštalaciji ( Linux Ubuntu 7.10) na prenosnik dela krasno, brezžično omrežje, bluetooth, mreža z windowsi, internet ...
vendar eno stvar pa ne morem in ne znam pripraviti do tega da bi delala. Zvok namreč.
Vsi parametri, vse možne meni znane nastavitve kažejo da je z zvokom vse OK samo prenosnik je nem.
Prenosnik je nov, zvok v windowsih je ok.
Ve mogoče kdo za rešitev mojega problema?
Enako težavo sem imel jaz, ko sem namestil Debian Linux na prenosnik Dell D820. Problem je bil bug v alsa kernel modulu. Po namestitvi novega alsa-driverja problema zvokom ni bilo več.
Preveri če imaš enako zvočno kot jaz :
Koda:
$ lspci
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 01
Poglej še ta link , mogoče boš našel kaj koristnega.